Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

LOGICA 17-20 cichewicz 12 lat gwarancji wężownica

22-03-2012, 16:01
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 4 800 zł     
Użytkownik twardzik
numer aukcji: 2205816632
Miejscowość sochaczew
Wyświetleń: 12   
Koniec: 20-03-2012 22:12:17

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Moc (kW): 20
Typ paliwa: Drewno, Węgiel, Inny,
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Witam na mojej aukcji
Podana cena jest ceną brutto do zapłaty.
Pytania proszę kierować na nr 503[zasłonięte]554 lub 506[zasłonięte]553
Możliwy transport. W obrębie 100 km gratis!!!!!!!!!


Przeznaczenie kotłów Logica

Najbardziej popularny i uniwersalny model kotła, przeznaczony dla klientów, którzy na każdym paliwie oczekują uzyskania najwyższych parametrów spalania. Kocioł Logica znajduje zastosowanie w instalacjach c.o. budynków mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej czy też budynkach przemysłowo-handlowych. Bogaty wybór mocy kotłów Logica pozwala na ogrzanie już od 100 m2.

Paliwo zastosowawcze

Paliwo główne
Do kotłów Logica zalecany jest węgiel kamienny o niewielkich lub średnich zdolnościach koksowania typ 31 lub typ 32 sortymentu orzech I(OI), orzech II (OII), groszek Gk, miał MI.

Zastępczo:
Drewno opałowe z drzew liściastych o dużej twardości, takich jak: dąb, buk, akacja, jesion czy grab. Mogą być to również drewna miększe z: brzozy czy topoli.
Zastępczo możemy jako uzupełnienie stosować polana drzew iglastych. Jednak w tym przypadku musimy wziąć pod uwagę szybsze zarastanie ścianek wewnętrznych kotła, a co za tym idzie częstsze czyszczenie.
Wilgotność drewna nie powinna być wyższa jak 20% 

Wężownica bezpieczeństwa standardowo wbudowana w modele 17-38 kW

Typoszereg Logica, z racji faktu, że jest eksportowany od kilku lat do wielu krajów unijnych, gdzie układy zamknięte i montaż w nich kotłów jest standardem, posiada wbudowaną wężownicę bezpieczeństwa (modele 17-20, 20-27, 30,38). Tak popularnie nazywa się właśnie w/w urządzenie do odprowadzenia energii z kotła. Jest to wężownica  miedziana, ze specjalnej rury produkowanej wg norm DIN, która posiada opatentowany wzór z radiatorami , specjalnie zaprojektowanymi do uzyskiwania wysokiej mocy wężownicy. Rura ta może być też tradycyjną rurą miedzianą, ale aby uzyskiwała ona  odpowiednią moc, będzie wtedy ona miała długość trudną do wbudowania w płaszcz wody kotła. W kotle Logica, wężownica jest wbudowana w miejscu, gdzie płaszcz osiąga szybko temperaturę zbliżoną do temperatury zasilenia, dzięki czemu jest schłodzenie płaszcza szybko zapobiega przegrzaniu się całego urządzenia. Wężownica posiada moc 30 % wyższą od mocy znamionowej kotła i potrafi obniżyć temperaturę wody płaszcza o kilka stopni w kilkanaście sekund.  Gwarantem jej skuteczności są jednak 2 czynniki:
-  podłączenie wężownicy pod zasilanie wody i zapewnienie powrotu, najlepiej do studzienki schładzającej
- zamontowanie termicznego zabezpieczenia wypływu – czyli zaworu z czujnikiem temperatury w postaci tulei zanurzeniowej w płaszczu wodnym kotła.
To właśnie ten zawór montujemy na zasileniu wężownicy i gdy temperatura graniczna wody w płaszczu przekracza np. 90 ° C, zawór otwiera się dopuszczając wodę do wężownicy, która płynąc przez nią , schładza płaszcz. Na powrocie wężownicy mamy więc gorącą wodę, która już przyjęła temperaturę płaszcza wody, i musimy ją odprowadzić do kanalizacji. Najskuteczniej poprzez studzienkę schładzającą, aby nie wyrządziła ona w kanalizacji zbyt dużych szkód. Po obniżeniu temperatury płaszcza wody poniżej np. 90 stopni  zawór się zamyka odcinając dopływ wody. Oczywiście, każdorazowo przy niebezpieczeństwie przegrzewu, załącza się ponownie, w skrajnych przypadkach, może on być otworzony cały czas, gdy np. instalacja jest uszkodzona, zamarznięta i temperatura zasilania kotła jest wciąż powyżej progu bezpieczeństwa. Nasza firma, stosuje to rozwiązanie od paru lat w kotłach Logica oraz w kominkach z płaszczem wodnym.

Typoszereg kotłów Logica
Unikalna konstrukcja kotła z dolno-górnym spalaniem oraz rozbudowane sterowanie, gwarantują nie tylko wysoką sprawność cieplną i niską emisję zanieczyszczeń, ale również niskie zużycie paliwa i stałopalność sięgająca do 24 godzin. Opatentowany system dystrybucji powietrza common - air w połączeniu z rozbudowanym systemem sterowania, pozwala na efektywne spalanie miału węglowego, węgla kamiennego przy zredukowanej emisji zanieczyszczeń.
Az 12 lat gwarancji!

Produkcja naszych kotłów odbywa się z wykorzytaniem nowoczesnego parku maszynowego oraz wykwalifikowanych pracowników, w związku z tym jesteśmy pewni wyosokiej jakości produktów. Zakupując kocioł Logica macie Państwo możliwość uzyskania aż 12 letniej gwarancji na trwałość urządzenia. Szczegóły w karcie gwarancyjnej.

Unikalny system dystrybucji powietrza – common air!

Common air – to opatentowany system wielopunktowego nadmuchu powietrza, dzięki któremu powietrze dostarczane jest w każdą część komory załadunkowej, co powoduje bardziej efektywne spalanie paliwa. 30 letnie doświadczenie w produkcji kotłów oraz zastosowanie nowoczesnego sprzętu w postaci robotów spawalniczych oraz wysokiej klasy laserów pozwoliło nam opracować innowacyjny syetem dystrybucji powietrza - common air®
System ten pozwala na doprowadzenie powietrza do każdej części komory załadunkowej, co przyczynia się do bardziej efektywnego spalania paliwa. Strumień powietrza wytworzony przez wentylator nadmuchowy dostarczany jest do komory spalania poprzez umieszczone regularnie z trzech stron ścianek kotła – specjalne dysze nadmuchowe, które przechodzą przez płaszcz wodny kotła. W przeciwieństwie do jednopunktowego systemu nadmuchu powietrza, system common air® zapewnia lepszą cyrkulację powietrza w kotle, a co za tym idzie zwiększa jego wydajność przy zmniejszonym zużyciu paliwa.

Rys.1. Kocioł bez systemu coomon air. Rys 2. Kocioł z systemem common air.
Patent obejmujący system common air

Opracowany przez naszą firmę unikalny system dystrybucji powietrza common air posiada świadectwo patentowe. Świadectwo to jest potwierdzeniem oryginalności rozwiązań, które stosujemy, aby zwiększyć komfort użytkowania naszych kotłów grzewczych. Przestrzegamy przed produktami nie posiadającymi certyfikatów oraz świadectw patentowych.

Budowa kotła

Kocioł z dolno-górnym spalaniem izolowany termicznie, wyposażony standardowo w tablicę sterowniczą sprzężoną z wentylatorem nadmuchowym. Posiada korpus spawany z atestowanych stali kotłowych wraz z rusztem ruchomym - żeliwnym. Część konwekcyjna złożona jest ze specjalnie uformowanych kanałów, a zakończona od góry i od dołu otworami do wyczstnymi, które służą do czyszczenia kotła.

System dolno-górnego spalania – pozwala na bardziej efektywne spalanie paliwa.

spalanie dolne – odbywa się na tylnej ścianie komory załadunkowej. Spala i rozżarza się nie cała objętość paliwa na raz, ale tylko część znajdująca się na ruszcie. W miarę spalania poziom zasypanego paliwa bardzo wolno się obniża
spalanie górne – podczas tego spalania od razu rozżarza się cała załadowana porcja paliwa
Spaliny z kolei odprowadzane są przez umieszczone w górnej części kotła kanały (ciągi) konwekcyjne o celowo wydłużonej drodze.

System dolno-górnego spalania

Spalanie dolne
Spalanie górne
Wentylator nadmuchowy
  • posiada budowę aluminiową
  • silnik na łożyskach - zapewnia długą i cichą pracę kotła
  • pozwala dostarczyć odpowiednią ilość powietrza potrzebną do wydajnego procesu spalania
  • dodatkowo wyposażony w przepustnicę powietrza
Prasa o kotle Logica

Model kotła Logica produkowany jest od wielu lat, jednak dbając o jakość naszych produktów sukcesywnie unowocześniamy jego funkcje. Pierwsze wzmianki prasowe o kotle pojawiły się już kilka lat temu na łamach prasy branżowej.

Co nas wyrożnia...

             Nowoczesna konstrukcja oraz wysoka jakość!

           Wygodny i łatwy w obsłudze!

          Kompaktowe wymiary !

         Atrakcyjna cena!

       Proces spalania sterowany nowoczesnym sterownikiem!

Okrągły czopuch

Okrągły czopuch w kotłach Logica zapewnia łatwe podłączenie kotła do komina.

Certyfikat kotła grzewczego Logica 17-20, 20-27, 30-38
Funkcje nowego sterownika

Funkcje odróżniające sterowanie od standardowych sterowań konkurencyjnych kotłów:

·  Łatwość obsługi – wszystkie najczęściej używane funkcje dostępne są bezpośrednio na płycie czołowej regulatora i pozwalają na prostą i intuicyjną obsługę. Zmiany ustawianych wartości wskazywane są odpowiednio na wyświetlaczu.
· 
Bogate funkcje serwisowe
-  rozbudowane możliwości programowania  w trybie serwisowym pozwalają na dopasowanie wszystkich istotnych parametrów pracy kotła do układu ogrzewania. Prosty sposób programowania znacznie ułatwia obsługę.
· 
Możliwość precyzyjnej regulacji pracy wentylatora
regulator umożliwia odpowiednie dopasowanie parametrów pracy wentylatora do systemu ogrzewania poprzez dobranie mocy maksymalnej i ustalenie zakresu zmiany obrotów.
· 
Możliwość sterowania pompą obiegową c.o. oraz pompą ładującą do zasobnika c.w.u. -
regulator w wersji podstawowej umożliwia sterowanie pompą obiegu c.o., a z modułem dodatkowym pozwala na sterowanie pompą ładującą c.w.u. W okresie lata istnieje możliwość wyłączenia pompy obiegowej i grzania tylko wody użytkowej. W przypadku niewykorzystywania pompy c.w.u. istnieje możliwość sterowania pompą mieszającą wodę powrotną
· 
Funkcja dogrzewania zasobnika
– umożliwiająca wyeliminowanie szkodliwych drobnoustrojów – Legionelli – po podgrzaniu wody użytkowej do temperatury 75°C regulator automatycznie przechodzi do normalnej pracy
· 
Współpraca z termostatem pokojowym
– w celu umożliwienia bardziej precyzyjnej regulacji temperatury ogrzewanych pomieszczeń regulator umożliwia podłączenie dowolnego termostatu pokojowego, np. z programem dobowym
· 
Podwójne zabezpieczenie termiczne – programowe i sprzętowe
-  regulator oprócz programowego zabezpieczenia przed przegrzaniem posiada także niezależne zabezpieczenie sprzętowe STB, znacznie zwiększające ochronę kotła i układu ogrzewania
· 
NOWOŚĆ! Możliwość automatycznej współpracy z kotłem olejowym lub gazowym
– w układach ogrzewania, w których zastosowano kocioł na paliwo stałe w istniejącym już systemie ogrzewania z kotłem olejowym lub gazowym regulator umożliwia w przypadku braku opału automatyczne włączenie kotła olejowego lub gazowego
· 
Sterowanie siłownikiem zaworu mieszającego
– w przypadku niewykorzystywania sterowania dodatkowym kotłem istnieje możliwość sterowania siłownikiem zaworu mieszającego obiegu c.o.
· 
Autodiagnostyka czujników regulatora  
– regulator automatycznie sprawdza poprawność pracy czujników i układów wewnętrznych a w przypadku awarii podejmuje odpowiednie działania w celu ochrony kotła
· 
Testowanie wyjść zewnętrznych
umożliwia łatwe sprawdzenie poprawności działania wszystkich podłączonych urządzeń
· 
Wskaźnik braku opału
– w przypadku braku opału na wyświetlaczu pojawia się napis FUEL
· 
Wysoka jakość wykonania – konstrukcja regulatora wykonana z elementów renomowanych firm światowych oraz technika automatycznego montażu zwiększa niezawodność.

 

Podane wartości mają charakter orientacyjny. Producent zastrzega możliwość ich zmian ze względu na stałe udoskonalanie produktu.

Wymiary kotła Logica, modele 17-20, 20-27, 30-38
Logica 17-20 20-27 30-38
A 1115 1115 1300 
B 585 635 680 
C 1435 1435 1525 
D 750 750 1000 
E 250 250 250 
F 215 215 230 
G 930 930 1275 
H 910 910 1250 
a 1 ½” 2” 2”
b 1 ½” 2” 2”
c ½” ½” ½”
d 160 160 160
e Gw ½” Gw ½” Gw ½”
f Gz ½” Gz ½” Gz ½”
Wymiary kotła Logica modele 40-48, 50-58, 70-78
Logica 40-48 50-58 70-78 100-110
A 1340 1420 1470 1470
B 745 800 850 950
C 1560 1600 1890 1890
D 1030 1115 1150 1150
E 280 275 285 260
F 240 235 245 240
a 2" 2" 2" 2"
b 2" 2" 2" 2"
c 1/2" 1/2" 1/2" 1/2"
d 240 240 290 290

Wymiary kotła Logica 150 kW
Instrukcja techniczna kotła Logica

Instrukcja do kotła Logica oraz instrukcja sterownika dostępne są pod adresem: [zasłonięte]@cichewicz.com

Wygląd kotów Logica

zdj. Logica 17-20
zdj. Logica 70-78 (uwaga na zdj. kocioł w kolorze niebieskim, orginalny kolor kotła to kolor chabrowo-szary)
zdj. Logica 150
Tabela danych technicznych

Model kotła

Logica
17-20

Logica
20-27

Logica
30-38

Logica
40-48

Logica
50-58

Logica
70-78

Logica
100-110

Logica
150

moc kotła

miał

kW

17

21

32

42

52

72

100

135

drewno

20

27

38

48

58

78

110

150

paliwo

 

węgiel kamienny typ płomienny lub gazowo-płomienny (31, 32) , sortymentu orzech I (OI), orzech II (OII)
o wilgotności do 12%, miał węglowy (M I, MII) o wilgotności do 20%.  Zastępczo używać można drewna opałowego o wilgotności do 20% ale producent nie gwarantuje uzyskania nominalnej mocy kotła.

sprawność

%

69-77

pojemność wodna

dm3

80

95

110

125

140

180

250

340

ciśnienie dopuszczalne

bar

2

min. temp. zasilania

o C

40

max. temp. zasilania

o C

85

temperatura spalin przy mocy nominalnej

o C

220

temperatura spalin przy mocy minimalnej

o C

100

klasa sprawności, emisji

 

klasa sprawności cieplnej 3, klasa emisji zanieczyszczeń 1


strumień
spalin
 

drewno
 

kg/s

0,014

0,019

0,026

0,033

0,04

0,054

0,076

0,105

0,0042

0,0056

0,0079

0,01

0,012

0,016

0,023

0,0315

miał

kg/s

0,022

0,027

0,042

0,00055

0,068

0,094

0,13

0,165

0,0066

0,0082

0,0013

0,017

0,02

0,028

0,04

0,05

opór po stronie wody; ∆t=10K

mbar

2¸20

opór po stronie wody; ∆t=20K

0,5¸5

podciśnienie kominowe

Pa

26

29

32

34

35

38

41

41

zalecana min.  minimalna wysokość komina

m

8

8

8

8-10

8-10

12

14

14

zalecany przekrój komina

cm2

400

400

400

600

600

600

800

800

poj. komory załadunkowej

dm3

50

60

120

180

200

290

380

Ok. 450

zużycie
paliwa

 

Węgiel
 (przy mocy nominalnej)

kg/h

3,88

4,79

7,3

9,58

11,87

16,43

22,82

30,6

drewno
(przy mocy nominalnej)

kg/h

6,44

8,694

12,236

15,456

18,676

25,116

35,42

47,6

Orientacyjny czas pracy

Na węglu kamiennym sor.  orzech

h

12,5

12,5

15,5

19

17

18

17

14

na drewnie przy mocy nominalnej

h

5

5

7

7,5

7

7,5

7

6

na węglu kam. Sort. mial
 przy mocy nominalnej

h

11,5

11,5

15

18

16

17

16

12,5

masa

kg

ok. 400

ok. 420

ok. 590

ok. 755

ok. 950

ok. 1010

ok. 1090

ok. 1390

pobór mocy

kW

0,08-0,115

0,08-0,115

0,16-0,18

0,16-0,18

0,16-0,18

0,320-0,340

0,320-0,340

0,16-0,18

Szczelność i wysoka jakość zapewnione są dzięki wykorzystaniu nowoczesnego robota oraz lasera spawalniczego

 

Obiekty referencyjne

Kocioł LOGICA jest najpopularniejszym produktem naszej firmy, produkowanym od wielu lat, przez co zdobył sobie zaufanie setek użytkowników.

LOGICA 17-20 cichewicz 12 lat gwarancji wężownica