Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Maciejko - Świadczenia rodzinne. Komentarz, 4 wyd

21-08-2014, 15:11
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 134.10 zł     
Użytkownik Mysza657
numer aukcji: 4446550944
Miejscowość Kasinka Mała
Wyświetleń: 6   
Koniec: 21-08-2014 14:23:37

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Wysyłka w 24h
- Pocztą Polską

Wybrane przez Państwa książki wysyłane są po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym lub po mailowej informacji iż przesyłka ma być wysłana za pobraniem.
WYSYŁKA GRATIS
Wysyłka gratis przy zakupach powyżej 150 złotych. Nie dotyczy przesyłek pobraniowych i zagranicznych. Książki wysyłamy również za pośrednictwem firmy kurierskiej.
Kontakt
Antykwariat i Księgarnia Tezeusza
Kasinka Mała 657
34-734 Kasinka Mała
tel. 604[zasłonięte]847

gg Monika 38[zasłonięte]513
gg Iwona 43[zasłonięte]495
e-mail: [zasłonięte]@tezeusz.pl

Nr konta bankowego:
Millennium
60 1160 [zasłonięte] 2[zasłonięte]2020001 [zasłonięte] 910803

Maciejko - Świadczenia rodzinne. Komentarz, 4 wyd.
ISBN: 978[zasłonięte][zasłonięte]55640
Wymiar: 13.5x22.0cm
Nr wydania: 4
Seria: KRÓTKIE KOMENTARZE BECKA
Ilość stron: 430
Ocena: -
Waga: 0,53 kg
Indeks: 662[zasłonięte]00106KS
Rok wydania: 2014
Wydawca: C.H. BECK
Autor: dr Wojciech Maciejko
Rodzaj okładki: Miękka
Stan: Nowa

Opis książki


Komentarz w sposób wyczerpujący analizuje poszczególne instytucje ustawy o świadczeniach rodzinnych, zarówno materialnoprawne, jak i z zakresu postępowania administracyjnego. Obszerne wywody obejmują zagadnienia związane z :

ustalaniem praw do świadczeń rodzinnych,
wysokością świadczeń,
okresem przysługiwania,
wypłatą świadczeń, ich utratą oraz wygaśnięciem.

W ramach zagadnień procesowych przeprowadzono wykładnię unormowań regulujących: wszczęcie postępowania administracyjnego oraz inicjatywę dowodową i postępowanie wyjaśniające z uwzględnieniem dowodu z wywiadu rodzinnego.

W komentarzu szczególną uwagę poświęcono nadzwyczajnym postępowaniom charakterystycznym dla tej regulacji:

pozakodeksowemu postępowaniu w sprawie uchylenia lub zmiany decyzji pozytywnej bez zgody strony,
postępowaniu w sprawie sprostowania błędu w decyzji odmownej,
postępowaniu w sprawie uznania świadczenia rodzinnego za nienależnie pobrane.

Kolejne – 4. wydanie komentarza uwzględnia tekst jednolity oraz najnowsze zmiany dotyczące:

wymiany danych w zakresie świadczeń rodzinnych w ramach Systemu Elektronicznej Wymiany Informacji dotyczących Zabezpieczenia Społecznego, za pośrednictwem punktu kontaktowego utworzonego przez Ministra Pracy i Ubezpieczeń Społecznych;
przysługiwania świadczeń rodzinnych cudzoziemcom przebywającym na terytorium Polski na podstawie zezwolenia na pobyt stały, zezwolenia na pobyt czasowy udzielonego w związku z wykonywaniem pracy na terytorium Polski w zawodzie wymagającym wysokich kwalifikacji, posiadaniem zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego UE udzielonego przez inne państwo członkowskie UE oraz zamiaru wykonywania pracy, prowadzenia działalności lub studiowania na terytorium Polski;
prawa do świadczeń rodzinnych, które może być przyznane cudzoziemcom posiadającym kartę pobytu z adnotacją „dostęp do rynku pracy”, z wyłączeniem obywateli państw trzecich, którzy uzyskali zezwolenie na pracę na terytorium państwa członkowskiego na okres nie przekraczający sześciu miesięcy, obywateli państw trzecich przyjętych w celu podjęcia studiów oraz obywateli państw trzecich, którzy mają prawo do wykonywania pracy na podstawie wizy.

Zmiany wchodzą w życie 1.5.2014 r.

Komentarz przeznaczony jest dla bardzo szerokiego kręgu odbiorców. Skierowany jest przede wszystkim do profesjonalistów: adwokatów, radców prawnych, notariuszy, rozpoczynających karierę zawodową sędziów i prokuratorów, którym przyjdzie się zmierzyć w pracy zawodowej z tą trudną problematyką. Będzie on użyteczny także dla prawników: studentów i absolwentów studiów prawniczych, aplikantów adwokackich, radcowskich, sądowych i prokuratorskich oraz notarialnych, ale również dla osób prywatnych, borykających się z tym problemem na co dzień.
Zobacz także...