Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Linux+ CD nr. 83 (3/2004)

04-03-2012, 19:19
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 5 zł     
Użytkownik phualtkomp
numer aukcji: 2105044440
Miejscowość Kraków
Zostało sztuk: 2    Wyświetleń: 6   
Koniec: 07-03-2012 20:28:27

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Język: polski
Dodatki: płyta CD,
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Produkt nowy - nieużywany - zafoliowany - zawiera 2 płyty CD.
Cena nominalna 24.00 zł - Cena na Allegro = 5 zł + koszt wysyłki


Linux+ CD nr. 83 (3/2004) - Mandrake Move; Linux+ Live z KDE 3.2

Kategoria: Linux - czasopisma,

Grupa: Linux - miesięczniki,

Rodzaj: Linux CD,

ZAWARTOŚĆ 2 CD dołączonych do numeru:

Tylko u nas:
- Manddrake Move - Mandrake Linux 9.2 w wersji Live; - 18 małych dystrybucji Linuksa; - Linux+ Live GfxPak - Linux Live z KDE 3.2 i programami omawianymi w numerze; - Oprogramowanie Open Source w najnowszych wersjach;

ZAWARTOŚĆ NUMERU ::

Aktualności
Newsy
Krzysztof Krawczyk

Jądro Linux
Maja Królikowska

Debian
Grzegorz Prokopski

Aurox
Robert Główczyński

RPM
Daniel Koć

GNOME
Zbigniew Chyla

KDE
Piotr Biliński

LinuxFresh
Piotr Machej

Własny Knoppix
Witold Kieraś

Knoppix jest bardzo popularną dystrybucją Linuksa, którą można uruchomić bezpośrednio z płyty CD. Powstało wiele różnych odmian tego systemu, przeznaczonych do konkretnych zastosowań, preferujących inny dobór oprogramowania (Quantian, Linux-EduCD, Cluster-Knoopix). W artykule znajdziecie dokładny opis przygotowywania własnej wersji tego systemu.

SuSE Linux 9.0
Piotr Truszkowski

Dystrybucja Linuksa firmy SuSE, chociaż jest bardzo ciekawym produktem, raczej nie jest popularna w Polsce, chociażby dlatego, że nie są publicznie dostępne obrazy ISO tego systemu. Ta sytuacja ma szansę zmienić się, gdyż w edycji DVD naszego pisma zamieszczamy wersję 9.0 SuSE Linuksa. W artykule znajdziecie dokładny opis instalacji i konfiguracji tego systemu.

GIMP 2.0 – co nowego?
Kamila Folta

Od wydania pierwszej wersji GIMP-a ze stabilnej gałęzi 1.2.x minęły już ponad trzy lata. Z niecierpliwością oczekujemy nowej edycji tego słynnego programu do obróbki grafiki, tym razem opartego na bibliotece GTK+ 2.x. W artykule znajdziecie wyszczególnienie cech, które będzie można znaleźć w finalnej wersji – zmiany w wersjach pre obejmują już wyłącznie eliminowanie błędów.

Photoshop na Linuksie
Piotr Truszkowski

Wiele osób uważa, że Photoshop firmy Adobe jest najlepszym programem do tworzenia i edycji grafiki. Niestety, nie istnieje jego wersja linuksowa. Ten problem można obejść korzystając z narzędzia o nazwie Wine. W artykule znajdziecie instrukcję, jak sprawić, aby udało się uruchomić Photoshopa 7 na Linuksie.

Płatnik 5 na Linuksie
W Polsce, gdy chcemy uregulować nasze zobowiązania względem ZUS-u, jesteśmy “skazani” na program Płatnik, przeznaczony wyłącznie na systemy firmy Microsoft. Powstaje co prawda Janosik, wolny odpowiednik tego narzędzia, ale nie jest on jeszcze ukończony ani zatwierdzony przez odpowiednie organa. Rozwiązaniem jest uruchomienie Płatnika korzystając z Wine. W artykule znajdziecie informacje, jak tego dokonać.

Dla początkujących: Analiza logów systemowych
Piotr Machej

W każdym systemie linuksowym zachodzi bardzo wiele zdarzeń. O większości z nich nie zdajemy sobie sprawy. Te najważniejsze zapisywane są w tzw. dziennikach zdarzeń (logach). Zadaniem każdego administratora systemu jest przeglądania takich plików. Czytając ten artykuł, zapoznacie się z zagadnieniem analizy logów systemowych przy użyciu kilku gotowych narzędzi.

Sprzęt: Zabawy z flashdyskiem USB
Piotr Wolny

Małe urządzenia pamięci masowej, podłączane do portu USB, stają się z dnia na dzień coraz popularniejsze. Także pod Linuksem można z nich skorzystać i to bez większych trudności. Jednym z ciekawszych zastosowań flashdysków jest uruchamianie z nich specjalnych wersji Linuksa. Artykuł zawiera opis podłączenia i wykorzystania flashdysków USB w środowisku linuksowym.

Dla programistów: CVS – system zarządzania wersjami
Piotr Machej

Każdy programista, wcześniej czy później, zaczyna korzystać z jakiegoś systemu zarządzania wersjami. Najbardziej znanym narzędziem do takiej pracy grupowej jest CVS. Chociaż zasadniczo jest to narzędzie tekstowe, to posiada wygodną nakładkę graficzną Gcvs. Z artykułu dowiecie się, jak korzystać z CVS, jak założyć własny serwer lokalny, a także serwer dostępny przez Sieć.

Dla graczy: Racer
Krzysztof Wolski

Wyścigi samochodowe są takim rodzajem rozrywki, który przede wszystkim wciąga mężczyzn. Nic nie podnosi tak adrenaliny, jak chęć bycia tym pierwszym na mecie. Warkot silników maszyn, delikatne drżenie karoserii, sygnał startu, a potem gładkie wchodzenie w zakręty, przyspieszanie na prostej i nerwowe oglądanie się w tylne lusterko. Gra Racer może zapewnić takie emocje -- szczegóły w artykule.

Gusta i guściki

Mówi się, że o gustach się nie dyskutuje. Nic jednak nie ożywia tak dyskusji, jak kwestia upodobań. Ta dystrybucja jest lepsza od tamtej, to środowisko graficzne jest wygodniejsze od tego, a ten program jest szybszy od owego. Nikt nie jest jednak w stanie “dogodzić” wszystkim. Gdy nie pasuje nam dana dystrybucja Linuksa, możemy zrobić własną. Jako bazę warto wybrać jedno z popularnych gotowych rozwiązań (Debian, Slackware, Mandrake, Knoppix) albo stworzyć wszystko od podstaw (LFS – Linux From Scratch). Wystarczy, że poświęcimy trochę czasu, aby móc wkrótce nazwać swoje dzieło zupełnie inaczej, np. Bebian. W tej atmosferze chciałbym zachęcić do zapoznania się z artykułem Witolda Kierasia o modyfikowaniu Knoppiksa – każdy może mieć własnego Knoppiksa, np. specjalnie przygotowanego do wykorzystania w kafejce internetowej.
Linux+ od tego numeru będzie pojawiać się w dwóch wersjach: z dwoma płytami CD i z dwoma płytami DVD. Wybór jest kwestią gustu, ale mamy nadzieję, że bardziej spodoba się Wam to drugie rozwiązanie.
Zapraszam do lektury marcowego Linux+ i do odwiedzania naszych nowych stron internetowych (http://www.lpmagazine.org/).

Krzysztof Krawczyk
Redaktor Naczelny Linux+



Linux+ CD nr. 83 (3/2004)
Zobacz inne moje aukcje (phualtkomp):