Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

<REKUPERACJA> materiały+montaż CAŁA POLSKA

23-06-2012, 17:34
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 15 000 zł     
Użytkownik kubazam
numer aukcji: 2393742254
Miejscowość Szczecin
Wyświetleń: 36   
Koniec: 17-06-2012 11:21:15

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Uszkodzony: Nie
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Zapraszamy na naszą stronę internetową

www.rekuperacja.szczecin.pl

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Proces rekuperacji to jeden z elementów WENTYLACJI MECHANICZNEJ naszego domu. Wentylacja mechaniczna jest procesem wymiany zużytego „domowego” powietrza na świeże dostarczane z zewnątrz.

Dlaczego warto zdecydować się na wentylację mechaniczną?

Przede wszystkim zapewnia nam bezproblemowe, stałe dostawy czystego i świeżego powietrza, zabierając jednocześnie z pomieszczeń domowych powietrze zużyte. Stosując nawiew świeżego, filtrowanego powietrza minimalizujemy rozwój bakterii, grzybów i wirusów, które mogą rozwijać się w niewentylowanych pomieszczeniach. Jest to idealne rozwiązanie dla osób z dolegliwościami alergicznymi.

Rekuperacja natomiast, to nic innego jak ODZYSK ENERGII, który jest procesem przekazywania ciepła poprzez WYMIENNIK z jednego źródła do drugiego. Prościej mówiąc, wykorzystujemy energię, którą posiada ciepłe powietrze „domowe” i przekazujemy ją do świeżego nawiewanego powietrza. Zastosowanie takiego rekuperatora w naszej centrali wentylacyjnej zwiększa efektywność procesu wentylacji domu. Obniżamy równocześnie koszty energii potrzebnej w okresie zimowym do jego ogrzania, w okresie letnim zapewniamy odzysk chłodu, ewentualnie chłodzenie obiektu powietrzem zewnętrznym. Najsprawniejszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem wentylacji naszego domu jest oczywiście zastosowanie systemu nawiewno- wyciągowego z rekuperatorem w połączeniu z gruntowym powietrznym wymiennikiem ciepła (GPWC).

Rekuperator jest urządzeniem, w którym zachodzi proces przekazywania energii (ciepła) z jednego źródła do drugiego. Tutaj spotykają się dwa strumienie powietrza – wyciąganego oraz nawiewanego. Strumienie te są odseparowane w taki sposób, że się nie mieszają ale przepływając przez specjalnie skonstruowane elementy oddają sobie ciepło a do budynku nie wracają zanieczyszczenia

Instalacja składa się z urządzenia z rekuperatorem wyposażonego w wentylatory, a w razie potrzeby - w nagrzewnicę elektryczną lub wodną, dogrzewającą powietrze. Zwykle montujemy takie urządzenie z dala od pomieszczeń codziennego użytku np. w garażu lub na poddaszu – nie jest to jednak wymogiem, ponieważ mamy wiele realizacji, gdzie centralę rekuperacyjną montowano w mieszkaniach. Rekuperator to „serce” naszego systemu świeżego powietrza domowego. Poprzez GPWC lub też bezpośrednio ze ściany budynku przez czerpnię, pobieramy świeże powietrze, które po procesie podgrzania w rekuperatorze trafia do kanałów wentylacyjnych rozprowadzonych w domu. Kanały takie można układać w warstwach wylewek, na poddaszu, lub też w przestrzeniach między stropem a sufitem podwieszanym. Przyjmujemy zasadę, że powietrze zużyte wyciągamy z pomieszczeń sanitarnych (łazienki, pralnia) oraz z kuchni, tym samym ograniczając rozprzestrzenianie się i przepływ powietrza z sanitariatów i kuchni do innych pomieszczeń. Do reszty pomieszczeń doprowadzamy kanały nawiewne.

Powietrze nawiewane dostarczane jest z zewnątrz poprzez czerpnię do urządzenia z rekuperatorem na którym w okresie zimowym dochodzi do wymiany ciepła, powietrze może być dogrzane na nagrzewnicy elektrycznej lub wodnej. Finalnie dostarczone jest do pomieszczenia poprzez sieć kanałów nawiewnych.Powietrze wywiewane wyciągane jest z pomieszczeń sanitarnych lub z kuchni ( ograniczenie rozprzestrzeniania i przepływu powietrza z sanitariatów i kuchni do innych pomieszczeń ). Dostarczane jest do rekuperatora, gdzie ciepło przekazywane jest do strumienia powietrza nawiewanego. Wywiewane przez wyrzutnię na zewnątrz obiektu.Grruntowy powietrzny wymiennik ciepła. Urządzenie może współpracować z gruntowym wymiennikiem ciepła, który podnosi temperaturę powietrza nawiewanego zimą, i obniża temperaturę powietrza nawiewanego latem.

Dlaczego rekuperacja?


Zastosowanie rekuperacji to na pewno koszt ale również inwestycja która docelowo się zwróci. Pozwala na oszczędności eksploatacyjne oraz poprawia komfort ludzi przebywających w wentylowanych mechanicznie pomieszczeniach, minimalizując jednocześnie wpływ głównych alergenów - roztoczy, pleśni i grzyb

Straty ciepła

Straty ciepła w budynku to obok strat przez ściany i dach przede wszystkim straty energii przez wentylację grawitacyjną. Szacuje się że wynoszą one od 30-55%. W przeliczeniu na naszą kieszeń przy założeniu średnich rocznych kosztów ogrzewania ok. 3 000 PLN są to koszty 1000 - 1350 PLN które „wylatują" przez komin grawitacyjny.
Na rynku instalacyjnym obecnie bardzo popularne są układy z pompami ciepła, pompy ciepła charakteryzują się współczynnikiem COP - ilości energii cieplnej którą otrzymamy z kW energii elektrycznej. COP pomp ciepła oscyluje na poziomie 3-5 ( z 1go kW energii elektrycznej uzyskujemy 3-5 kWh energii cieplnej ). W przypadku rekuperatorów o sprawności ok. 90% i przy 1 kW zasilania ( zasilanie silników wentylatorów ) uzyskujemy do 17 kW mocy grzewczej!

Jakość powietrza

Wentylacja mechaniczna w znaczny sposób redukuje ilość roztoczy, skutecznie miesza powietrze w pomieszczeniu ( powodując również równomierny rozkład temperatur ). Eliminuje rozprzestrzenianie się zapachów z pomieszczeń kuchennych i łazienek i WC. Minimalizuje problem kondensacji wilgoci i eliminuje problem powstawania pleśni. Dostarczane powietrze jest czyste dzięki zastosowanym filtrom.

Wentylacja mechaniczna daje nam również możliwość schładzania budynku w okresie letnim - przy zastosowaniu by-passu ( obejścia ) możemy wykorzystać wentylację do obniżenia temperatury w pomieszczeniach ( szczególnie w okresie nocnym - przy obniżonej temperaturze zewnętrznej ). Przy zastosowaniu wymiennika gruntowego możemy w ciągu całej doby nawiewać powietrze i chłodzić obiekt.

Koszty inwestycji

Koszty inwestycji wymagają każdorazowo indywidualnej kalkulacji zależnej przede wszystkim od rozkładu pomieszczeń, kubatury budynku, ilości osób przebywających w budynku i specyfiki pomieszczeń. Należy również pamiętać o tym, że przy inwestycji w rekuperator należy zastosować całą instalację rozprowadzającą powietrze w pomieszczeniach. Oprócz dodatkowych nakładów na instalację mamy jednocześnie redukcję kosztów wynikającą z faktu, że nie budujemy szachtów kominowych do wentylacji grawitacyjnej.

Rekuperacja to przyszłość

Na rynku polskim domy z rekuperacją stanowią ok. 3%, domy z rekuperacją, ogrzewane ciepłym powietrzem wentylacyjnym to 0,01%, dla przykładu na rynku czeskim odpowiednio 15% i 2%; na rynku niemieckim 17 i 3%. W Kanadzie i USA domy z rekuperacją, ogrzewane ciepłym powietrzem stanowią ponad 50 %.

NASZE PRZYKŁADOWE REALIZACJE REKUPERACJI I GWC

***OPIS PROPONOWANEGO SYSTEMU***

Ø System wentylacji mechanicznej z rekuperacją domu dwukondygnacyjnego : parter + poddasze
Ø System oparty na rekuperatorze Optimal 400 Bypass (lub innym do ustalenia indywidualnego
Ø Magistrala wentylacyjna wykonana w systemie mieszanym
parter kanały sztywne , metalowe o wys 5cm/ szerokość dobrana dla zapewnienia odpowiedniej przepustowości. Idealnie mieszczą się w izolacji styropianowej stropu, nie wymagają zabudów, brak straty miejsca
poddasze kanały typu termofleks, izolowane termicznie i akustycznie
Ø Punkty wentylacji nawiew/wywiew , białe, metalowe typu anemostat w sufitach pomieszczeń
Ø Oferta zwiera komplet materiałów do wykonania instalacji
Ø Oferta zawiera komplet prac montażowych :przewierty w stropie, montaż magistrali parteru i poddasza, montaż rekuperatora ze sterowaniem, uruchomienie i regulacje systemu
Ø Oferta cenowa obejmuje wykonanie systemu na terenie całej Polski. W cenę nie wliczono kosztów transportu/dojazdu. Orientacyjny koszt to między 1[zasłonięte]500-25zł.
Ø Wykonanie podzielone na dwa etapy:

1.Etap wykonywany po tynkach: obejmuje montaż magistrali parteru, montaż pionów wentylacji, przekucia/odwierty

2.Etap wykonywany po ociepleniu poddasza: obejmuje montaż magistrali poddasza, montaż rekuperatora, uruchomienie systemu

Zapraszam również do skorzystania z naszych usług w zakresie:

W PAKIECIE TANIEJ

GCS-AP1-R