Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4
Gitara z pracownika lubelskiego lutnika pana Krzysztofa Fatygi, który zrobił instrumenty między innymi dla gitarzysty z zespołu Skaldowie, Bajm, zespołu Izabeli Trojanowskiej, ex- Banda i Wanda i wielu innych; więcej informacji o tym znakomitym Lutniku i Jego dziełach, znanych gitarzystach grających na Jego instrumentach znajdziesz pod adresem:
http://www.fatyga-gitary.pl/index.php?go=powitanie
a moja gitara znajduje się pod adresem: (trzeci rząd, pierwsza z prawej strony, 9 zdjęcie z 50):
http://www.fatyga-gitary.pl/index.php?go=galeria_solo1
Jestem prawdopodobnie drugim właścicielem tego pięknego instrumentu. Gitara jest w stanie bardzo dobrym, widniejące odciski z tyłu gryfu na lakierze pochodzą prawdopodobnie od statywu czy wieszaka. Nie posiada żadnych śladów użytkowania, używałem ją jedynie dla zabawy w muzykowanie w domu. Stan progów idealny. Gry jest prosty, stroni w progach i oktawach. Wykończenie olejowo-woskowe, matowe. Doskonałe wykonanie: korpus z orzechu, mahoniu i czarnego dębu. Klucze Schaller, most Wilkinson, dwa przetworniki humbuckery lutnicze z rozłączanymi cewkami dają doskonałe brzmienie, czyste, klarowne o mocnym sygnale i dzięki rozłączanym cewkom uzyskuje się brzmienia porównywalne do ciepłego gibsonowskiego i zarazem fenderowskiej szklanki. Podstrunnica i struny były stale konserwowane preparatami Dunlop. W ostatnim czasie byłem posiadaczem Fendera Stratocastera Standard Made in Mexico i według mnie gitara autorska pana Fatygi wyprzedza Fendera Stratocastera Standard pod względem brzmienia i ergonomii gryfu.
Akcja strun jest niesamowicie niska: na 12 progu wynosi około 1,2 mm !!!
W poniższej tabeli przedstawiam parametry gryfów obydwu gitar:
Fender Stratocaster Made in Mexico
Fatyga
Grubość gryfu przy 1 progu – 21,0 mm
Grubość gryfu przy 1 progu – 18,4 mm
Grubość gryfu przy 12 progu – 22,5 mm
Grubość gryfu przy 12 progu – 19,5 mm
Szerokość gryfu przy 1 progu – 432 mm
Szerokość gryfu przy 12 progu – 520 mm
Wiadomo powszechnie, że koszt wykonania gitar lutniczych jest bardzo wysoki i zaczyna się od ponad dwóch tysięcy, ja zaś kupiłem ją za niewielkie pieniądze i po zainwestowaniu dodatkowych pieniędzy na zakup strun (w grudniu ubiegłego roku zostały założone struny Fender 150L light pure nikel 009-042), wyregulowaniu jej przez znakomitego lutnika z Chorzowa pana Wojciecha Łukawskiego chcę odzyskać swoje pieniądze, czyli 1.489 zł. Moje kiepskie umiejętności nie pozwalają wykorzystać wszystkich jej możliwości i dlatego powinna znaleźć odpowiedniego właściciela, który ją doceni i wyciśnie z niej wszystko, co jest możliwe do wyciśnięcia:)
Zapraszam do zakupu !!!