Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

MALARSTWO KONSERWACJA OBRAZÓW katalog ASP Kraków

28-02-2012, 15:12
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 44.90 zł     
Użytkownik Askeladden
numer aukcji: 2069463130
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 8   
Koniec: 30-01-2012 19:30:00
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Dostawa i płatność

    Płatność z góry
    • Przelew bankowy
    • List polecony ekonomiczny                    5,10 zł

    • List polecony priorytetowy                      6,20 zł




                    PONIŻEJ : ZDJĘCIA, SPIS TREŚCI, SPIS ILUSTRACJI (jeśli jest w książce), STAN. WYSYŁKA - POCZTĄ.



      Przewiń do spisu treści


                    Free Image Hosting at www.ImageShack.us

      Free Image Hosting at www.ImageShack.us

      Free Image Hosting at www.ImageShack.us

      Free Image Hosting at www.ImageShack.us

      Free Image Hosting at www.ImageShack.us

      Free Image Hosting at www.ImageShack.us

      Free Image Hosting at www.ImageShack.us

      Free Image Hosting at www.ImageShack.us

                    Wśród dóbr materialnych każdego narodu szczególne miejsce zajmują dzieła sztuki. Obok bowiem wartości wymiernych pieniężnym przeliczeniem reprezentują one wartości wyższe, nie dające się ani wymierzyć ani wycenić.
      Organiczny związek dzieła sztuki z współtworzącą je materią sprawia, że jest ono stale narażone na różnego rodzaju „zewnętrzne11 niebezpieczeństwa, które równocześnie zagra­żają jego „wewnętrznym11: artystycznym i estetycznym wartościom. Dlatego od chwili swego powstania dzieło sztuki wymaga wyjątkowo troskliwej opieki.
      Gromadzenie dzieł sztuki w muzeach zapewnia im wprawdzie bezpieczeństwo, ale jest to bezpieczeństwo pozorne, nie chroni bowiem ono ich przed nieubłaganym działaniem czasu i związanych z jego istnieniem procesów fizycznych, chemicznych czy biologicznych. Dlatego też przy muzeach, jako miejscach przechowywania i udostępniania społeczeństwu dzieł sztuki, powstały w dziewiętnastym wieku i nadal owocnie wypełniają swoje zadania bogato wyposażone pracownie konserwatorskie i laboratoria badawcze. Za ich przykładem w okresie międzywojennym, wraz ze wzrostem zrozumienia dla niezbędności fachowej opieki konserwatorskiej nad zabytkami sztuki pozostającymi poza zbiorami muzealnymi, zrodziła się idea zawodowego kształcenia konserwatorów nie tylko drogą prywatnej praktyki warsztatowej, ale przede wszystkim w ramach specjalnego programu nauczania w uczelniach artystycznych. Idea ta żywa była również w Polsce. Dopiero jednak po zniszczeniach drugiej wojny światowej, wymagających podjęcia szerokiej akcji konserwatorskiej doczekała się realizacji niemal równocześnie w Krakowie, Toruniu i Warszawie.
      W Krakowie w r. 1948 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych z inicjatywy Wiesława Zarzyckiego i Władysława Cholewińskiego utworzone zostało Studium Konser­wacji Dzieł Sztuki. W dwa lata później połączenie Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych z Akademią Sztuk Pięknych pod nazwą Akademii Sztuk Plastycznych dało początek Wydziałowi Konserwacji Dzieł Sztuki, który swoją działalność rozpoczął w roku akademickim 1950/1951. Wydział ten od chwili powstania łączył kierunek czysto konser­watorski z prowadzonymi od lat w Akademii Sztuk Pięknych przez Jana Hoplińskiego zajęciami z technologii i technik malarskich. Utworzenie Wydziału było wielką zasługą Józefa E. Dutkiewicza.
      Obchodząc uroczyście czterdziestolecie swego istnienia Wydział Konserwacji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pragnie z jednej strony zaprezentować społeczeństwu polskiemu swoje osiągnięcia dydaktyczne i praktyczne, te ostatnie uzyskane w kraju i za granicą, a także osiągnięcia naukowo-badawcze, z drugiej zaś uświadomić mu ogrom i pilność potrzeb jakie wciąż stoją przed krajem w zakresie konserwacji dzieł
      sztuki, tym samym zaś i przed Wydziałem.
      Lech Kalinowski

                    Oprawa:  miękka

                    Format: 18,5x20,5 cm

                    Ilość stron: 91 + 83 zdjecia na dodatkowych stronach str.

                    Nakład:  egz.

                    Stan: -bdb lekkie przytarcia okladki

                    Tytuł, autor i wydawnictwo 
      Katalog Wystawy Jubileuszowej w 40-lecie istnienia Wydziału Konserwacji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięk­nych w Krakowie, maj-czerwiec 1991. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, „Krzysztofory-, Rynek Główny 35.
      Protektorat: Rektor A.S.P. prof. Jan Szancenbach
      Organizacja Wystawy: Wydział Konserwacji Dzieł Sztuki A.S.P. w Krakowie, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.
      Katalog finansowany przez Biuro Kongresowe UrzQdu Miasta Krakowa z funduszu rozwoju kultury Minister­stwa Kultury i Sztuki z okazji sympozjum Konferencji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie na temat Dzie­dzictwa Kulturalnego, Kraków, maj-czerwiec 1991.
      Komisarz wystawy: Grzegorz Kostecki.
      Scenariusz: Wydział Konserwacji Dzieł Sztuki A.S.P. w Krakowie.
      Projekt ekspozycji: Jan Kolanowski.
      Realizacja: Pracownicy Wydziału Konserwacji Dzieł Sztuki A.S.P. W Krakowie.
      Redakcja katalogu: Jadwiga Wyszyńska.
      Poszczególne pozycje katalogu opracowali: Barbara Bieszczad-Kieferling (46), Magdalena Jaworska-Marek (40), Magdalena Kalicińska (16-32, 35), Paweł Karaszkiewicz (83), Witold Kasprzyk (54), Łukasz Konieczko (73-82), Edward Kosakowski (7), Grzegorz Kostecki (42), Józef Kucaba (39), Zofia Medwecka (34, 37), Anna Nowak-Tarnowska (33), Józef Nykiel (52), Maria Ostaszewska (1, 5, 6, 8), Marian Paciorek (44, 45, 48), Ire­neusz Płuska (9-15), Danuta Prząda (47), Grażyna Schulze-Głazik (4), Małgorzata Schuster-Gawłowska (41, 43), Maria Sokół-Augustyńska (37), Mieczysław Stec (3), Ryszard Antoni Wójcik (49-51, 55-72), Jadwiga Wy­szyńska (36, 53), Władysław Zalewski (2).
      Korekta: Katarzyna Onderka.
      Tłumaczenie: Katarzyna Korycik przy współpracy Pawła Karaszkiewicza.
      Projekt okładki i opracowanie graficzne: Zbigniew Majkowski.
      Projekt plakatu i zaproszenia: Zbigniew Majkowski.


                    Spis treści: 
      ----

                    Ilustracje: posiada

      Przejdź na górę strony





      Strona o mnie

      Moje aukcje (książki o zbliżonej tematyce. Kliknij.)


      Uwaga! Na zdjęciach wokół liter możliwe charakterystyczne zniekształcenia - wynikają z konieczności kompresji zdjęć. W rzeczywistości zniekształcenia nie występują. Możliwe też błędy w opisie - z powodu niedoskonałości odczytu OCR, za co przepraszam.