| |
Aukcja zawiera dwie książki:
1. "Baśń jak niedźwiedź - Polskie historie tom II" - Gabriel Maciejewski - Coryllus Wyd: Klinika Języka, 2012r. Miękka okładka, format A5, 320 stron, zdjęcia kolorowe.
II tom Baśni to historia pieniądza i jego psucia. Historia niszczenia królestw i kontrolowania - bardzo ścisłego - rynków. Przede wszystkim rynków kopalin, rynku stali no i oczywiście rynku złota. Każdy - co udowodnione zostało na przykładzie Węgier - kto próbował przeciwstawić się zakusom ludzi obejmujących kontrolą rynki kruszcu i metali musiał zginąć. Baśń jak niedźwiedź tom drugi to historia trzech olbrzymi budżetów. Pierwszy z nich wyasygnowany już w połowie XV wieku i obsługiwany do roku 1527 należał do Medyceuszy i papieża, a nie było w tym prawie żadnej sprzeczności, bo rodzina de Medici stanowiła o potędze Rzymu lub wybierała spośród siebie papieży. Budżet medycejski przeznaczony był początkowo na unię Kościołów i likwidację imperium osmańskiego. Jego zniszczenie, a co za tym idzie klęska i rozpad królestwa Węgier dokonało się za sprawą Niemców, cesarza i jego popleczników z Frankonii czyli rodziny Hohenzollern von Ansbach. Tylko temu, że plany owej rodziny nie zostały przez cesarza i jego bankiera Jakuba Fuggera rozpoznane od początku zawdzięczamy, że państwo polsko-litewskie przetrwało. Największy i najważniejszy sojusznik Wiednia okazał się bowiem zdrajcą. Cesarz nie mógł jednak tak po prostu zrezygnować z usług rodziny Hohenzollern, gdyż była ona zbyt potężna, wpływowa i miała za wiele dobrych kontaktów w Stambule. Budżet, który wyasygnowano w Wiedniu i Augsburgu na początku stulecia XVI został w całości przeznaczony na deprawację Rzymu i deprawację Węgier, a następnie na ich zniszczenie. Co dokonało się fizycznie w latach 1[zasłonięte]526-15. Najpierw Turcy inspirowani i opłaceni przez cesarza rozwalili Węgry, a potem ludzie tegoż cesarza wkroczyli do Rzymu i niszczyli go systematycznie, dom po domu, świątynia po świątyni, przez 4 miesiące wiosny i lata roku pańskiego 1527.
2. "Baśń jak niedźwiedź - Polskie historie tom III" - Gabriel Maciejewski - Coryllus Wyd: Klinika Języka, 2013r. Miękka okładka, format A5, 437 stron, zdjęcia kolorowe.
Cóż bowiem uczynił Autor „BAŚNI”? Postąpił jak wzorowy uczeń: zabrał się mianowicie za lekturę uzupełniającą. Przeczytał i przewertował dziesiątki i setki prac naukowych i popularyzujących „wiedzę” historyczną. I zaczął zadawać proste pytania – pytania, których zadawania zawodowo unikają patentowani historycy i popularyzatorzy historii, zadowalając się najczęściej powielaniem w nieskończoność tych klisz, które składają się na zespół urojeniowy polskiej inteligencji postępowej (bo, jak wiadomo: „paraliż postępowy najzacniejsze trafia głowy”). Przy czym podstawowym narzędziem hermeneutyki stosowanej przez Maciejewskiego jest dziecinne pytanie: a kto za to płaci? - z przedmowy Grzegorza Brauna
Książki są nowe, nieużywane. Cena za komplet.
W razie jakichkolwiek pytań zapraszam na stronę: O Mnie
| |