Biała zaprawa szpachlowa cementowa przeznaczona jest do szpachlowania, wyrównywania, renowacji powierzchni ścian i sufitów oraz wykonywania gładkich tynków wewnątrz i na zewnątrz budynków. Charakteryzuje się dużą elastycznością i plastycznością oraz bardzo dobrą przyczepnością do podłoża. Stosowanie zaprawy pozwala na uzyskanie gładkiej powierzchni zarówno na tynkach tradycyjnych jak i na warstwach ociepleniowych (nie jest elementem systemu ociepleń Majster-Pol). Poprawia jakość zniszczonych tynków cementowych i cementowo-wapiennych oraz podłoży betonowych. Stanowi trzecią, wygładzającą warstwę dla:
Podłoże powinno być odpowiednio mocne i równe, oczyszczone z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farb itp.. Zniszczone i słabo przylegające elementy usunąć. Podłoża o zmniejszonej przyczepności zagruntować preparatem gruntującym MAJSTERGRUNT UNIWERSALNY, a podłoża bardzo chłonne - MAJSTERGRUNT GŁĘBOKOPENETRUJĄCY.
Masę przygotowuje się przez wsypanie suchej zaprawy do odpowiedniej ilości wody. Proporcje dodawanej wody należy korygować doświadczalnie, w zależności od rodzaju prowadzonych prac, rodzaju podłoża i warunków atmosferycznych. Zastosowanie niewłaściwej ilości wody, prowadzi do obniżenia parametrów wytrzymałościowych wykonanej wyprawy. Mieszać mechanicznie, ręcznie lub wiertarką wolnoobrotową, aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny, pozostawić 5 minut i ponownie wymieszać.
Zaprawę nakłada się na podłoże równomiernie gładką stalową pacą. W miarę postępu prac naniesioną masę należy wygładzać. Grubość jednorazowo nałożonej warstwy nie powinna być większa niż 5 mm. Szpachlowaną powierzchnię należy wykończyć poprzez zacieranie pacą styropianową lub filcową. Czas otwarty pracy (pomiędzy nałożeniem zaprawy a zatarciem) zależy od chłonności podłoża, temperatury otoczenia i konsystencji zaprawy. Podczas wysychania zaprawy zastosowanej wewnątrz należy unikać przeciągów oraz zapewnić właściwą wentylację w pomieszczeniu. Powierzchnie zewnętrzne chronić przed zbyt szybkim wysychaniem i opadami atmosferycznymi w trakcie nakładania i bezpośrednio po nim. Prace należy wykonywać przy temperaturze otoczenia i podłoża od +5ºC do 25ºC. Do gładzi nie dodawać żadnych innych substancji. Nie dopuszczać do przesuszenia lub zawilgocenia powierzchni świeżej gładzi.
Bezpośrednio po zakończeniu prac narzędzia należy spłukać czystą wodą. Stwardniałe zanieczyszczenia usunąć mechanicznie. Nie wylewać do kanalizacji i zbiorników. Dokładnie opróżnione puste opakowania papierowe mogą być powtórnie przerobione w procesie recyklingu.
Przechowywać w suchych pomieszczeniach. Produkt w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu można magazynować przez okres 9 miesięcy.
Worek 25 kg.
Dane techniczne i informacje o sposobie stosowania podane są dla temperatury +20°C i wilgotności względnej 65%. W innych warunkach czas wiązania i wysychania może ulec zmianie. Po wymieszaniu z wodą daje odczyn alkaliczny. Dokładnie opróżnione puste opakowanie papierowe mogą być powtórnie przerobione w procesie recyklingu.
Detalicznie realizujemy zamówienia minimum 3 worków kleju lub w połączeniu z innymi materiałami.
Pytania prosimy kierować na tel. 784 [zasłonięte] 393
lub mail:
[zasłonięte]@interia.pl
Szczegółowy cennik znajduje się na stronie www.ocieplam.pl wystawimy aukcję dla interesującego Państwa produktu.