Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

LAMPA NAFTOWA EHRICH & GRAETZ 1899r. cacko!.

16-01-2012, 16:03
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Użytkownik Galerie_Doris
numer aukcji: 2032013739
Miejscowość dolnośląskie
Kupiono sztuk: 1    Wyświetleń: 253   
Koniec: 14-01-2012 20:42:20

Dodatkowe informacje:
Opis niedostępny...
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 
 

.

.

 
 
Galerie Doris - Poleca !.
PRZEPIĘKNA STARA UŻYTKOWA
KOLUMNOWA LAMPA NAFTOWA
EHRICH & GRAETZ 1899r.
MATADORBRENNER 20''
Ehrich & Graetz - fabryka założona w 1866 roku w Berlinie przez Albert Graetz (1831/01) i kupca Emil Ehrich (? -1887) pod nazwą "Lampen-Fabrik Ehrich & Graetz OHG" (E & G). Logo firmy to dwa koniki morskie a pomiędzy nimi słońce i inicjały firmy E & G.

.

Ehrich & Graetz - fabryka założona w 1866 roku w Berlinie przez Albert Graetz (1831/01) i kupca Emil Ehrich (? -1887) pod nazwą "Lampen-Fabrik Ehrich & Graetz OHG" (E & G). Logo firmy to dwa koniki morskie a pomiędzy nimi słońce i inicjały firmy E & G. Produkowali na początku lampy naftowe, palniki oraz kuchenki na alkohol, parafine. W 1897 roku firma jest kontrolowana przez synów Alberta, Max Graetz i Adolf Graetz. w 1899 roku, firma ma zakłady w USA , Francji , Wielkiej Brytanii. Około 1[zasłonięte]910-19 Max Graetz rozwija system słynnego zasilania lamp typu Petromax Lantern. Około 1925 r. fabryka produkuje także radia i inne urządzenia elektroniczne pod nazwą Graetz. W 1928 roku Fritz Graetz (syn Max,a) przejmuje zarządzanie w firmie. W drugiej wojny światowej , podobnie jak w pierwszej wojnie światowej , firma jest częścią przemysłu wojennego. Około 1942 logo jest zmieniane i po tym roku pozostaje litera tylko G.

.


.

Polecam starą lampę naftową Ehrich & Graetz - fabryka założona w 1866 roku w Berlinie przez Albert Graetz (1831/01) i kupca Emil Ehrich (? -1887) pod nazwą "Lampen-Fabrik Ehrich & Graetz OHG" (E & G).  Lampa to wyjątkowy okaz w secesyjnych szatach i w dodatku z oryginalnym ręcznie malowanym kloszem XIXw. w pełni sprawna technicznie. Całość nie czyszczona, widoczne ślady użytkowania obiektu, ma przecież ponad sto lat... - Polecamy, wspaniały prezent dla prawdziwego kolekcjonera. !!!. Będzie z pewnością pięknym eksponatem w Państwa kolekcji, domu...

.

Wszystko sprawne, nalać tylko nafty i użytkować.

 

.

Wysokość ca: 79 cm
średnica podstawy: 21 cm
wysokość lampy bez kominka: 53 cm
Waga około: 4-5 kg

.

Jeśli masz pytania napisz email - If you have any questions please email - Wenn Sie Fragen haben, bitte email - Si vous avez des questions s'il vous plaît email - Pokud máte jakékoliv dotazy, prosím email.

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

.
.

.

.

.

.

 

 

 
KONTAKT Z FIRMĄ
[email protected]: [zasłonięte]@gmail.com
Telefon kom: +48  /  606-[zasłonięte]-701

Nie odwołujemy ofert !!!

.

REGULAMIN AUKCJI

1.Licytując akceptujesz regulamin zawarty na stronie "o mnie". Bierzesz odpowiedzialność prawną za złożoną ofertę i tym samym zobowiązanie się do uregulowania należności za zakupiony przedmiot. Na wpłatę czekamy 7 dni kalendarzowych .

.

2.Na zakupione u nas przedmioty w aukcji, wystawiamy paragon fiskalny, lub na życzenie fakturę Vat - Marża.

.

3.Wszystkie wystawiane przez nas przedmioty sprzedawane są bez dekoracji.

.

4.Ponieważ priorytetową sprawa jest dla nas zadowolenie klienta, w przypadku wystąpienia uszkodzeń podczas transportu udzielamy pomocy klientowi tak długo, dopóki sprawa nie zakończy się dla niego pomyślnie.

.

5.Preferowaną przez nas formą płatności jest przelew na konto, istnieje możliwość odbioru osobistego po wcześniejszym ustaleniu terminu odbioru.

.

6.Koszt wysyłki za granicę jest inny w zależności od lokalizacji kraju - Shipping cost overseas is different depending on the location of the country - Versandkosten Ausland unterscheidet sich je nach der Lage des Landes - Les frais d'envoi à l'étranger est différente selon l'endroit du pays - Přepravní náklady v zahraničí se liší v závislosti na umístění v zemi.

 

 

 

 

 

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

.
PRAWA AUTORSKIE
Wszelkie prawa do wizerunku strony a także materiałów (zdjęć i opisów) umieszczonych na stronie są zastrzeżone - bez zgody właściciela praw autorskich, autora treści strony, żadna część tej publikacji nie może być powielana, kopiowana, reprodukowana, ani przechowywana w systemach wyszukiwania lub umieszczana na innej stronie www. Wykorzystywanie zdjęć i opisów w całości lub fragmentach bez zgody ich autora jest naruszeniem prawa autorskiego, zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994r

.

DO KAŻDEGO ZAKUPIONEGO PRZEDMIOTU NA NASZYCH AUKCJACH JEST 
DOŁĄCZONY PARAGON FISKALNY LUB FAKTURA VAT-MARŻA