Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Ludzie, zwyczaje i obyczaje...L.Winniczuk T I i II

29-08-2014, 10:42
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 10 zł     
Użytkownik manolito30
numer aukcji: 4526438022
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 6   
Koniec: 29-08-2014 10:00:00

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Waga (z opakowaniem): 0.45 [kg]
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 1985
Kondycja: bez śladów używania
Tematyka: Życie codzienne, obyczaje
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Lidia Winniczuk

Ludzie, zwyczaje i obyczaje starożytnej Grecji i Rzymu

 

Warszawa, 1985, PWN, wyd. II

Str.: T. 1 i T. 2: 759, paginacja ciągła.

Ilustracje czarno-białe w tekście i poza tekstem, dwie mapki.

Oprawa miękka, 20,5 cm

Stan: dobry, przetarcia okładki.

 

Książka poświęcona historii obyczajowości w świecie antycznym oraz szeroko rozumianej kulturze dnia powszedniego. Autorka pisze o `człowieku świata starożytnego`, przedstawiając go na szerokim tle funkcjonowania państwa, miasta, społeczeństwa i rodziny. Przedstawia życie codziennym w domu, w szkole, małżeństwie, pracę i zawody, zagadnienia komunikacji, łączności i podróżach (dokąd i czym podróżowali Grecy i Rzymianie), systemów pieniężnych i handlu, zarówno na szczeblu międzynarodowym, jak i zwykłego rynku w miastach, liczenia czasu i kalendarza, medycyny i lecznictwa, pisze o sposobach spędzania wolnego czasu, bibliotekach, teatrze, zawodach sportowych uroczystościach, świętach i obrzędach, religii, wróżbiarstwie i słynnych przepowiedniach, o śmierci i rodzajach pochówku, o sposobach eksploatacji i `oswajania` przyrody i klęskach żywiołowych i traktowaniu przez starożytnych zjawisk przyrodniczo-klimatycznych. Własne rozważania i wnioski autorka ilustruje licznymi cytatami z dzieł autorów starożytnych. Książka zawiera 109 ilustracji czarno-białych w tekście.

Wciągająca lektura dla studentów filologii klasycznej, historii, archeologii, kulturoznawstwa, socjologii, liceów o profilu humanistycznym, maturzystów, olimpijczyków i miłośników historii oraz dla każdego zainteresowanego życiem codziennym w starożytności.