Jak się bawić Mówiącą Piłką?
ETAP 1 Dzieci w wieku 6-18 miesięcy
PRZYTULANIE: Piłka wykonana jest z miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału, dlatego doskonale nadaje się do przytulania.
NAUKA SŁUCHANIA Przełącz moduł dźwiękowy piłki na tryb liczenia. Uderz w nią lub rzuć ją do kogoś, by wydała dźwięk. Przyciągniesz w ten sposób uwagę dziecka. Obserwuj, jak Twój maluszek śledzi wzrokiem wydającą dźwięki piłkę. Taka zabawa rozwija u dziecka umiejętności słuchania oraz skupiania uwagi.
RACZKOWANIE I ROZWÓJ MOTORYKI DUŻEJ Połóż piłkę przed dzieckiem i pchnij ją delikatnie, by zaczęła się turlać. Pozwól Twojemu maluszkowi raczkować za piłką.
PRZEKŁADANIE Piłka jest dwustronna. Pozwól swojemu dziecku przekładać jej materiał ze strony z literkami na tę z cyferkami. Zabawa ta doskonali zarówno motorykę małą, jak i dużą Twojej pociechy (rączki i ramiona)
TURLANIE Pozwól dziecku turlać piłkę po podłodze. Zabawa ta doskonali motorykę małą i dużą Twojego dziecka (rączki i ramiona).
PODRZUCANIE Pozwól dziecku podrzucać piłkę. Zabawa ta doskonali motorykę małą i dużą Twojego dziecka (rączki i ramiona).
ETAP 2 Dzieci w wieku 12-24 miesiące
NAUKA KOLORÓW Różnokolorowa piłka doskonale nadaje się do nauki kolorów. Pokazuj dziecku różne barwy na piłce i razem je nazywajcie.
NAUKA CYFEREK Naucz swoje dziecko cyferek od 1 do 10, pokazując mu je na piłce.
NAUKA LICZENIA Zachęcaj swoje dziecko do nauki liczenia, wykorzystując w tym celu obrazki znajdujące się na stronie piłki z cyferkami.
NAZYWANIE PRZEDMIOTÓW Zachęć swoje dziecko do nauki nowych wyrazów, wykorzystując w tym celu obrazki znajdujące się na stronie piłki z cyferkami.
NAUKA LICZENIA PRZEZ SŁUCHANIE Przełącz moduł dźwiękowy na tryb liczenia, a następnie rzuć lub uderz piłkę. Dziecko, słuchając, uczy się poprawniej wymowy cyfr od 1 do 10. Możesz także zachęcić swoją swoją pociechę do liczenia razem z piłką.
ETAP 3 Dzieci w wieku 18-30 miesięcy
NAUKA ALFABETU Dzięki literkom znajdującym się na piłce, możesz nauczyć swoje dziecko, jak wyglądają poszczególne samogłoski i spółgłoski.
NAZYWANIE PRZEDMIOTÓW Wykorzystaj obrazki znajdujące się na stronie piłki z literkami, aby nauczyć dziecko nowych wyrazów w kolejności alfabetycznej od A do Z.
NAUKA ALFABETU PRZEZ SŁUCHANIE Przełącz moduł dźwiękowy na tryb alfabetu, a następnie rzuć lub uderz piłkę. Dziecko, słuchając, uczy się poprawniej wymowy literek. Możesz także zachęcić swoją swoją pociechę do mówienia literek razem z piłką.
WZBUDZANIE ZAINTERESOWANIA MUZYKĄ Po zakończeniu alfabetu z piłki wydobędzie się melodia piosenki „Alfabet”.
IDENTYFIKOWANIE LITEREK Powiedz głośno jakąś cyferkę lub literkę i zachęć dziecko do wskazania jej na piłce.
IDENTYFIKOWANIE PRZEDMIOTÓW I ZWIERZĄT Powiedz głośno nazwę przedmiotu lub zwierzątka i zachęć dziecko do wskazania ich na piłce.
KOPANIE Pozwól swojemu dziecku kopać piłkę. Zabawa tak doskonali motorykę dużą oraz równowagę Twojej pociechy.
ETAP 4 Dzieci w wieku 24-36 miesięcy
RZUCANIE I ŁAPANIE Użyj piłki do rzucania i łapania. Zabawa doskonali umiejętności łapania i rzucania.
CYFRY PARZYSTE I NIEPARZYSTE Wykorzystaj stronę piłki z cyferkami do nauki Twojego dziecka cyfr parzystych i nieparzystych. Cyfry w górnej części piłki są nieparzyste, w dolnej – parzyste.
SAMOGŁOSKI Naucz swoje dziecko samogłosek, wskazując je na piłce.
ZABAWA W GRUPIE W zabawie może wziąć udział jedna lub więcej osób. Ustawcie się w kółko i rzucajcie do siebie piłkę, słuchając dźwięków alfabetu lub cyferek. W każdej rundzie licząca lub mówiąca alfabet piłka nagle wyda dźwięk wiwatujących dzieci. Osoba, która w tym momencie trzyma piłkę, powinna dostać jakieś edukacyjne zadanie związane z liczeniem lub alfabetem np. liczenie od tyło od 10 do 1, powiedzenie trzech nieparzystych cyfr, samogłosek lub nazwy zwierzątka zaczynającego się na litrę m. W czasie tej gry dzieci jednocześnie bawią się i uczą
|