Zawieszenie samochodu ma fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Od jego stanu zależy także komfort podróżowania i jakość prowadzenia samochodu.
Wahacze łączą zwrotnicę z nadwoziem i w różnych typach zawieszania mogą być ustawione poprzecznie, wzdłużnie lub ukośnie. W zależności od umiejscowienia rozróżnia się także wahacze dolne, górne, przedniej oraz tylnej osi. Za wytłumienie drgań wahaczy odpowiadają tuleje gumowo metalowe, zwane silentblokami. W wahaczu zamontowany jest sworzeń łączący go ze zwrotnicą, dodatkowo stabilizujący te elementy.
Z czasem zachodzi konieczność wymiany wahaczy z powodu ich zużycia. Ze względu na pełnioną funkcję i przenoszone duże siły, są one narażone na odkształcenia, pęknięcia i korozję. Objawami zużytych lub zepsutych wahaczy, bądź też elementów z nimi współpracujących, są najczęściej dosyć głośne stuki zawieszenia na wybojach, szarpanie przy ruszaniu oraz niepewność prowadzenia, wyczuwalna zwłaszcza podczas pokonywania zakrętów.
Zwlekanie z naprawą stwarza niepotrzebne zagrożenie dla nas i innych kierowców na drodze.
W 1919 roku włoski przedsiębiorca Ercole Marelli założył we współpracy z firmą Fiat niewielki warsztat nazwany FIMM, wytwarzający iskrowniki na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego i lotniczego. W latach 20. do asortymentu przesiębiorstwa dołączyły inne części samochodowe, między innymi akumulatory, wycieraczki i komponenty elektryczne. W miarę rozwoju włoskiego przemysłu rosła także i firma, która zmieniła nazwę na Magneti Marelli – jej fabryki wkrótce rozpoczęły produkcję akumulatorów dla łodzi podwodnych oraz kolejowych systemów oświetleniowych, a w 1935 roku nawiązana została współpraca z firmą Bosch. W latach powojennych przedsiębiorstwo zaistniało na rynkach Hiszpanii, Brazylii i Argentyny, gdzie nabywcy docenili wysoką jakość wyrobów marki Magneti Marelli. Samochodowe i motocyklowe komponenty elektroniczne tej marki od 1969 roku wykazują swoje zalety również na torach wyścigowych. Innowacyjne rozwiązania i wysoka jakość produktów zaskarbiły firmie Magneti Marelli zaufanie zarówno wiodących producentów samochodów, jak i klientów indywidualnych. Obecnie firma stanowi własność koncernu Fiat, a jej przychody przekraczają 5 miliardów euro rocznie. Asortyment produktów marki Magneti Marelli jest niezwykle bogaty – znajdują się w nim zarówno różnorodne elementy oświetlenia i elektroniki motoryzacyjnej, jak i części układów napędowych oraz zawieszenia, cechujące się wysoką trwałością dzięki starannemu doborowi materiałów.