Lomografia DIY Konstructor kolekcjonerski - wersja limitowana, przeźroczysta!
Czy to jest nowy trend w sztuce fotografowania? A może sposób na życie? Niektórzy nazywają ją niewinnym hobby? Profesjonalni fotografowie szmirą.
Lomografia, bo o niej mowa powstała na początku lat dziewięćdziesiątych u naszych sąsiadów z Wiednia. Rozwijała się bardzo szybko a swoim zasięgiem objęła 48 krajów w tym Polskę. W dużym skrócie charakteryzuje ją beztroskie pstrykanie dużej ilości zdjęć przy użyciu niestandardowych aparatów, zapominając o wizjerze. Zdjęcia mają być szaleńczo spontaniczne, a ich efekty nieprzewidywalne. Soczewki lomograficznych aparatów kolorują zdjęcia niesamowitymi barwami i odcieniami. Może to też być kilka wbudowanych soczewek do zdjęć sekwencyjnych zachowanych na jednym kadrze, jest też lampa błyskowa obudowana kolorowymi filtrami, można oglądać świat jak płetwiaste zwierzaki dzięki aparatowi z wbudowanym rybim okiem, wymieniać by można bez końca. Najważniejsze jest to aby mieć swój aparat zawsze ze sobą tak aby był on obrazkowym pamiętnikarzem tego co niezwykle ulotne w życiu każdego z nas.
Warto zaznaczyć, że lomografią interesują się młodzi i starsi, wykształciuchy i wolnomyśliciele, kobiety i mężczyźni, sławni tacy jak Moby czy Robert Redford, mniej sławni tacy jak ja. Chodzi o dobrą zabawę i poczucie przynależności do czegoś nietuzinkowego, czegoś co odróżnia od sąsiadów.
10 złotych zasad LOMO:#1: Zawsze miej Lomo ze sobą!
#2: Rób zdjęcia o każdej porze dnia i nocy!
#3: Lomografia nie jest dodatkiem do Twojego życia lecz jest jego częścią!
#4: "Pstrykaj z biodra!"
#5: Fotografuj przedmioty najbliżej jak możesz!
#6: Nie myśl!
#7: Bądź szybki!
#8: Nie musisz wiedzieć co akurat sfotografowałeś!
#9: .... i nie musisz tego wiedzieć też później!
#10: Nie przejmuj się zasadami!
Dowiedz się więcej na stronie
www.lomography.com (nowe okno).
Aparat Do-It-Yourself SLR Camera jest czymś absolutnie niezwykłym: to pierwsza na świecie lustrzanka "zrób to sam", która pozwala na podejrzenie jak pracują elementy wewnątrz!
Rozwiązanie idealne dla miłośników majsterkowania i DIY oraz dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się czegoś ciekawego.
Nudzisz się? Chcesz zrobić coś ekstra? Chcesz się czegoś nauczyć? Chcesz zrozumieć jak działa aparat? Chcesz poznać fotografię analogową od podszewki? Składaj i baw się dobrze!
Konstruktor to pełnowartościowa lustrzanka 35mm, którą bez problemu złożysz w domowym zaciszu.
Przez magiczny proces konstruowania aparatu poznaj jak działa Twoja piękna maszyna. Poznaj działanie konstrukcji, naucz się robić ostre i żywe zdjęcia i pokochaj analogową fotografię!
Z przyczyny oczywistych, nie nadaje się on jednak do wykonywania zdjęć. Założenie, jakie przyświecało producentowi było takie, żeby pokazać jak działają mechanizmy aparatu analogowego. Model z edycji kolekcjonerskiej można zakupić jako samodzielny produkt, jak również w zestawie z czarną wersją, którą można normalnie wykonywać zdjęcia.
Rozbudź swoją wyobraźnię i uchwyć analogowe piękno na swoim własnym, niepowtarzalnym aparacie! Jest jedyny w swoim rodzaju i drugiego takiego samego nigdy nie będzie!