Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Makro i mikroekonomia - Marciniak wyd.5, 2013 PWN

19-05-2014, 9:38
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 51.50 zł     
Użytkownik ksiazka_gliwice
numer aukcji: 4225188598
Miejscowość Gliwice
Wyświetleń: 1   
Koniec: 19-05-2014 09:02:39

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2013
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

Makro i mikroekonomia. Podstawowe problemy współczesności

Stefan Marciniak

 
rok wydania: 2013 (wyd.5)
oprawa: miękka
stron: 664
format: 16,5 x 24 cm
wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
               
Piąte wydanie podręcznika akademickiego do ekonomii cieszącego się zainteresowaniem od 1995 roku!
Autorzy, prezentując podstawowe zagadnienia ekonomiczne, w dużym stopniu nawiązują do aktualnych problemów gospodarczych w kraju i na świecie, co ułatwi czytelnikowi zrozumienie i śledzenie współczesnych przemian mechanizmów funkcjonowania mikro- i makrogospodarki. W publikacji, oprócz przedstawienia głównych zagadnień ekonomicznych na podstawowym kursie ekonomii, autorzy poszerzyli zakres wykładu o takie kwestie, jak: konsekwencje rewolucji informacyjnej dla funkcjonowania rynków i przedsiębiorstw, innowacje i ekologię oraz o nowe, ciągle u nas mało znane mechanizmy interwencjonizmu państwowego w formie regulacji.
W nowym wydaniu podręcznika zaprezentowano aktualną dyskusję środowisk akademickich Zachodu, głównie amerykańskich laureatów Nagrody Nobla, a także polskich ekonomistów o potrzebie poszerzenia zakresu przedmiotu oraz o zmianie paradygmatu teorii ekonomii.
Podręcznik jest przeznaczony do przedmiotu ekonomia dla studentów uczelni technicznych i rolniczych, a także wyższych szkół prywatnych realizujących podstawowy program ekonomii.
Książka powstała pod kierunkiem prof. dr. hab. Stefana Marciniaka, wieloletniego dyrektora Instytutu Nauk Ekonomiczno-Społecznych Politechniki Warszawskiej, który do współpracy zaprosił doświadczonych naukowców i dydaktyków Politechniki Warszawskiej oraz Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN i Szkoły Głównej Handlowej.