74 1140 [zasłonięte] 200400 3702 [zasłonięte] 598963
Nevalon Wojciech Żur Sowińskiego 72b/11 70-236 Szczecin
Przedpłata 19 zł
Przedpłata 23 zł
Za pobraniem 29 zł
Za pobraniem 29 zł
|
Latawiec komorowy Hornet II - 4.0m ( szaro - czerwony - pomarańczowy )
Początki nie są trudne!
Jeśli planujesz postawić swoje pierwsze kroki w kierunku latawców pociągowych, to Hornet II będzie idealnym wyborem. Peter Lynn Hornet II jest przewidywalnym i wszechstronnym latawcem nadającym się idealnie do powerkitingu, buggy, mountainboardingu czy też snowkite.
Peter Lynn Hornet II jest latawcem otwartokomorowym, 4-linkowym typu all-round. Jego poprzednik (Hornet I) był bestsellerem, jednym z najczęściej wybieranych latawców ubiegłego sezonu. Wydawało się, że nie da rady poprawić latawca idealnego dla początkujących. Wszyscy się myliliśmy. Hornet II jest teraz jeszcze bardziej stabilny, generuje większą moc i jest bardziej przewidywalny niż kiedykolwiek.
Charakterystyka latawca:
Łatwość Sterowania Sterowanie Hornet’em II jest tak proste jak sterowanie latawcami 2-linkowymi. Latawiec precyzyjnie reaguje na Twoje polecenia, a jednocześnie jest przewidywalny. Gdy już się nauczysz sterowania bez użycia linek hamulcowych - latawiec świetnie lata, gdy pozostawisz je luźne - naucz się je wykorzystywać, aby wyciągnąć z niego jeszcze więcej. Gdy się tego nauczysz, zadziwią Cię osiągnięcia skrzydła.
Stała moc Hornet II lata bardzo płynnie w całym oknie wiatrowym. Dopływ mocy jest równomierny, przez co wiesz czego możesz się spodziewać po latawcu w każdym miejscu na niebie. Nie będziesz już musiał sterować nim w górę i w dół, aby dostarczyć napędu gdy wsiądziesz na buggy bądź mountainboard. Z chwilą zdjęcia latawca z krawędzi okna wiatrowego i skierowaniem go głębiej w power zone latawiec będzie płynnie nabierał mocy. Dzięki temu nie musisz tak bardzo przejmować się latawcem i możesz skupić się na umiejętnościach jazdy na desce lub buggy.
Stała szybkość lotu Hornet II w powietrzu zachowuje się bardzo przewidywalnie - łatwo przewidzieć szybkość lotu i skrętu. Latawiec nie przyspieszy nagle przy szkwale, nie wysadzi Cię z buggy bądź deski. Jest to zaleta dla początkujących i średniozaawansowanych. Zaawansowani riderzy buggy takie nie odpuszczanie szkwału traktują jako dodatkową moc i prędkość - dla nich przewidziane są inne latawce
Stabilność Profil skrzydła został tak stworzony, by był jak najbardziej stabilny w locie, a w szczególności na krawędzi okna wiatrowego i w zenicie. Osoby początkujące bez wątpienia docenią stabilność konstrukcji. Daje to możliwość poświęcania większej uwagi nad tym, co jest pod, a nie nad Tobą. Przy nierównych wiatrach latawiec pozostaje tam, gdzie być powinien. Skrzydło nie składa się i nie rozkłada nieoczekiwanie w power zone.
Cechy latawca:
Średnie AR Daje latawcowi kompromis między szybkością a stabilnością, a także łatwością sterowania i utrzymania stałej mocy. Im większy latawiec, tym większe AR. To sprawia, że latawiec stawia wyzwania, a jednocześnie nadal jest przewidywalny w locie
Krzyżowe napełnianie komór Komory połączone są ze sobą specjalnymi otworami, które pozwalają na łatwe napełnienie się całego latawca powietrzem; poprawiają stabilność oraz ułatwiają wystartowanie, restartowanie, start tyłem (reverse start) i ratowanie latawca (gdy zacznie przepadać, a jeszcze jest w powietrzu).
Wysokiej klasy materiały Górny oraz dolny profil skrzydła uszyto z materiału Mirai D40, który jest trwały i lekki. Profile wewnętrzne uszyto także z Mirai, lecz D70. Daje to latawcowi sztywność konstrukcji w środku oraz maksymalną wytrzymałość. Z pewnością zniesie targanie po ziemi i upadki, które są nieodłącznym etapem nauki początkujących riderów.
Intuicyjnie połączona uzda Uzda latawca została tak stworzona, by była jak najbardziej przyjazna użytkownikowi. Peter Lynn pomyślał o osobach, które wybierają Hornet II na swój pierwszy latawiec. Zminimalizowana ilość linek przy uździe i sprytne ich połączenie zapobiega plątaniu się uzdy i ułatwia jej rozplątanie w razie potrzeby.
Wzmocniona krawędź natarcia i krawędź spływu Latawiec jest jeszcze bardziej wytrzymały i odporny na uszkodzenia.
Profile są połączone z wewnętrzną warstwą materiału Daje to bardziej precyzyjne punkty uzdy oraz pewność, że naprężenie jest przekazywane gładko na cały latawiec.
Ponumerowane linki przy uździe Linki mocy i hamulcowe oraz punkty łączeń w manetkach. Dzięki temu na pewno wszystko podłączysz prawidłowo.
Rzep do linek uzdy - minimalizuje ryzyko poplątania uzdy przy pakowaniu lub rozpakowywaniu latawca. Rzepy na tipach latawca - pozwalają na łatwe usunięcie piasku i innych zabrudzeń ze środka latawca. Otwórz rzepy, wystartuj latawiec, zrób kilka ósemek po niebie i gotowe.
Wygodne manetki Wykonane są z aluminium, pokryte lekką pianką przyjemną w dotyku. Wyposażone są w pętle przy linkach hamulcowych służące do zabezpieczenia latawca na ziemi kotwicą, oraz pętle przy linkach mocy, do których możemy podpiąć linkę trapezową. Manetki są w dwóch różnych kolorach - dla odróżnienia stron jedna czerwona.
Kolor latawca uzależniony jest od jego rozmiaru.
Hornet II 2.0 • szaro - zielono – żółty
Hornet II 3.0 • grafitowo - błękitno - niebieski
Hornet II 4.0 • ciemnoszaro - czerwono - pomarańczowy
Hornet II 5.0 • szaro - zielono – żółty
Hornet II 6.0 • czarno - niebiesko - błękitny
Latawiec sprzedawany jest w wersji R2F (gotowy do lotu)
Zestaw zawiera:
- Skrzydło latawca Peter Lynn Hornet II
- Profesjonalny plecak na latawiec
- Pokrowiec na akcesoria / sandbag / snowbag
- 4-linkowe manetki pokryte pianką
- Kitekillery
- Zestaw ponumerowanych linek Dyneema
- Śledź do zakotwiczenia latawca wraz z pokrowcem
- Instrukcja obsługi
- Breloczek
- Naklejka
SPRZĘT JEST NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI
Nie jest to chińska tandeta. Tańsze latawce są często wykonane kiepsko i z gorszych materiałów, powodując wyciąganie się linek po pół roku użytkowania lub zrywające się kitekillery. Pomijając oczywiście właściwości lotne, opracowywane przez firmę Peter Lynn z powodzeniem od wielu lat. Firma ta możne się pochwalić wieloma sukcesami, produkując głównie profesjonalny sprzęt do landkitingu i kitesurfingu. Firma ta specjalizuje się w latawcach komorowych, wiele firm kitesurfingowych komorowe treningówki robi jedynie "przy okazji" latawców pompowanych i niezbyt przykłada wagę do ich właściwości lotnych.
|