Środek jest herbicydem o działaniu układowym.
Zawarte substancje czynne szybko przemieszczają się w roślin ie powodując stopniowe zahamowanie rozwoju i wzrostu chwastów.
Najskuteczniej zwalcza młode, intensywnie rosnące gatunki znajdujące się w początkowym okresie wzrostu od fazy siewek do fazy 2-4 liści właściwych.
Pełen efekt chwastobójczy widoczny jest po upływie ok. 14 dni od wykonania zabiegu.
Działanie na chwasty:
Chwasty wrażliwe np. blekot pospolity, bodziszek drobny, chwastnica jednostronna, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, iglica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, kurzyslad polny, maruna bezwonna, ostrożeń polny perz właściwy, poziewnik szorstki, przytulina czepna, psianka czarna, rdest szorstki, tacznik pospolity, tobołki polne, włośnice.
Chwasty średnio odporne: przetacznik perski.
Kukurydza
Środek stosować po wschodach od fazy 4 liścia do fazy 6 liści roślin kukurydzy (o terminie zabiegu decyduje faza rozwojowa obecnych na polu gatunków chwastów)
Zabieg należy wykonać po masowych wschodach większości obecnych na danym polu gatunków chwastów, gdy większość z nich znajduje się w fazie siewek do fazy 2-4 liści.
W przypadku zwalczania chwastnicy jednostronnej zabiegi najlepiej wykonać gdy rośliny chwastnicy mają od 2 liścia do początku fazy krzewienia.
W przypadku zwalczania perzu właściwego stosować górną zalecaną dawkę.
Zabieg najlepiej wykonać w fazie intensywnego wzrostu (przy wysokości perzu właściwego ok. 15-20 cm), nie później niż w fazie 6 liści właściwych kukurydzy. Perz właściwy kiełkujący z gleby i pojawiający się po wykonaniu zabiegu nie jest zwalczany.
Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 l/ha
Zalecana dawka do jednorazowego zastosowania 1,25-1,5 l/ha