Uwaga! Otrzymaliśmy z wydawnictwa książki "Lekcja stylu" w innej okładce (czerwona). Wkrótce dołączymy do opisu dokładne zdjęcia.
Tytuł: Lekcja styluWydawnictwo PascalOprawa: twardaIlość stron: 160Rok wydania 2009
Opis ze strony Wydawnictwa
Książka powstała na podstawie programu pod tym samym tytułem prowadzonego na antenie TVN Style przez Jolantę Kwaśniewską. Jest to rodzaj poradnika, który każda kobieta - niezależnie od wieku - powinna mieć na swojej półce. W książce można znaleźć ogólne zasady: co należy, a czego się robić raczej nie powinno. Rady i sugestie dotyczą stylu, mody, ale także dobrych manier i właściwego zachowania – ot, współczesny savoir-vivre na codziennych, użytecznych płaszczyznach.
To pierwsza książka Prezydentowej, adresowana głównie do kobiet. Zawiera osobiste sugestie „między nami kobietami” i liczne bezpośrednie zwroty budujące ciepły, przyjazny klimat. Osoba poszukująca czytelnego kodu zachowań odnajdzie wskazówki dotyczące sfery formalnej i nieformalnej – a czasem nawet intymnej. „Zanim przejdziemy do konkretnych zasad savoir-vivre, słowo na temat czysto polskiego zwyczaju, jakim jest całowanie kobiet w dłoń (poza Polską, z tym zwyczajem można się spotkać jedynie w Austrii). Za czasów PRL-u muskanie kobiecych dłoni nazywano zabawnie „cmoknonsensem”. Trudno było określić to inaczej, bo i schodzące z traktorów czy odchodzące od dojarek panie, przedstawicielki wiodącej klasy robotniczo-chłopskiej preferowały socjalistyczny uścisk dłoni od składania na niej pełnego czci pocałunku. Bo właśnie symbolem tego – uhonorowania i szacunku – jest zwyczaj całowania dłoni (wywodzi się przecież od całowania królewskiej dłoni!). Tak popularny przed I wojną światową konwenans, kiedy to panowie muskali ustami dłonie zamężnych lub owdowiałych arystokratek, pomijając panienki (chyba że osiągnęły w tym stanie wiek lat sześćdziesięciu), dziś odchodzi w zapomnienie lub jest stosowany w całkowicie niewłaściwej formie. Dlaczego? Otóż część panów wie, iż w dobrym tonie jest musnąć kobiecą dłoń ustami. Szkoda natomiast, iż zamiast schylić się doń, podnoszą ją sobie do ust. Drodzy panowie, szacunek okazywany damom przejawia się także w tym ukłonie do wyciągniętej dłoni!”
To pierwsza książka Prezydentowej, adresowana głównie do kobiet. Zawiera osobiste sugestie „między nami kobietami” i liczne bezpośrednie zwroty budujące ciepły, przyjazny klimat. Osoba poszukująca czytelnego kodu zachowań odnajdzie wskazówki dotyczące sfery formalnej i nieformalnej – a czasem nawet intymnej.
„Zanim przejdziemy do konkretnych zasad savoir-vivre, słowo na temat czysto polskiego zwyczaju, jakim jest całowanie kobiet w dłoń (poza Polską, z tym zwyczajem można się spotkać jedynie w Austrii). Za czasów PRL-u muskanie kobiecych dłoni nazywano zabawnie „cmoknonsensem”. Trudno było określić to inaczej, bo i schodzące z traktorów czy odchodzące od dojarek panie, przedstawicielki wiodącej klasy robotniczo-chłopskiej preferowały socjalistyczny uścisk dłoni od składania na niej pełnego czci pocałunku. Bo właśnie symbolem tego – uhonorowania i szacunku – jest zwyczaj całowania dłoni (wywodzi się przecież od całowania królewskiej dłoni!). Tak popularny przed I wojną światową konwenans, kiedy to panowie muskali ustami dłonie zamężnych lub owdowiałych arystokratek, pomijając panienki (chyba że osiągnęły w tym stanie wiek lat sześćdziesięciu), dziś odchodzi w zapomnienie lub jest stosowany w całkowicie niewłaściwej formie. Dlaczego? Otóż część panów wie, iż w dobrym tonie jest musnąć kobiecą dłoń ustami. Szkoda natomiast, iż zamiast schylić się doń, podnoszą ją sobie do ust. Drodzy panowie, szacunek okazywany damom przejawia się także w tym ukłonie do wyciągniętej dłoni!”
Spis treści:Co to jest stylSprzymierzeniec czy nieznany wróg? ... 71. Piękna Ty – poznaj samą siebie i pokochajWady i zalety każdej sylwetki ... 102. Szafa – jak ją zorganizować i co do niej włożyć ... 22Garderoba – miejsce na wszystko, wszystko na miejscu, Garderoba – idealny schowek, Obowiązkowi rezydenci, Wskazane dodatki3. Styl w życiu zawodowym ... 132Szyk od 8.00 do 16.00, Rozmowa kwalifikacyjna – gra pozorów czy zawodowy egzamin?, Dress code w godzinach pracy, E-mail – Twoja elektroniczna wizytówka, Uroczystości w pracy – miły... obowiązek...4. Styl w życiu prywatnym ... 156My i inni, czyli savoir-vivre na co dzień, Know-how, czyli jak się zachować, Odwieczny dylemat, czyli co na siebie włożyćZakończenie ... 229Bibliografia ... 230
POLECAMY - DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
WYSYŁKA:Książki wysyłamy w ciągu 24h (dni robocze) od momentu zaksięgowania wpłaty na naszym koncie bankowym lub koncie allegro (w przypadku płatności "Płacę z Allegro"). Zastrzegamy sobie jednak prawo do wysyłki w ciągu 3 dni roboczych.Koszty przesyłki dotyczą 1 szt. przedmiotu. W przypadku wylicytowania więcej niż 1 przedmiotu, proszę poczekać na określenie kosztów przesyłki. Najlepszym rozwiązaniem jest zapytanie o koszty łącznej przesyłki przed zakupem.Wysyłka listem ekonomicznym tylko i wyłącznie na odpowiedzialność Kupującego (jest to przesyłka nierejestrowana, bez możliwości reklamacji na Poczcie Polskiej, dostawa do 14 dni).Więcej o wysyłce na stronie "O mnie".