Modele Titanium to flagowa seria lornetek firmy Delta Optical, obejmująca szerokie spektrum konstrukcji, dopracowanych pod względem mechanicznym i optycznym, przeznaczonych zarówno do dziennych jak i nocnych obserwacji. Z grona tych modeli bez trudu można wybrać lornetkę typowo turystyczną, dla obserwatora przyrody, miłośnika astronomii, lub myśliwego. Jednocześnie będzie ona niezwykle konkurencyjna wobec wielu powszechnie uznanych i droższych modeli lornetek obecnych na rynku.
Główną zaletą lornetek serii Titanium są ich ponadprzeciętne własności optyczne. Wbudowane pryzmaty ze szkła BaK4 oraz powłoki antyodbiciowe o sprawności ponad 99%, gwarantują ostre i jasne obrazy o wiernej kolorystyce. Modele Titanium powszechnie chwalone są za znikome wady optyczne takie jak: aberracja chromatyczna, astygmatyzm, czy koma.
Seria Titanium to solidne lornetki w aluminiowej obudowie. Zaprojektowano je tak, aby optymalnie połączyć ich wysokie własności optyczne z niewielkimi rozmiarami. Korpusy są pokryte chropowatą okleiną z tworzywa sztucznego gwarantującą przyjemne i wygodne trzymanie ich w dłoni. Komfort użytkowania zwiększają gumowe muszle oczne oraz płynnie działająca mechanika ustawiania ostrości, wykonana z należytą starannością. Wszystkie modele z serii Titanium są wodoodporne i wypełnione azotem, a wiec bez problemu można prowadzić nimi obserwacje nawet w deszczu, bez obawy o zamoczenie, czy zaparowanie szkieł od środka.
Titanium 7x50 to najbardziej uniwersalny i wszechstronny model z tej serii. Z jednej strony jest to lornetka nocna, w której 50-milimetrowe obiektywy zbierają dużo światła, a ponad 7-milimetrowy snop światła po wyjściu z okularu dociera do źrenicy oka rozszerzonej w nocy właśnie do takiego rozmiaru Z drugiej strony z powodzeniem można używać jej do dziennych obserwacji, ciesząc się przy tym sporym komfortem patrzenia wynikającym właśnie z tak dużej źrenicy wyjściowej. Poza tym jest to lornetka o małych gabarytach mimo dużych obiektywów, a więc przyjemna w noszeniu i niesprawiająca problemów w transporcie. Z reguły stanowi ona kompromis pomiędzy małymi lornetkami klasy
42 mm, a znacznie większymi klasy 56-63 mm.