Spis treści
Slackware 12.0
Grzegorz Madajczak
Ogólne informacje o systemie Slackware w wersji 12.0. Opis zmian w stosunku do poprzedniej wersji dystrybucji. Zawartość płyty DVD.
Instalacja Slackware 12.0
Grzegorz Madajczak
Opis procesu instalacji Slackware. W artykule, w kolejnych krokach przedstawiony został proces instalacji systemu z załączonej do czasopisma płyty DVD. Instalacja Slackware uznawana jest jako proces trudny dla zaawansowanego użytkownika Linuksa. Artykuł pokazuje, że nie jest to prawda. Z napisanym w ncurses instalatorem,który prowadzi użytkownika przez cały proces niemal że za rękę, każdy da sobie radę.
Środowisko graficzne w Slackware
Grzegorz Madajczak
Środowisko graficzne – serwer Xorg jest nieodzownym elementem wszystkich komputerów biurkowych. Artykuł pokazuje jak zainstalować i skonfigurować serwer X-ów w Slackware. Można też znaleźć informacje o instalacji binarnych sterowników dla kart z chipsetem NVidia oraz o instalacji przygotowanego specjalnie dla Slackware menadżera Gnome – Dropline Gnome.
Konfiguracja sieci w Slackware
Grzegorz Madajczak
Artykuł prezentuje sposób instalacji i konfiguracji dwóch najbardziej popularnych metod łączenia się z siecią – połączenie przez kartę sieciową oraz przez usługę dostępu szerokopasmowego ADSL.
Swaret – menadżer pakietów Slackware
Grzegorz Madajczak
Przez długi czas brakowało w Slackware programu do zarządzania oprogramowaniem. Pustkę tą wypełnił program swaret, którego rozwój choć obecnie utkwił w martwym punkcie, z pewnością wielu się spodoba za prostotę i wygodę stosowania. Artykuł opisuje podstawy użytkowania tego programu.
Programy użytkowe w Slackware
Slackware to nie tylko doskonała dystrybucja na serwer, lecz także wyśmienity system na każdy komputer – domowy a zwłaszcza w firmie. Artykuł opisuje kilka podstawowych programów, które mogą znaleźć się na takich maszynach.
Programy multimedialne w Slackware
Grzegorz Madajczak
Artykuł opisuje oprogramowanie, które należy zainstalować, aby komputer ze Slackware przekształcić na domowe domowe centrum multimedialne – odtwarzacz i konwerter mediów.
Gry w Slackware.
Grzegorz Madajczak
Slackware to nie tylko system przeznaczony do zaawansowanych zadań serwerowych. Slackware może pełnić również funkcję centrum rozrywki domowej, choćby licznym grom dostępnym pod Linuksa, które bez trudu można zainstalować w Slackware.
Na DVD:
Slackware 12.0 + super dodatki!