Leki w praktyce pediatrycznej – to dawno oczekiwane V wydanie, tej jedynej w swoim rodzaju publikacji na polskim rynku wydawniczym. Od pierwszego wydania minęło już 18 lat. Książka została przygotowana przy współpracy i wnikliwym nadzorze merytorycznym nad całością publikacji prof. dr hab. Mariana Krawczyńskiego oraz dr n. z zakresu farmakologii klinicznej Jarosława Woronia, jak również lek. med. Urszuli Jędrys-Kłucjasz nad rozdziałami VI i XI.
Leksykon leków adresowany jest do wszystkich lekarzy mających w swej opiece chore dzieci oraz lekarzy stażystów – ułatwi on w znacznym stopniu podejmowanie trafnych decyzji terapeutycznych. Leki w praktyce pediatrycznej – wyd. V mają zmienioną szatę graficzną, głównie w celu ułatwienia korzystania z zawartości merytorycznej – zastosowanie kolorów do haseł opisujących lek, podkreślenie formy dostępności leku oraz podziału książki na rozdziały.
Formy dostępności leku: Rp, OTC, LZ, oznaczone zostały również suplementy diety (SD), czy wyroby medyczne specjalnego przeznaczenia (WM). Wprowadzenie oznaczeń ułatwi pracę lekarza i skróci formalności związane z wypisaniem recept.
Leki w praktyce pediatrycznej – podzielone są na XIV rozdziałów. Na końcowych stronach książki znajdziecie Państwo Indeks nazw handlowych oraz substancji czynnych. Rozdziały uszeregowane są według oddziaływania narządowego, a podrozdziały wg zastosowania klinicznego.
W publikacji uwzględnione są leki stosowane w leczeniu ambulatoryjnym i szpitalnym. Informacje dotyczące leków są aktualne, zarówno w dokonanym wyborze, ich charakterystyce farmakokinetycznej, jak i uznanych wskazaniach i przeciwwskazaniach do ich stosowania. Bardzo cenne są, informacje otyczące różnic w dawkowaniu leków, uwzględniające wiek pacjenta, wagę, drogę podania i przedziały czasowe stosowania leku, przenikanie do mleka matki oraz szczególne wskazania terapeutyczne.
|