Opakowanie: 1 szt. 5L
Jest to szczawa wodorowęglanowo - chlorkowo - sodowa, jodkowa rozlewana z ujęcia W-14. Łagodzi objawy "drugiego dnia" po nadużyciu alkoholu.
Przeznaczenie:
Przyspiesza trawienie, poprawia przemianę materii. Jako woda lecznicza polecana jest osobom cierpiącym na choroby wrzodowe, zgagę, przewlekłe nieżyty żołądka i dwunastnicy, schorzenia pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych oraz mających problemy z zaparciami. Stosowana do inhalacji pomaga w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. W znaczny sposób łagodzi też objawy nadużycia alkoholu.
Wskazania: Główną cechą mineralnej wody leczniczej Franciszek jest jej hipertoniczność, dzięki czemu ulega przyspieszeniu przechodzenie treści pokarmowej z żołądka do dwunastnicy, oraz nasila się wydzielanie soków trawiennych. Badania kliniczne wykazały, iż miesięczna kuracja wywołuje znamienny spadek wydzielania kwasu solnego w żołądku, co w znacznym stopniu łagodzi dolegliwości spowodowane chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy.
Franciszek przynosi również znaczną ulgę w zaparciach. Systematyczne picie wody stymuluje zarówno wydzielanie żółci, jak i produkcję soku trzustkowego, dlatego szczególnie zalecana jest w leczeniu schorzeń pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. Ważną zaletą Franciszka jest łagodzenie przykrych następstw nadużycia alkoholu.
Przeciwwskazania: nadciśnienie, choroby tarczycy.
Dawkowanie: najlepiej stosować miesięczną kurację pitną. O ile lekarz nie zaleci inaczej pić 2-3 razy dziennie, jednorazowo po 200 ml wody Franciszek zmieszanej w proporcji 1:1 z wodą Józef I bądź z wodą przegotowaną. Nie należy spożywać świeżych owoców na pół godziny przed piciem wody. Zaleca się miesięczną przerwę pomiędzy kuracjami. Kuracja pitna powyżej miesiąca wg wskazań lekarza.
Skład chemiczny:
Kationy mg/l: Sodowy 4390,0 Wapniowy 198,3 Magnezowy 24,6 Potasowy 110,2 Litowy 6,9
Aniony mg/l:
Wodorowęglany 8481,5 Chlorki 2304,7 Bromki 11,2 Siarczany 11,2 Jodki 0,29
Ogólna zawartość rozpuszczonych składników 16030,0 mg/l.
O firmie:
Wysowa-Zdrój to niewielka miejscowość położona w zachodniej części Beskidu Niskiego, 4 km od granicy ze Słowacją. Łagodny i korzystny mikroklimat oraz najczystsze, górskie powietrze sprawiają, że Uzdrowisko Wysowa-Zdrój od lat cieszy się renomą wśród kuracjuszy i wczasowiczów. Jednak największym jego bogactwem są podziemne złoża naturalnych, mineralnych wód, czerpanych obecnie aż z 14 różnych ujęć.
Firma Uzdrowisko Wysowa SA powstała w 1959 roku i od początku swojego istnienia zajmuje się produkcją wód mineralnych. Przez ponad 30 lat zajmowała się produkcją tylko wody mineralnej w opakowaniach szklanych. W 1992 w roku została uruchomiona produkcja wody i napojów w butelkach PET 1,5l i 0,5l a od 1995 roku jest także w ofercie woda w kartonach 5l.
|