centrala
L-DENT Leszek Czaban Sprzęt i Materiały dla Stomatologii
ul. Inżynierska 5 20-484 Lublin
NIP: 712[zasłonięte]152-19
e-mail: [zasłonięte]@l-dent.pl
telefon: 81[zasłonięte]527-98 tel./fax 81[zasłonięte]446-58
|
| |
obsługa aukcji
Justyna Tomalka 694 [zasłonięte] 077
Dorota Piątek 662 [zasłonięte] 137
|
| |
płatności
zachęcamy do korzystania z Płatności Allegro - przyspiesza to realizację wysyłki towaru.
Jeżeli decydują się Państwo na klasyczny przelew, podajemy nr. naszego konta w BNP PARIBAS: 31 1600 [zasłonięte] 1[zasłonięte]1010301 [zasłonięte] 922301
w tytule przelewu prosimy wpisywać swój nick i numer aukcji
prosimy o doliczenie następujących kwot za transport:
list polecony ekonomiczny: 7zł list polecony priorytet: 8zł przesyłka biznesowa: 9zł przesyłka kurierska: 15zł przesyłka kur. pobraniowa: 21zł
|
|
przedmiot sprzedaży
LYSOFORMIN 3000 - 1L
producent: MEDILAB
Opis:
Preparat aldehydowy do dezynfekcji i mycia urządzeń chirurgicznych i lekarskich, endoskopów, urządzeń i powierzchni. Działa w pełnym spektrum na drobnoustroje i wirusy,do rozrabiania w wodzie
Charakterystyka:
- Lysoformin 3000 ma zastosowanie w jednostkach służby zdrowia i innych instytucjach w których ze względu na zagrożenia mikrobiologiczne narzucone zostały wysokie reżimy sanitarne.
- Lysoformin 3000 wykazuje wysokie spektrum biobójcze- zwalcza bakterie, prątki gruźlicy, grzyby i wirusy chorobotwórcze, również w obecności znacznych zanieczyszczeń organicznych.
- Lysoformin 3000 ma doskonałe właściwości myjące, dzięki którym możliwe jest usuwanie zanieczyszczeń organicznych.
- Lysoformin 3000 nie niszczy dezynfekowanych narzędzi i powierzchni, zawiera substancje antykorozyjne, ma przyjemny zapach.
- Lysoformin 3000 jest wydajnym koncentratem preparatu dezynfekującego z którego za pomocą wody wodociągowej sporządza się właściwe do zastosowania roztwory robocze.
- Lysoformin 3000 jest bezpieczny dla środowiska naturalnego- substancje chemiczne w nim zawarte ulegają biodegradacji.
Dezynfekcja narzędzi chirurgicznych.
- Narzędzia które podczas zabiegów naruszają ciągłość tkanek lub mają kontakt z błonami śluzowymi i jałowymi jamami ciała zaraz po użyciu należy zanurzyć w roztworze roboczym. Narzędzia muszą być całkowicie zanurzone i wypełnione płynem.
- Po dezynfekcji narzędzia doczyścić, wypłukać w czystej przegotowanej wodzie, wysuszyć a następnie poddać stosownym procesom sterylizacji.
- Dezynfekcję przeprowadzać w naczyniach pod przykryciem np. w wannach dezynfekcyjnych.
Dezynfekcja endoskopów.
- Sprzęt endoskopowy zaraz po zabiegu należy rozmontować zgodnie z zaleceniami producenta. Z wlotu kanałów roboczych zdjąć zatyczki i przelotki, otworzyć zawory, sprawdzić szczelność.
- Osprzęt jak i instrumentarium ruchome jak np.; trokary, kleszcze, szczypczyki, igły, klipsownice, zamki po rozmontowaniu zanurzyć w roztworze środka dezynfekującego, następnie umyć ręcznie lub w myjce ultradźwiękowej i wypłukać w czystej przegotowanej wodzie. Osprzęt poddać stosownym zabiegom sterylizującym zalecanym przez producenta sprzętu endoskopowego.
- Od strony zewnętrznej - optykę i światłowody oczyścić z zanieczyszczeń za pomocą jednorazowych miękkich bawełnianych ściereczek nasączonych detergentem lub środkiem dezynfekującym o dobrych właściwościach myjących. Kanały robocze i dreny należy czyścić ręcznie (lub w myjni automatycznej) w roztworze detergentu lub środka dezynfekcyjnego o właściwościach myjących. Do tego celu używać delikatnych szczoteczek, wyciorów i strumienia środka dezynfekującego podawanego do wnętrza kanału za pomocą specjalnych pistoletów, pomp lub strzykawki.
- Po umyciu kanały należy przepłukać czystą wodą osuszyć i zanurzyć w roztworze środka dezynfekującego o wysokim spektrum biobójczym (B, Tbc, F, V), tak aby kanały były dokładnie wypełnione a sprzęt całkowicie zanurzony.
- Dezynfekcję manualną przeprowadzać w naczyniach pod przykryciem np. w wannach dezynfekcyjnych. Po dezynfekcji endoskop wypłukać w czystej przegotowanej wodzie i osuszyć strumieniem powietrza.
- Po dezynfekcji i płukaniu endoskop jak i osprzęt wraz z instrumentarium poddać szybkiej 30 minutowej sterylizacji niskotemperaturowej w sterylizatorze Steris System 1 lub sterylizatorze na tlenek etylenu z komorą aeracyjną. W przypadku braku ww. sterylizatorów dopuszcza się dezynfekcję endoskopów w boksie aseptycznym w środkach dezynfekujących o działaniu sporobójczym (obowiązuje czas ekspozycji 6-12 godzin i płukanie endoskopu sterylną wodą).
Dezynfekcja ogólna powierzchni w pomieszczeniach, wyposażenia, sprzętu i przyborów medycznych.
- Duże powierzchnie w pomieszczeniach (podłogi, schody, ściany) myć dokładnie przy użyciu mopów nasączonych roztworem środka dezynfekującego i odczekać 15 minut. Dezynfekowane pomieszczenie przewietrzyć.
- Mniejsze, zmywalne powierzchnie i wyposażenie pomieszczeń (meble, balustrady, kaloryfery, parapety, klamki, kafelki na ścianach) myć, przecierając ścierkami nasączonymi roztworem środka dezynfekcyjnego. Po umyciu odczekać 15 minut.
- Sprzęt i przybory medyczne, dające się zanurzyć dezynfekować przez zanurzenie. W tej metodzie dezynfekcji można zastosować czas ekspozycji dłuższy niż 15 minut i niższe stężenie roztworu roboczego. Przedmioty po dezynfekcji wypłukać w czystej wodzie i odczekać aż wyschną. Przechowywać w higienicznych warunkach.
- Używane do dezynfekcji mopy, ścierki - wyprać, wysuszyć; wiadra i pojemniki umyć - przechowywać czyste i wysuszone.
Dezynfekcja powierzchni, wyposażenia, sprzętu i przyborów medycznych zanieczyszczonych substancjami organicznymi.
- Plamy z zanieczyszczeń organicznych usunąć z powierzchni po uprzednim przeprowadzeniu dezynfekcji miejscowej - zanieczyszczone miejsce pokryć płatami ligniny lub gazy, zalać roztworem środka dezynfekującego. Ligninę, gazę wraz z zanieczyszczeniami zebrać z powierzchni i umieścić w pojemniku na odpady niebezpieczne.
- Powierzchnie ponownie zdezynfekować przecierając roztworem środka dezynfekcyjnego.
- Duże powierzchnie ze śladami zanieczyszczeń organicznych (podłogi, schody, ściany) myć dokładnie używając mopów, ścierek nasączonych roztworem środka dezynfekującego i odczekać 15 minut. Dezynfekowane pomieszczenie przewietrzyć.
- Mniejsze, zmywalne powierzchnie i wyposażenie pomieszczeń (meble, balustrady, kaloryfery, parapety, klamki, kafelki na ścianach) myć przecierając ścierkami nasączonymi roztworem środka dezynfekcyjnego. Po umyciu odczekać 15 minut.
- Sprzęt, przybory medyczne dające się zanurzyć dezynfekować przez zanurzenie. Do dezynfekcji przedmiotów przez zanurzenie można zastosować czas ekspozycji dłuższy niż 15 minut i niższe stężenie roztworu roboczego. Przedmioty po dezynfekcji wypłukać w czystej wodzie i odczekać aż wyschną.
- Używane do dezynfekcji mopy, ścierki - wyprać, wysuszyć; wiadra i pojemniki umyć - przechowywać czyste i wysuszone.
Uwagi:
- Roztwór można przygotować na początku dnia pracy, jak i bezpośrednio przed użyciem. Roztwór może być wykorzystywany wielokrotnie w ciągu dnia. W przypadku znacznego zanieczyszczenia (zmętnienia) roztwór należy wymienić na nowy.
- Roztwory robocze preparatu przygotowuje się przy użyciu wody wodociągowej o temperaturze max. pokojowej.
- Do odmierzonej objętości wody dodaje się odpowiednią dla pożądanego stężenia roboczego objętość koncentratu preparatu LysoforminŽ 3000. Po zamieszaniu roztwór jest gotowy do użycia.
- Podczas przygotowywania roztworu roboczego, jak i podczas pracy z roztworem należy nakładać rękawice ochronne.
|