Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Latopis Hustyński - H. Suszko

02-06-2012, 20:23
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 42 zł      Najwyzsza cena licytacji: 42 zł     
Użytkownik TEQUILady
numer aukcji: 2332906829
Miejscowość Allegro
Kupiono sztuk: 1    Licytowało: 1    Wyświetleń: 35   
Koniec: 18-05-2012 17:40:23

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2003
Kondycja: bez śladów używania
Tematyka: Narody, państwa, miasta
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Latopis Hustyński - opracowanie, przekład i komentarze - opracował Henryk Suszko. Wydawnictwo: Uniwersytetu Wrocławskiego. Liczba stron: 348. Oferowane książki są fizycznie nowe. Aktualnie cały nakład powyższego tytułu został już wyprzedany i sporadycznie jest spotykany na rynku antykwarycznym. Jedno z nielicznych źródeł również dla dawnych ziem polskich, opracowane przez znawcę tematu z Uniwersytetu Wrocławskiego. Bardzo symboliczny nakład typowy dla publikacji naukowych. Powyższe zdjęcie przedstawia licytowaną pozycję. Poniżej krótki opis oferowanej publikacji. Zapraszam na pozostałe moje aukcje. Gwarantuje szybką wysyłkę i satysfakcję z zakupu.

Opis:

Siedemnastowieczny Latopis hustyński od czasu pierwszego i jedynego wydania w 1843 r. niejednokrotnie zwracał uwagę historyków i źródłoznawców nie tylko jako ciekawy zabytek piśmiennictwa ukraińskiego, ale również jako interesujące źródło poznania dziejów przede wszystkim Rusi południowej, a także Polski. Wielokrotnie anonsowano powtórne wydanie pełnego tekstu tego latopisu wraz ze współczesnym komentarzem, jednak jak dotąd żadne z zapowiadanych wydań nie doszło do skutku. Publikowano tylko fragmenty tego zabytku, które jednak nie dają możliwości korzystania z niego w pełni. Natomiast dostęp do pierwszego wydania jest ze zrozumiałych względów znacznie utrudniony. Niniejsza praca składa się z dwóch części. Pierwsza stanowi omówienie tekstu Latopisu z uwzględnieniem jego specyfiki i pozycji na tle latopisarstwa ukraińskiego, zawiera analizę niezwykle ciekawej jego warstwy językowej. Podjęty został także zawiły problem autorstwa Latopisu hustyńskiego oraz prześledzono polskie zainteresowania tym zabytkiem.