Mączka z zielonych małży nowozelandzkich (Perna Canaliculus) to naturalny dodatek dla psów i kotów wspomagający układ kostno-stawowy. Nie zawiera żadnych dodatków, antyzbrylaczy, barwników i tym podobnych dodatków.
Małże Nowozelandzkie znane są ze swojego korzystnego działania na stawy i kości ze względu na swój skład:
1. Kombinacja siarczanu chondroityny i glukozaminy: Glukozamina jest prekursorem (substratem) do produkcji glukozaminoglikanów (GAG), które są ważną częścią chrząstki stawowej. Jej podawanie może ograniczyd lub opóźnid rozwój zapalenia stawów i kości u psów i kotów. Siarczan chondroityny jest natomiast bardzo ważnym strukturalnym składnikiem chrząstki stawowej.
2. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe: Mają działanie przeciwzapalne oraz odgrywają znaczącą korzystną rolę we wspomaganiu leczenia powiązanych z układem immunologicznym zapaleniach kości i stawów.
3. Witamina E i C: Mączka z małży nowozelandzkich zawiera sporą ilośc przeciwutleniaczy, które zapobiegają uszkodzeniom komórek chrząstki stawowej przez wolne rodniki.
4. Minerały: Cynk, miedź i mangan mają istotne znaczenie z punktu widzenia metabolizmu układu kostnego.
Z tych wszystkich powodów mączka z małży nowozelandzkich jest naturalnym, kompleksowym suplementem na stawy dla psów i kotów pomocnym w leczeniu i zapobieganiu w chorobach stawów. Dbanie o stawy jest szczególnie ważne u szybko rosnących szczeniąt dużych ras, psów pracujących, psów starszych, które cierpią na związane z wiekiem problemy ze stawami oraz u dużych oraz starszych kotów (np. Maine Coon). Niedobór minerałów, aminokwasów i innych ważnych składników może byd jedną z przyczyn chorób stawów.
Skład: 100% Perna Canaliculus bez dodatków, wypełniaczy
Analiza: 64,5% białko; 9,5% tłuszcz; 2,4% naturalnej tauryny
Dawkowanie:
a) w celu codziennego wspierania stawów: Koty i małe psy ok. 0,5g dziennie; Większe psy 1g dziennie. Dla najlepszego efektu mączkę z małży należy stosowad kilka razy w roku minimum 8 tygodni.
b) w celu wspomagania leczenia w chorobie stawów: Dawka terapeutyczna jest około 2x wyższa. Dokładną dawkę i czas stosowania powinien określid lekarz weterynarii.