Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Linux+ CD nr. 89 (9/2004)

04-06-2012, 2:40
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 5 zł     
Użytkownik phualtkomp
numer aukcji: 2328617603
Miejscowość Kraków
Zostało sztuk: 3    Wyświetleń: 11   
Koniec: 05-06-2012 20:42:03

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Język: polski
Dodatki: płyta CD,
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Produkt nowy - nieużywany - zafoliowany - zawiera 2 płyty CD.
Cena nominalna 24.00 zł - Cena na Allegro = 5 zł + koszt wysyłki

Linux+ CD nr. 89 (9/2004) SuSE 9.1 Personal; MythTV 0.15.1

Kategoria: Linux - czasopisma,

Grupa: Linux - miesięczniki,

Rodzaj: Linux CD,

- !HIT! - SuSE Linux 9.1 Personal - pełna wersja znanej i lubianej dystrybucji Linuksa.

- HIT -Linux+ Live CD/DVD 2.1 - dystrybucja Live nie wymagająca instalacji na dysku twardym (działa bezpośrednio z płyty). Zawiera najważniejsze aplikacje opisane w numerze.

- HIT - MythTV 0.15.1 - Najnowsza wersja odtwarzacza obrazu telewizyjnego.

- HIT - Tutorial ? Rozszerzenia - Pierwszy materiał wideo z cyklu tutoriali, które mają na celu pokazanie danego rozwiązania w sposób zrozumiały dla każdego. W obecnym na płytce tutorialu zobaczysz, w jaki sposób rozbudować Mozillę Firefox o nowe możliwości. Tutorial przygotowany został przez redakcję Linux+.
- Linux+ Live

Poza tym m.in. : Linux 2.6.7, aplikacje multimedialne, różnego rodzaju dodatki do programów Mozilla, Mozilla Firefox, Konqueror, OpenOffice.org i inne.

Satelitarny Linux

Pod koniec lipca wybrałem się na dawno oczekiwany urlop na Mazury. Mając w pamięci artykuł z poprzedniego numeru Linux+ o telewizji satelitarnej na Linuksie, byłem zaskoczony, w jak dużej liczbie miejsc mogłem zaobserwować czasze anten satelitarnych. Zacząłem zastanawiać się, czy któryś z właścicieli zamiast tradycyjnego dekodera wykorzystuje właśnie komputer z odpowiednią kartą do słuchania radia lub oglądania telewizji. Może nawet na Linuksie, gdyż wiemy już, że na naszym systemie można skorzystać z tego rozwiązania (są nawet gotowe komercyjne produkty). Radio i telewizja na komputerze jest również związana z Internetem, więc w tym numerze skoncentrowaliśmy się na tym temacie, a przy okazji rozszerzyliśmy poprzedni.
Zapewne zaobserwujecie kolejne zmiany w piśmie. Tym razem, starając się sprostać waszym oczekiwaniom, przygotowaliśmy więcej krótszych materiałów, dla wszystkich, nie zaniedbując oczywiście bardziej zaawansowanych zagadnień. Mamy nadzieję, że ten układ bardziej przypadnie Wam go gustu. Więc? Czy napisaliście już do nas list ze swoimi opiniami na temat magazynu? Jeszcze nie? Zachęcamy, gdyż dzięki temu będziecie mieli większy wpływ na jego kształt.
Workrave wzywa do przerwy (szczegóły w numerze), więc życzę miłej lektury i sukcesów w pracy z Linuksem.

Krzysztof Krawczyk
Redaktor Naczelny Linux+


Aktualności

Newsy
Krzysztof Krawczyk

Jądro Linux
Maja Królikowska, Tomasz Torcz

Debian
Grzegorz Prokopski

Mandrake
Daniel Koć

Aurox
Jarosław Górny

Gentoo
Witold Kieraś

Radio i telewizja

Radio w Internecie
Dariusz Duszyński
Bardzo dobrą platformą systemową dla internetowych rozgłośni radiowych jest Linux. Korzystając z darmowych programów DarkIce oraz Icecast można szybko i łatwo zacząć nadawanie strumienia MP3.

Media strumieniowe
Marcin Stępnicki
Istnieje wiele formatów nadawania programów radiowych lub telewizyjnych w Internecie, np. MP3 czy RealVideo. Odtwarzanie każdego z nich jest również możliwe pod Linuksem, chociaż czasami trzeba zastosować pewne mniej oficjalne rozwiązania.

Wywiad z Gaëlem Duvalem, twórcą systemu Mandrakelinux
Krzysztof Krawczyk, Witold Kieraś
Gdy Gaël rozpoczynał tworzenie swojej własnej dystrybucji Linuksa, nie wiedział, że wkrótce stanie się ona jedną z najbardziej cenionych wśród początkujących użytkowników tego systemu. Teraz, będąc współzałożycielem firmy Mandrakesoft, wciąż mocno popiera ideę Wolnego Oprogramowania.

Dodatki do programów

Rozszerzanie możliwości przeglądarek WWW
Piotr Machej
Jedną z najbardziej wartościowych cech programów jest ich modularność, a więc możliwość rozszerzania o nowe funkcje. Popularne przeglądarki WWW również posiadają tę cechę, więc staje się możliwe blokowanie reklam ze stron WWW lub korzystanie z tzw. gestów.

Dodatki do pakietu OpenOffice.org
Piotr Machej
Pakiet biurowy OpenOffice.org jest w pełni funkcjonalnym oprogramowaniem, ale możliwość pisania dla niego tzw. makr pozwala znacząco rozszerzać jego i tak duże możliwości. Ponadto, istnieją aplikacje, które ułatwiają jego integrację z systemem, np. Imposter czy Cuckooo.

Dla początkujących

Bezpieczeństwo Linuksa
Piotr Machej
Filozofia pracy z Linuksem (czy innym systemem uniksowym) trochę różni się tej praktykowanej w popularnych Windowsach - większy nacisk jest kładziony na kwestie bezpieczeństwa. Aby nie stać się ofiarą włamania, warto zapoznać się z podstawowymi metodami ograniczania niepowołanego dostępu do systemu.

Oprogramowanie

Workrave - gimnastyka podczas pracy
Mateusz Papiernik
Często siedzimy wiele godzin przy komputerze bez żadnej przerwy. Nie wpływa to pozytywnie na nasze zdrowie. Przy pomocy programu Workrave będziemy mogli usprawnić naszą samodyscyplinę.

Bazy danych w Kexi
Paweł Biliński
W pakiecie biurowym OpenOffice.org brakuje odpowiednika narzędzia Access z konkurencyjnego pakietu firmy Microsoft. Tę lukę stara się wypełnić Kexi, który ułatwia zarządzanie danymi przy pomocy wygodnego graficznego interfejsu.

VideoDB - katalog filmów
Piotr Machej
Wszyscy posiadacze dużych kolekcji płyt VCD/DVD docenią program VideoDB. Zapewnia on zaawansowany katalog filmów, wykorzystujący informacje zawarte w internetowej bazie filmów IMDb.


Azureus - klient BitTorrenta
Piotr Machej
Standardowy klient BitTorrenta pozostawia wielu do życzenia, chociaż sam protokół jest bardzo ciekawy i wygodny. Alternatywą jest wykorzystanie Azureusa, zaawansowanego klienta napisanego w Javie.

AmaroK - odtwarzacz multimedialny
Piotr Machej
XMMS jest prawdopodobnie najpopularniejszym graficznym odtwarzaczem multimedialnym, ale istnieje wiele projektów, które chciałyby zając jego miejsce. Jednym z nich jest AmaroK, wygodny odtwarzacz multimedialny dla środowiska KDE.

Xqf - wyszukiwarka serwerów gier
Bartłomiej Pater
Większość gier sieciowych posiada wbudowane wyszukiwarki serwerów, na których można pograć w trybie wielu graczy. Nie wszystkie z nich są wygodne, więc powstał Xqf, będący zewnętrzną uniwersalną wyszukiwarką.

Sprzęt

Linux jako zaawansowany tuner telewizyjny
Piotr Wolny
Kolejnym przydatnym zastosowaniem komputera z Linuksem jest występowanie w roli urządzenia do obierania sygnału radiowo-telewizyjnego. Przy pomocy programów MythTV oraz Video Disk Recorder można nie tylko oglądać telewizję, ale również ją nagrywać.

Dla programistów

Stereogramy
Marek Sawerwain
Stereogramy to obrazy, w których został zawarty jakiś inny obraz, ukryty przed niewprawnym okiem. Podstawowy algorytm generowania takich ilustracji jest bardzo prosty, więc nie powinno być trudności z jego zaimplementowaniem, np. wykorzystując biblioteki GTK i GNOME.

Sztuczki i kruczki
Grzegorz Niewęgłowski
Podczas pracy z Linuksem mogą przydać się różnego rodzaju sztuczki i kruczki. Ich znajomość również świadczy o tym, czy użytkownik jest początkujący, czy zaawansowany.

Księgozbiór
Piotr Truszkowski, Witold Kieraś
Cyberprzestępczość. Jak walczyć z łamaniem prawa w Sieci
Łamacze kodów. Historia kryptografii





Linux+ CD nr. 89 (9/2004)
Zobacz inne moje aukcje (phualtkomp):