Oferujemy
Urządzenia do rozładowywania ładunków elektrostatycznych Oferujemy bardzo wysokiej jakości listwy dejonizujące z nadmuchem powietrza, służące do rozładowywania ładunków elektrostatycznych. Zestaw składa się z listwy dejonizującej oraz transformatora. Nadmuchowe dejonizatory stanowiskowe przeznaczone są do samodzielnego montażu nad stanowiskami montażowymi, czy liniami technologicznymi. Posiadają zdolność usuwania ładunków elektrostatycznych na dalsze odległości poprzez wymuszony pęd powietrza, który zwiększa ich zasięg działania. Zestawy do rozładowywania ładunków elektrostatycznych mają szerokie zastosowanie nie tylko w branży poligraficznej, ale również w elektronicznej, przetwórstwie tworzyw sztucznych, czy w przemyśle papierniczym. Perfekcyjnie sprawdzają się w pracy z folią i przy wszelkiego rodzaju mediach do drukowania. Do jednego transformatora można podłączyć 2 listwy dejonizujące! Transformator Transformator, czyli zasilacz napięcia stałego jest przeznaczony do dostarczania napięcia o wartości 7,0 kV do urządzeń dejonizujących. Transformator został zaprojektowany w niepowtarzalny sposób, który umożliwia zautomatyzowane wytwarzanie w celu zwiększenia niezawodności i przedłużenia żywotności produktu
Urządzenia do rozładowywania ładunków elektrostatycznych
Oferujemy bardzo wysokiej jakości listwy dejonizujące z nadmuchem powietrza, służące do rozładowywania ładunków elektrostatycznych. Zestaw składa się z listwy dejonizującej oraz transformatora. Nadmuchowe dejonizatory stanowiskowe przeznaczone są do samodzielnego montażu nad stanowiskami montażowymi, czy liniami technologicznymi. Posiadają zdolność usuwania ładunków elektrostatycznych na dalsze odległości poprzez wymuszony pęd powietrza, który zwiększa ich zasięg działania. Zestawy do rozładowywania ładunków elektrostatycznych mają szerokie zastosowanie nie tylko w branży poligraficznej, ale również w elektronicznej, przetwórstwie tworzyw sztucznych, czy w przemyśle papierniczym. Perfekcyjnie sprawdzają się w pracy z folią i przy wszelkiego rodzaju mediach do drukowania.
Do jednego transformatora można podłączyć 2 listwy dejonizujące!
Transformator
Transformator, czyli zasilacz napięcia stałego jest przeznaczony do dostarczania napięcia o wartości 7,0 kV do urządzeń dejonizujących. Transformator został zaprojektowany w niepowtarzalny sposób, który umożliwia zautomatyzowane wytwarzanie w celu zwiększenia niezawodności i przedłużenia żywotności produktu
Właściwości i korzyści
- Zmodyfikowany kształt fali wyjściowej (bardziej wydajne zobojętnienie statyczne, a co za tym idzie, niższe napięcie elektryczne i zwiększona niezawodność).
- Porty przyłączeniowe dla 2 urządzeń dejonizujących (można zasilać kilka urządzeń dejonizujących z tego samego, pojedynczego źródła zasilania).
- Prąd zwarciowy 4.5 mA (gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa operatora).
Charakterystyka techniczna:
- Maksymalne wymiary obudowy: 35 x 26 x 20 cm
- Ciężar: 2 kg,
- Prąd zwarciowy (4.5 mA),
- Napięcie na wyjściu: 7,0 kV,
- Napięcie na wejściu (220 V),
- Częstotliwość (50 Hz),
- Pobór mocy (20 W)
Listwa dejonizująca
Listwę dejonizującą zaprojektowano w taki sposób, aby sprostać nawet najbardziej uciążliwym problemom eliminacji ładunków statycznych, łącznie z tymi, które występują w aplikacjach o wysokich prędkościach. Listwa ma bardzo wysoką wydajność działania, co zapewnia bardzo szybkie czasy zaniku, a także niezwykle skuteczną dejonizację aż do 300 mm odległości. Listwa dejonizująca jest zasilana przez transformator.
- Bardzo intensywne wytwarzanie jonów (bardzo krótkie czasy zaniku i wysoka skuteczność przy większych prędkościach),
- Duży zasięg skutecznego działania - do 300 mm (elastyczne ustawienia),
- Łatwa do wycierania obudowa (łatwa konserwacja, podtrzymana sprawność i dłuższa żywotność),
- Długość listwy: 1800 mm,
- Ciężar: 3,5 kg,
- Prąd roboczy: 220 V,
- Maksymalna temp. robocza: 10-50 C,
- Budowa: aluminium,
- Emitery: stal / wolfram
Kilka słów na temat montażu i obsługi
1. Zamontuj listwę dejonizującą i upewnij się, czy przewód uziemiający listwę został dobrze podłączony do uziemienia i masy urządzenia, na którym listwa będzie pracowała.
2. Listwy dejonizatora powinny być przykręcone śrubami mocującymi.
3. Część aktywna listwy nie powinna znajdować się w pobliżu metalowych elementów maszyn (odległość co najmniej 30 mm).
4. Połącz listwę z zasilaczem przewodem wysokiego napięcia, upewniając się wcześniej, że zasilacz jest odłączony od sieci.
5. Przewody wysokiego napięcia powinny być prowadzone jak najdalej od metalowych elementów maszyny.
6. Promień ugięcia przewodów wysokiego napięcia nie powinien być większy niż 30 mm.
7. Nie wolno prowadzić równolegle do siebie w bliskiej odległości przewodów wysokiego napięcia i uziemienia.
Upewnij się, czy listwa została dobrze uziemiona. W przeciwnym razie, wydajność dejonizacji będzie słaba, natomiast osoby, które obsługują maszynę i dotykają listwy mogą zostać porażone prądem.
Podczas pracy urządzenia nie zbliżaj się i nie dotykaj igieł w listwach dejonizujących! Igły listwy dejonizującej są podłączone do wysokiego napięcia!
Podczas rutynowych przeglądów maszyn, w których są zamontowane urządzenia do rozładowywania ładunków elektrostatycznych, należy sprawdzać stan przewodów wysokiego napięcia, łączących listwy z zasilaczem. Jeśli przewody są uszkodzone należy natychmiast wyłączyć urządzenie z sieci i wymienić uszkodzone przewody, zanim jonizator zostanie ponownie uruchomiony.
Listwy, ani zasilacz nie powinny pracować w środowisku wilgotnym lub zaolejonym.
Konserwacja
Kurz, który gromadzi się na wierzchołkach igieł wyładowczych należy czyścić bawełnianym wacikiem. Czyszczenie wykonuje się z reguły raz na miesiąc. Jeśli igły są bardzo zabrudzone należy czyścić je wacikiem, który jest nasączony alkoholem. Uwaga! Igły należy czyścić bardzo delikatnie, tak aby ich nie obluzować, ani nie uszkodzić.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na maila [zasłonięte]@artdecor-folie.pl
lub pod numer tel. +48 [zasłonięte] 95
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej aukcji!!!