Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Mak 303 ,Maczek , Figielek ,żaglowka ,żaglowa .

10-07-2014, 15:12
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 720 zł     
Użytkownik Profe5
numer aukcji: 4390652874
Miejscowość Poznań ,Kórnik
Licytowało: 3    Wyświetleń: 349   
Koniec: 10-07-2014 14:25:00

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Waga (z opakowaniem): 40.00 [kg]
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Witam ;

          Na sprzedaż bardzo fajna , kultowa żaglówka Mak 303 wymiary na ostatnim zdjęciu . Bardzo dobra do nauki szczególnie dla starszych dzieci , spokojnie dają sobie radę 7-8 latki w załodze 2 osobowej i solo .

         Dorosły także będzie miał fajną zabawę . Waga i rozmiar pozwalają na przewożenie maczka bez problemu na bagażniku dachowym , więc ni musimy posiadać przyczepy .

 

   Stan żaglówki , oczywiście jak na swoje lata -> dobry , jest to jeden z egzemplarzy ,który nie został zdewastowany przy pomocy farby olejnej itp.

 

Kadłub pomalowany profesjonalnym Poliuretanem 2 składnikowym firmy Novatic , Solvatic DB PUR 80 .

Powłoka ta sprawdzona na kilku łodziach charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością ,  odpornością  chemiczną i mechaniczną , moim zdaniem znacznie lepszą od popularnych Poliuretanów Jachtowych . Mam łódkę zabezpieczoną tą powłoka i po 5 latach intensywnego używania w zasadzie nie wykazuje śladów zużycia .

 

Poprzednio kadłub był malowany 1 raz , czyli mamy oryginalną powłokę 1 przemalowanie, którego ni trzeba było zdzierać  - był porysowany jednak nie pękał ,nie łuszczył się miał 100 % przyczepność i nie kłócił się z PUR.

 

Pokład przemalowany 1 składnikowym Lakierem Jachtowym  do drewna firmy PPG , zewnętrzna warstwa sklejki z pęknięciami w części dziobowej .

 

Żagiel w stanie średnim , oryginalne szwy puszczały ze starości , w miejscach gdzie była potrzeba został ponownie przeszyty .powinien pożyć jeszcze kilka sezonów .

 

Maszt , bom Aluminowe w dobrym stanie .

Płetwa sterowa aluminowa .

Miecz oryginalny sklejkowy , nie namoknięty zdrowy .

Podłogi kompletne : rufowa dorobiona z cieńszej sklejki  , bo oryginalna niestety komuś się przydała , pozostałe oryginalne.

Olinowanie kompletne .

Stan drewna / sklejki wewnątrz : miejscami sklejka ,drewno poczerniałe  , jednak moim zdaniem nie wymagające wymiany , w 1 miejscu w którym kadłub był uderzony - ok 2-5cm wzmocnione dodatkową sklejką , nie była to jednak dziura tylko wgniota z lekkim pęknięciem .

 

Łódka w ciągłym użytkowani , na bieżąco  konserwowana ,  gotowa do pływania , stoi cały czas nad jeziorem więc zainteresowane osoby mogą przed podjęciem decyzji -> przyjechać , obejrzeć Maczka  i wypróbować na wodzie.

 

Zastrzegam sobie prawo do wcześniejszego zakończenia aukcji .

Istniej możliwość wystawienia opcji Kup Teraz , jeżeli ktoś będzie miał satysfakcjonującą propozycję cenową .

 

Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny pod nr. : 883 [zasłonięte] 417

 

Pozdrawiam