Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Mówiący komputer pokładowy do każdego auta HIT

20-01-2012, 6:48
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 129 zł     
Użytkownik atmega8_pl
numer aukcji: 2044932085
Miejscowość Olkusz
Wyświetleń: 523   
Koniec: 25-01-2012 21:05:00
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

Witaj na mojej aukcji
Wszystkie aukcjeO mnieKomentarzeDodaj do ulubionychZadaj pytanie


Witam serdecznie wszystkich Allegrowiczów.
Nasza firma juz od kilku lat zajmuje się sprzedażą sterowników mikroprocesorowych na Allegro i jesteśmy solidnym partnerem o czym świadczą nasze komentarze. Wszystkie nasze produkty są zawsze najwyższej jakości tak aby każdy klient był z nich zadowolony.



 
Mówiący komputer pokładowy
do każdego samochodu!


Od dawna wyczekiwany układ, dzięki któremu Twój samochód przemówi ludzkim 

Oczaruj znajomych !!!!

Na rynku jest to pierwsze tego typu urządzenie, które może współpracować z każdym rodzajem samochodu.

 

 

Co to właściwie jest ? 
Oferowany układ, jest zaawansowanym systemem mikroprocesorowym, który może odtwarzać dowolne dźwięki ( w tym również głos ludzki), zapisane na wymiennej karcie SD o dowolnej pojemności.
Odtwarzane dźwięki muszą być nagrane w jakości: 16 KHz,8 Bit, Mono. Najprościej to zrobić w dołączonym do Windows rejestratorze dźwięku. Długość dźwięków jest nieograniczona.

 Mówiący komputer pokładowy jak działa ? komputer, dzięki swojej konstrukcji może działać w każdym samochodzie, tak osobowym jak i ciężarowym. Pewnie słyszałeś o bardzo drogich limuzynach typu BMW lub Mercedes, które informują kierowcę o różnych zdarzeniach ludzkim głosem. Niestety ale tego typu systemy są instalowane tylko w najdroższych samochodach. Ponadto mają podstawową wadę mówią tylko po angielsku lub niemiecku :( Teraz i Ty możesz mieć takli bajer w swoim aucie!

Jak montujemy go w aucie ? 
Układ posiada 13 wejść (kołki opisane od in1 do in13) każde z wejść możemy podłączyć do dowolnego z systemów naszego auta. Najprościej jest podpiąć się pod kontrolki na tablicy rozdzielczej licznika. Każde z wejść możesz podłączyć do dowolnej żaróweczki na tablicy (równolegle z nią- czyli jeden przewód do jednej końcówki żaróweczki z drugi przewód do drugiej). Przy podłączaniu nie ma cię co obawiać o uszkodzenie samochodu lub naszego urządzenia,, bo każde z wejść jest odseparowane optycznie od pozostałych jak i od samego komputerka mówiącego. Co to znaczy ? To znaczy że na każdym z wejść jest zainstalowany układ w którego wnętrzu jest dioda LED, kiedy nasza kontrolka się zaświeci, to dioda LED również, co spowoduje odtworzenie komunikatu głosowego. Jeśli przewody podłączysz odwrotnie, to porostu komunikat się nie będzie odtwarzał, wtedy wystarczy zamienić przewody miejscami. Długość przewodów nie ma znaczenia. Nie podłączone wejścia mogą "wisieć" w powietrzu, gdyż nie występują na nich żadne napięcia i ich zwieranie nie powoduje uszkodzeń.

Wszystkie komunikaty są nagrane na wymiennej karcie SD, i komunikaty możesz dowolnie zmieniać. Są one nagrane w formacie *.wav (patrz początek opisu).
Do poprawnego działania układu niezbędne jest podpięcie minimum 2 pierwszych wejść:
in1 -stacyjka- tu ma się pojawić napięcie po przekręceniu stacyjki ( po załączeniu odtwarzany jest komunikat powitania)
in2 -światła- przewód na którym ma się pojawić napięcie po załączeniu świateł 

Pozostałe 11 przewodów podłączamy do dowolnych systemów. 
Układ ma oryginalnie na kracie nagrane dla odpowiednich wejść następujące komunikaty:
in3- "zapnij pasy"
in4- zamknij drzwi
in5-brak płynu w spryskiwaczach
in6 - brak ładowania akumulatora
in7- brak ciśnienia oleju
in8.....in13 - przykładowe dźwięki informujące i włączeni wejścia

Wszystkie dźwięki oczywiście możesz dowolnie zmienić, musisz tylko zachować identyczne nazwy z istniejącymi na karcie SD. (czytaj opis na początku)

Jak działa układ ?
 Po podłączeniu zasilania (zielona kostka z opisem 9-12V) układ jest gotowy do pracy- należy zwrócić uwagę na odpowiednie podłączenie plus i minus!.
Cały czas czeka on na przekręcenie stacyjki (wejście nr1) kiedy włączymy już zapłon (na in1 pojawi się napięcie) to układ odtworzy dźwięk powitania, oraz przejdzie do sprawdzania pozostałych wejść.
W pierwszej kolejności jest sprawdzane jest wejście in2- "światła" jeśli światła mamy wyłączone, układ poprosi o zaświecenie świateł, i będzie prosił do skutku aż je włączymy.
Pozostałe wejścia są sprawdzane w drugiej kolejności i jeśli na którymś z wejść jest napięcie zostaje odtworzony stosowny komunikat.

Po wyłączeniu stacyjki układ sprawdza czy wyłączyliśmy światła- jeśli światła nadal są zapalone poprosi o ich zgaszenie.

Wszystkie wejścia są sprawdzane co 15 sekund a komunikaty odtwarzane po kolei (żadne z wejść nie jest pomijane) po czym następuje 15 sekund przerwy. Układ pracuje tylko po przekręceniu stacyjki i tylko wtedy sprawdzane są stany wejść!.

Na forum znajdziesz link do filmiku prezentującego działanie układu !


Komu polecamy nasz układ ? 
Układ polecamy wszystkim którzy chcą mieć inteligentny samochód, który zrobi na każdym wrażenie. Dzięki swojej uniwersalności można go zastosować w każdym pojeździe.

Jeśli masz jeszcze wątpliwości czy kupić płytkę czy nie 
zapraszam na forum internetowe dotyczące mojej płytki, które znajduje się na mojej stronie. Link do strony ze względu na regulamin allegro znajduje się na mojej stronce „o mnie” 

 

Co kupuję klikając "kup teraz" ?

 Zmontowany i uruchomiony układ ( płytka główna oraz płytka separatora, obie są łączone jedna z drugą poprzez włożenie w kołki), w komplecie karta SD nagranymi przykładowymi dźwiękami, rozmiar karty losowy, jaki akurat mam, przeważnie 512, lub 1G.

poniżej zdjęcie poprawnie podłączonego układu separującego:

 Wszytko można zamontować obudowie (mamy je w ofercie).

Do pełnego uruchomienia potrzebujesz tylko głośniczka 8 Ohm najlepiej około 1 W lub więcej.

Po zakupie dostajesz tak jak na zdjęciu poniżej


 

Parametry techniczne:
Zasilanie- 9-12 V 100mA (stan czuwania) 200 mA podczas odtwarzania dźwięku.
Impedancja wejściowa wejść - 2.2 Kom (transoptor zabezpieczony rezystorem 2.2 K)

Wejście zasilające zabezpieczone przed niepoprawnym podłączeniem (jak zamienisz plus z minusem układ poprostu nie zadziała).

 

Najczęściej zadawane pytania:
Na wszystkie pytania- odpowiedz znajdziesz na forum w dziale 'Najczęściej zadawane pytania"

Na pozostałe pytanie chętnie odpowiem na maila, lub pod numerem telefonu kom. 060[zasłonięte]7748 prosić Rafała

 Na układ oczywiście wystawiamy rachunki !!!
i udzielamy gwarancji!
 

Gorąco polecam i zapraszam do Zakupu !!

Uwaga: Nie odpowiadam za szkody wyrządzone podczas używania płytki testowej ani oprogramowania które napisałem, traktuje je jako pomoc w nauce programowania i zrozumieniu funkcjonowania pewnych urządzeń, a sama płytka nie jest  samodzielnym urządzeniem i jest ona wysyłana do klienta w formie zestawu do sam. montażu (należy włożyć procesor w podstawkę, oraz podłączyć złącze wyświetlacza- polega to na wsunięciu wtyczki w złączkę, pozostałe elementy są wlutowane, aby uruchomić płytkę nie potrzebujesz lutownicy !) -sam decydujesz do jakich celów płytkę wykorzystasz. Ponadto informuję, iż samodzielne zmiany, lub przeróbki instalacji elektrycznej samochodu , powoduje utratę jego gwarancji ! Podłączanie do styków przekaźnika napięcie powyżej 24V grozi porażeniem!

 

 

Mówiący komputer pokładowy do każdego auta HIT


 


Copyrights by atmega8_pl © - kopiowanie opisu i zdjec zabronione