Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Kyoto SATSUMA waza - para XIX wiek

20-03-2012, 22:48
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 190 zł     
Użytkownik Antiquities4U
numer aukcji: 2217922835
Miejscowość Dublin, Irlandia
Wyświetleń: 12   
Koniec: 02-04-2012 15:26:53
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha



Kyoto SATSUMA waza - para lustrzana
Kyoto

przełom XIX / XX wieku
Japonia
oryginał !!!
sygnowana !!!
wysokość 22 cm
Jedna z waz ma lekko uszkodzony brzeg podstawy widoczny na foto
Japończycy zawsze cenili glinę jako tworzywo służące do osiągania artystycznego wyrazu. Do popularności wyrobów ceramicznych przyczyniła się ceremonia picia herbaty, a także wyrafinowany sposób podawania potraw.Ceramika była obecna w kulturze "Kraju Kwitnącej Wiśni" od początku jego dziejów. Już w V tysiącleciu p.n.e.ludność kultury Jomon zbierała glinę w miejscach swego zamieszkania i lepiła z niej oraz wypalała figurki wotywne zw. dogu, a także naczynia,których jakość i formę ulepszano przez kolejne wieki.

Zachód fascynowała egzotyka rozumiana jako bogactwo motywów orientalnych: przedstawień samurajów, gejsz, smoków, postaci bóstw. Dlatego też wyroby typu satsuma, cieszyły się dużą popularnością wśród europejskich odbiorców.

Nazwa pierwotnie odnosiła się do przedmiotów ceramicznych pochodzących z miejscowości Satsuma (w prefekturze Kagoshima), które produkowano tam już w XVI w. Oryginalne wyroby satsuma cechuje kremowożółte szkliwo z delikatną siatką spękań pokrywającą fajansowy czerep, zdobiony subtelną wielobarwną dekoracją naszkliwną o motywach pejzażowych lub roślinnych, malowaną złotem i farbami emaliowymi o czystych barwach. Ceramika 'satsuma' zdobiła i zdobi do dziś wiele europejskich dworów i pałaców.Przywożone w II pół. XIX w. na kontynent europejski stała się popularnym elementem wystroju mieszkań wiktoriańskich.

Jestem kolekcjonerem starożytności w związku z tym opisuję przedmioty według własnej wiedzy doświadczenia i umiejętności zawsze pozostaję jednak otwarty na wszelkiego rodzaju sugestie i podpowiedzi które mogą przyczynić się do poszerzenia czy też zweryfikowania informacji o przedmiotach w moich aukcjach.

Staram się fotografować przedmioty najlepiej jak potrafię a jeżeli zachodzi taka konieczność przesyłam fotografię i dodatkowy opis na maila.


PRZEDMIOT POCHODZI Z MOJEJ PRYWATNEJ KOLEKCJI !!!
Gwarantuję jego pochodzenie !!!
Licytujesz przedmiot ze zdjęcia!!!

Pozdrawiam zainteresowanych :-)


Japonia,japońska,japońskie,japoński,chiński,Chiny,chińska,orientalna,orientalny