W muzyce latynoskiej dokonuje się ostatnimi czasy prawdziwa rewolucja – elektronika i samplowanie łączą się z tradycyjnymi rytmami argentyńskiego tanga, brazylijskiej bossa-novy i kubańskiego sonu (hiszpańskie gitary i śpiew przy akompaniamencie afrykańskich bębnów). Na „Latin Lounge” znajdziecie Sidestepper, Si*Sé, Charanga Cakewalk i wielu innych artystów, którzy udowodnią wam, jak wspaniała muzyka powstaje z połączenia nowoczesnych trendów z tradycyjnymi latynoskimi stylami.
Jednym z lepiej znanych zespołów jest Sidestepper, złożony z angielsko – kubańsko - kolumbijskich muzyków, zajmujących się elektroniką i karaibsko – afrykańskimi rytmami. Na „Latin Lounge” jest ich utwór “Dame tu Querer”, piosenka miłosna w stylu dub (rodzaj reggae z wyeksponowaną sekcją rytmiczną), nagrana w Hawanie z kubańskim wokalistą Ronaldem Infante.
Bebe, piosenkarka pisząca własne teksty to dopiero debiutantka, ale talent ma ogromny. Jej współpraca z DJem Carlem Jeanem uczyniła ją gwiazdą w rodzimej Hiszpanii. Kolejnym debiutantem na tej płycie jest Amparanoia, zespół mieszający w charakterystyczny sposób flamenco, hip-hop i elektronikę.
Roberto Poveda to kubański muzyk i kompozytor nagrywający w Miami, który zachwyci was swoim głosem. Na „Latin Lounge” znajdziecie również artystów z Argentyny, na przykład Andrésa Linetsky’ego i Federico Aubele, którzy tak jak włoski duet Alacrán, korzystają ze ścieżki wytyczonej kiedyś przez Gotan Project. Zajmują się tangiem i elektroniką.
Jeśli zaś interesuje was brazylijski chill out, to z przyjemnością posłuchacie pochodzącego z Sao Paulo Luiza de Aquino, oraz eklektycznych Wagnera Pa & Brazuci Matracy, wspierających się muzyką z Hiszpanii, Wenezueli i Argentyny.
Jedna z niespodzianek, jakie na was czekają na „Latin Lounge”, to grupa Charanga Cakewalk, z Austin w Teksasie. Razem z meksykańską śpiewaczką Adrianą Castelazo i guru muzyki alternatywnej – Deepakiem Choprą, nagrali wspaniały utwór z tekstem pochodzącym z pradawnej indiańskiej poezji miłosnej.
Część dochodów ze sprzedaży płyty przekazywana jest organizacji Oxfam America.
Opisy są własnością Szczypty Świata, a ich kopiowanie bez podania źródła oraz w celach komercyjnych jest pogwałceniem praw autorskich. Szczegóły licencji znajdziesz tutaj.