Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Linux+ CD nr. 88 (8/2004)

19-01-2012, 23:35
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 5 zł     
Użytkownik phualtkomp
numer aukcji: 2043289384
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 6   
Koniec: 19-01-2012 23:35:10

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Język: polski
Dodatki: płyta CD,
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Produkt nowy - nieużywany - zafoliowany - zawiera 2 płyty CD.
Cena nominalna 24.00 zł - Cena na Allegro = 5 zł + koszt wysyłki

Linux+ CD nr. 88 (8/2004) System RescueCD; LeftHand Mała Księgow

Kategoria: Linux - czasopisma,

Grupa: Linux - miesięczniki,

Rodzaj: Linux CD,

- Tylko u nas - LFS - narzędzia i pakiety potrzebne do zbudowania własnej dystrybucji Linuksa od postaw.

- HIT - System RescueCD - najlepsza ratunkowa dystrybucja Live. Coś, co każdy użytkownik Linuksa ( i nie tylko) powinien mieć pod ręką.

- HIT - Opera 7.52 - jedna z najlżejszych i najlepszych przeglądarek WWW.

- HIT - Big Bit - Big Bajt - Big Bit - Big Bajt to nowa audycja komputerowa nadawana w Radiu Warszawa Praga a prowadzona przez Michała Niwickiego. Ma ona na celu przedstawienie szerokiemu gronu słuchaczy systemu Linux i Wolnego Oprogramowania. Na płycie znajdziecie plik MP3 z zapisem ostatnich audycji, w których gościli redaktor naczelny Linux+ Krzysztof Krawczyk i redaktor Piotr Truszkowski.
- Linux+ Live

Poza tym m.in. : NVidia 10.0-6106, OpenOffice 1.1.2 PL, ReactOS 0.2..3 i inne.

 


Gentooj się!

Kiedyś, gdy używałem jeszcze Slackware, miałem dużo wolnego czasu i bawiłem się w optymalizację tej dystrybucji Linuksa. Nie było niczym niezwykłym, że sam kompilowałem jądro, różne biblioteki systemowe, a nawet XFree86 i KDE. Później nadszedł czas Debiana i moje lenistwo wzięło górę – wszystko dzięki stałemu łączu do Internetu oraz mechanizmowi zarządzania pakietami APT. W pewnym momencie przestała mi się podobać ta niekończąca się historia z wydawaniem stabilnego Sarge i przesiadłem się na Mandrake. Nie jest źle, ale bardzo ciężko odzwyczaić się od Apt-get. A może połączyć dawną pasję z wygodą Debiana? Koledzy z redakcji namówili mnie na instalację Gentoo. Wszystko pokompilowałem zgodnie z instrukcją i teraz mam śliczny system, w którym wciąż mogę coś zoptymalizować. Nadchodzi era Gentoo? Przekonajcie się sami, a gdy już skompilujecie KDE lub GNOME, sięgnijcie po artykuł Piotra Macheja – wasze biurka mogą mieć odlotowy charakter, gdy system działa znacznie wydajniej.
Zachęcam do lektury tego numeru Linux+ i liczę na opinie – tylko w ten sposób możemy dostosować się do waszych potrzeb.

Redaktor Naczelny Linux+
Krzysztof Krawczyk


Newsy
Krzysztof Krawczyk, Witold Kieraś

Jądro Linux
Maja Królikowska

Debian
Grzegorz Prokopski

Mandrake
Daniel Koć

Aurox
Jarosław Górny

Gentoo
Jarosław Świerad, Witold Kieraś

GNOME
Mateusz Papiernik

KDE
Paweł Biliński

LinuxFresh
Piotr Machej

Gry
Witold Kieraś, Krzysztof Krawczyk

Tips
Grzegorz Niewęgłowski

Tworzenie bootowalnego LFS-CD
Grzegorz Niewęgłowski

Nasza redakcja wiele razy podchodziła do tematu Linux From Scratch (LFS), ale ponieważ nie jest on prosty, do tej pory nie mieliśmy dobrego artykułu opisującego ten projekt. Grzesiek podjął się tego zadania, a ponieważ ma doświadczenie w budowaniu własnych dystrybucji Linuksa, przy okazji przedstawi Wam swoje krytyczne spojrzenie na niektóre założenia LFS-a. Z pomocą jego opisu stworzycie własną dystrybucję Linuksa, zarówno uruchamianą z dysku twardego, jak również z płyty CD.

Flagi sterujące optymalizacją w GCC
Grzegorz Niewęgłowski

Zwykle, gdy kompilujemy jakiś program ze źródeł, nie zastanawiamy się nad potencjalnymi możliwościami optymalizacji tego procesu – wykonujemy typową sekwencję poleceń: ./configure; make i make install. Grzesiek chce Was przekonać, że warto wcześniej ustawić parę zmiennych środowiskowych w systemie, które wymuszą użycie przez GCC pewnych flag przy kompilacji każdego oprogramowania.

Wywiad z Tonem Roosendaalem, założycielem Blender Foundation
Witold Kieraś

Gdyby nie zaangażowanie Tona Roosendaala, być może Blender, znakomity program do tworzenia grafiki 3D, zostałby wspominany jako jeden z tych programów komercyjnych, które zawiodły pokładane w nich nadzieje. To z jego inicjatywy została utworzona organizacja Blender Foundation, która zebrała odpowiednie fundusze na udostępnienie źródeł tego programu i jego dalszy rozwój projektu przez społeczność Open Source. Postanowiliśmy porozmawiać z nim i dowiedzieć się paru rzeczy.

Moje ukochane biurko
Piotr Machej

Gdy uda nam się przygotować coś bardzo ładnego, np. przyjemnie wyglądający pulpit naszego graficznego środowiska pracy, wysyłamy swoją pracę na odpowiednie strony do oceny przez innych. Uzyskany efekt często wywołuje zachwyt i chęć zrobienia u siebie czegoś podobnego, jeśli nie lepszego. Ty również możesz upiększyć swoje biurko, o czym przekona Was Piotrek w swoim kolejnym artykule, tym razem o konfiguracji KDE i GNOME, a także popularnych rozszerzeniach dla tych desktopów.

Cyfrowa telewizja satelitarna w Linuksie
Piotr Wolny

W czasach obrazu o cyfrowej jakości (DVD), zwykła telewizja może nam już nie wystarczać. Wtedy warto skorzystać z cyfrowej telewizji satelitarnej, którą na komputerze odbiera się za pomocą karty DVB-S podłączonej do odpowiednio ustawionej anteny satelitarnej. Z powodzeniem można uruchomić taki zestaw pod Linuksem. Piotrek pokaże Wam, jak to zrobić i jak wykorzystać później MPlayera i Xine.

Katalog filmów
Marek Sawerwain

Biblioteka wxWidgets (dawniej wxWindows) nie jest powszechnie znana, a jednak oferuje bardzo ciekawe możliwości. Jej dużą zaletą jest wieloplatformowość, tzn. możemy kompilować napisane w niej programy zarówno w Linuksie, jak również w Windows. Marek przedstawi Wam, jak napisać z jej pomocą prosty katalog filmów, wykorzystując przy okazji bibliotekę Xine oraz elementy eDonkeya.

Warto przeczytać
Piotr Truszkowski

Bezpieczeństwo w Linuksie. Podręcznik administratora
OpenOffice.org

 



Linux+ CD nr. 88 (8/2004)
Zobacz inne moje aukcje (phualtkomp):