Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Lexicon 5 Collins COBUILD. Wersja elekroniczna

20-01-2012, 1:44
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 49,60 zł     
Użytkownik poltax
numer aukcji: 2044409203
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 7   
Koniec: 20-01-2012 01:44:56
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.

Lexicon 5 Collins COBUILD - wersja elekroniczna (download)

Autor: opracowanie zbiorowe
Wydawca: Lingea
ISBN:[zasłonięte]978-80062-57-9_d
Rok wydania: 2011
Format: wersja elektroniczna (download)

Wysyłka w ciągu 24 godzin

Seria: Lexicon 5
EAN: 978[zasłonięte][zasłonięte]70625_d


UWAGA! SŁOWNIK DOWNLOAD!

Jeżeli chcą Państwo przetestować wersję demo słownika to prosimy wysłać do nas e-maila.

Lingea Lexicon 5. Collins Cobuild English Dictionary


Najnowsza wersja popularnego jednojęzycznego słownika języka angielskiego. Słownik uzupełniono wieloma nowymi wyrazami, pochodzącymi z języka potocznego. Zaktualizowane zostały też definicje i przykłady.Wymowa:
Program na PC:

Słownik w wersji do pobrania (download)

Dlaczego warto zamówić wersję download słownika?


1. Nie musisz płacić za koszty wysyłki - plik udostępniamy e-mailem bez dodatkowych opłat zaraz po opłaceniu zamówienia


2. Nie musisz czekać kilka dni na kuriera lub listonosza - plik wysyłamy natychmiast po otrzymaniu wpłaty - maksymalnie w ciągu 24 godzin od zaksięgowania wpłaty.


3. Wersja download słownika niczym nie różni się od wersji pudełkowej i co najważniejsze - jest tańsza od identycznego odpowiednika na płycie CD.


Zawartość słownika

  • 40 000 haseł
  • 71 000 znaczeń
  • 72 000 przykładów


Przejrzyste wyświetlanie haseł


Tłumaczenia wyświetlane są bardzo przejrzyście - kolorami zostały wyróżnione hasła główne, części mowy, rodzaje gramatyczne, przykłady rekcji czasowników, oraz uwagi gramatyczne. Słownik podaje czasowniki złożone, kolokacje, idiomy, przykłady, rejestry językowe oraz regionalizmy. Dla większej wygody, wszystkie powyższe informacje są wyróżnione czcionką i odpowiednio dobranymi kolorami.


Nagrana wymowa
Słownik zawiera dwa narzędzia pomagające w nauce poprawnej wymowy. Przy każdym haśle wstępuje transkrypcja fonetyczna oraz zapis dźwiękowy wymowy nagrany przez native-speakera w jakości audio CD.

Odsyłacze


W lewym oknie programu są wyświetlane odsyłacze do słów powiązanych z hasłem głównym, na przykład czasowniki złożone czy kolokacje. Pozwala to nam na poszerzenie słownictwa i znalezienie najbardziej odpowiedniego tłumaczenia.

Pełny tekst


Program wyświetla również przykłady, w których pojawiło się szukane słowo, w treści innych haseł. W ten sposób można dowiedzieć się, w jaki sposób szukanego wyrazu można użyć w połączeniu z innymi słowami.

Wyszukiwanie w dowolnej formie gramatycznej.


Słowo można wkleić z innej aplikacji w dokładnie takiej formie, w jakiej jest ono tam podane - niezależnie od przypadku lub czasu słownik odnajdzie szukany wyraz w formie podstawowej, np. po wpisaniu słowa "went" pokaże się odnośnik do hasła podstawowego "go".

Wyszukiwanie pełnotekstowe


Oprócz standardowego hasła, program Lexicon pokazuje również przykłady użycia danego słowa w kontekstach czy kolokacjach. Dzięki temu można łatwiej opanować sposób użycia danego słowa w kontekście zdania.


Wyszukiwanie według wzorca


Lexicon umożliwia wyszukiwanie słów z użyciem znaków specjalnych - np. znak * umożliwia zastąpienie dowolnych liter w wyszukiwanym słowie - słownik wyszuka najbardziej odpowiednie wyrazy.

Mouse-over


Najwygodniejszym i najłatwiejszym sposobem wyszukiwania jest wykorzystanie funkcji mouse-over. Wystarczy tylko najechać kursorem na nieznany wyraz znajdujący się w oknie innego programu, a w oknie słownika od razu pokaże się jego tłumaczenie. Lexicon współpracuje m. in. z takimi znanymi aplikacjami MS Word, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Adobe Acrobat oraz GaduGadu.


Schowek


Dodatkowo możemy w standardowy sposób skopiować szukane słowo do schowka, a słownik sam je przechwyci i przetłumaczy.

Drag&drop


Szukane słowo można również przeciągnąć w okno wyszukiwania z dowolnego innego programu.


Dla kogo przydatny będzie Lexicon?


Lexicon będzie pomocny dla osób na co dzień komunikujących się w języku obcym, oraz wszystkich tych, którzy uczą się nowych języków: pracowników firm oraz instytucji, jak również uczniów i studentów.

Zalecana konfiguracja


System operacyjny: MS Windows 98/2000/XP/Vista
Karta dźwiękowa,
CD-ROM
Lexicon 5 Collins COBUILD. Wersja elekroniczna