Witam serdecznie !
Towar zakupiony na aukcjach wysyłam Pocztą Polską oraz kurierem UPS.
Koszt dostawy podany na aukcjach.
Możliwa wpłata na konto, odbiór osobisty lub wysyłka za pobraniem.
Numer konta otrzymają Państwo w wiadomości z allegro po zakupieniu towaru.
Udostępniam również Płatności Allegro i aukcje z Escrow.
Osoba kupująca jako pierwsza wystawia komentarz po otrzymaniu przesyłki (lub odbiorze osobistym), jeżeli ja jestem kupującym wystawie komentarz zaraz po otrzymaniu przedmiotu aukcji.
Pozdrawiam
e-marcin_com
Historia rodzinnej firmy BogutynMłyn sięga roku 1908 kiedy to nasi przodkowie osiedlili się w Paszkach k. Radzynia Podlaskiego. Jako dobrzy cieśle potrafili wybudować jeden z pierwszych młynów na wiatr na tym terenie.
Od roku 1908 kontynujemy tradycje rodzinne produkując mąki najwyższej jakości.
JAKOŚĆ GWARANTUJE MŁYNARZ Z 45-LETNIM DOŚWIADCZENIEM, KTÓRY JADŁ CHLEB Z NIEJEDNEJ MĄKI !!
- mąka żytnia 2000 "razowa" 15 kg w worku
Zastosowanie : pieczywo pełnoziarniste żytnie i mieszane
Przepis na zakwas naturalny - żytni
Składniki : 40 dag razowej mąki żytniej typ 2000, 400 ml wody
Sposób wykonania , zakwas najlepiej przygotować etapami :
1.10 dag mąki przeznaczonej na rozczyn wymieszać ze 100 ml ciepłej (ok 40C) wody, przykryć ściereczką i pozostawić na 24 h w temp. pokojowej ok 25 C
2.kolejna porcję 10 dag mąki wymieszać ze 100 ml ciepłej wody i dodać do zaczynu z poprzedniej doby (który ma już lekko kwaśny zapach), wymieszać i nakryć sciereczką. Znów pozostawić w temp. pokojowej na ok 24 h
3.do powstałego zaczynu wmieszać 20 dag mąki roztrzepanej w 200 ml wody o temp. 40 C, nakryć ściereczką i pozostawić na kolejne 24 godziny
Gotowy zakwas powinien być odrazu użyty do wypieku chleba. Z przygotowanego zaczynu należy ująć dwie porcje po 5 dag i zamrozić, aby można było go użyć do następnych wypieków.
Chleb żytni staropolski parzony
3 bochenki po 25 kromek, 1 kromka zawiera : 82 kcal, 1.8 gr białka, 1 g tłuszczu, 4.7 mg cholesterolu, 1.9 gr błonnika
Składniki : 2 kg mąki żytniej 2000, łyżka kminku, łyżka czarnuszki, 2-3 łyżki zsiadłego mleka lub kefiru, łyżka soli
Do brytfanki : 3 łyżki oleju, 3 łyżki mąki
Sposób wykonania :
Przygotować rozczyn : w słoiku typu twist wymieszać tyle mąki żytniej z wodą aby powstała gęsta papka, dodać 2 łyżki zsiadłego mleka lub kefiru żeby przyspeszyć fermentację. Słoik zakręcić i na 2 dni pozostawić w cieple. Co jakiś czas mieszać zawartość, po czym ponownie zamknąć słój. W trzecim dniu gdy papka pachnie już kwaśno, wlać jeszcze pół szklanki ciepłej wody i tyle mąki, aby znów powstała gęsta papka. Słój zamknąć i pozostawić w cieple, a następnego dnia można już używać rozczynu.
Do miski wsypać 4 szklanki przesianej mąki, wlać 3.5 szklanki wrzątku i dokładnie wymieszać, aby zaparzyła się cała użyta mąka. Ściereczką przykryć ciasto i pozostawić na 2-3 godziny w cieple. Później do zaparzonej mąki dodać rozczyn wymieszany z połową szklanki ciepłej wody (ilość wody zależy od stopnia suchości mąki), energetycznie roztrzepując drewnianą łyżką. Wierzch ciasta posypać mąką, aby ciasto nie wysychało, nakryć sciereczką miskę i na 18-20 godzin pozostawić w cieple do wyrośnięcia. Następnie stopniowo wsypywać resztę mąki, mieszając jednocześnie dużą drewnianą łyżką. Dodać kminek, czarnuszkę oraz sól. Wyrobić ciasto bardzo starannie i odstawić do wyrośnięcia na 40-50 min.
Długie wysokie brytfanki o szerokości ok 14 cm wysmarować olejem i oprószyć mąką. Ciasto włożyć do 2/3 wysokości brytfanek, wyrównać powierznię i odstawić na 20 min. Posmarować za pomocą pędzelka letnią wodą i piec około godziny na środkowej półce piekarnika nagrzanego do temperatury 210 C. Patyczkiem sprawdzić, czy chleb jest już upieczony i przed wyjęciem z piekarnika jeszcze raz posmarować letnią wodą. Upieczony chleb pozostawić w cieple aby powoli ostygł, później może być przechowywany w chłodnym pomieszczeniu.