KWAS MLEKOWY - AHA stężenie 80 % , pojemność 30 ml Kwas mlekowy normalizuje procesy złuszczania naskórka w sposób bardzo delikatny. Jest również związkiem nawilżającym. Kwas mlekowy wpływa znacząco na syntezę ceramidów w naskórku. W porównaniu z innymi kwasami owocowymi działa nie tylko na poziomie naskórkowym ale i skórnym. Kwas mlekowy dodatkowo wykazuje właściwości antymikrobiologiczne dzięki czemu jest skutecznym środkiem przeciwtrądzikowym oraz stosowany jest jako regulator poziomu pH kosmetyku. Właściwości i działanie kwasu L-mlekowego:
- reguluje odnowę komórkową skóry, poprzez usunięcie zbędnych zrogowaciałych komórek
- zwiększa skuteczności działania innych preparatów kosmetycznych; skóra przygotowana kwasami lepiej absorbuje składniki aktywne zawarte w kremach,
- tylko forma kwasu L-mlekowego stymuluje produkcję ceramidów w skórze, zmniejsza utratę wody ze skóry i sprzyja lepszemu nawilżeniu skóry, która staje się bardziej elastyczna i miękka,
- wpływa na produkcję kolagenu skóry, wzmacniając włókna
- spłyca drobne zmarszczki powierzchniowe i poprawia elastyczność i jędrność skóry, jest składnikiem przeciwstarzeniowym,
- pomocny w przypadku delikatnych przebarwień i niewielkich blizn potrądzikowych,
- odblokowuje pory skóry i działa antybakteryjnie, dzięki czemu zapobiega tworzeniu róznego rodzaju wyprysków i zaskórników
- polecany także do pielęgnacji ciała i skóry włosów, pomocny w przypadku rogowacenia, łuszczenia i przesuszenia skóry .
Opis przykładowego zabiegu:
- Wykonać demakijaż twarzy i szyi, zabezpieczyć okolice oczu i ust tłustym kremem. Jeśli są rozszerzone naczynka, miejsca te należy pokryć również grubą warstwą tłustego kremu
- Przetrzeć skórę płatkami kosmetycznymi, nasączonymi tonikiem
- Preparat AHA nanieść na osuszoną skórę ( najwygodniej opuszkami palców). Jeśli skóra jest tłusta, należy położyć grubą warstwę, jeśli sucha – cieńszą. Czym grubsza warstwa preparatu, tym intensywniejsze działanie preparatu.
- Pozostawić maskę na skórze przez ok. 2-3 minut, można delikatnie masować. Następnie zmyć dokładnie dużą ilością zimnej wody (używając gąbek lub płatków kosmetycznych). Zmieniać wodę w miseczce 2-3 razy.
- Uwaga! Bardzo istotne jest dokładne zmycie preparatu. W żadnym wypadku na skórze nie mogą pozostać resztki maski! Należy uważać na oczy!
- Nałożyć na miejsca poddane działaniom kwasów warstwę kremu odżywczego i delikatnie wmasować. Po 10-15 minutach nadmiar zetrzeć chusteczką.
- Przez 24 godziny po zabiegu nie należy wykonywać makijażu.
Inna propozycja: Można stosować kwas mlekowy dodając kilka kropli do przygotowanych wcześniej odpowiednich porcji glinek lub peelingu z białej glinki które można kupić na naszych innych aukcjach. Po zmyciu glinki zastosować krem odżywczy. Ważne uwagi:
- Niewłaściwe stosowanie (np. zbyt długie pozostawienie na skórze) może spowodować podrażnienia skóry.
- W przypadku cer trądzikowych kilka dni po zabiegu może nastąpić wzmożona nadczynność gruczołów łojowych (tzw. wysypanie). Jest to typowy objaw rozpoczynającego się procesu leczenia.
- Nie stosować zabiegu z kwasu mlekowego częściej niż 2 x w tygodniu. A po miesiącu zaleca się dwu – trzymiesięczna przerwę
- Po zabiegu należy unikać słońca lub zabezpieczyć skórę kremem o wysokim filtrze (10 -15).
- Preparat AHA może być stosowany także na ciało np. uda, plecy, brzuch, dłonie, a także na zrogowaciałe i przesuszone partie ciała takie jak łokcie, kolana, stopy. Efekty widać już po pierwszym zabiegu .
- Kwasy AHA działają też bakteriobójczo, ponieważ dotleniają, odtruwają skórę ze szkodliwych toksyn, a także regulują wilgotność i regenerują skórę.
Skutki uboczne kuracji kwasami AHA : Kuracja kwasami jest bezpieczna o ile przeprowadza się ją z rozwagą, przyzwyczajając powoli skórę do kwasów i stopniowo zwiększając koncentrację i czas działania. Możliwe skutki uboczne to głównie zaczerwienienia, podrażnienia i pieczenie skóry po zabiegu. Zdarza się ,ze skóra będzie podrażniona. Przeważnie znaczy to, że koncentracja była zbyt duża lub czas działania był zbyt długi. KWAS STOSUJEMY TYLKO I WYŁĄCZNIE PO ROZCIEŃCZENIU. Najczęściej stosuje się rozcieńczenie 1:3 ( 1 łyżeczka kwasu – 3 łyżeczki wody) Roztwór 10% - 10 ml kwasu mlekowego i 87.5 ml wody Roztwór 20% - 20 ml kwasu mlekowego i 75.0 ml wody Roztwór 30% - 31 ml kwasu mlekowego i 63.5 ml wody Roztwór 40% - 42 ml kwasu mlekowego i 50.0 ml wody Roztwór 50% - 52 ml kwasu mlekowego i 37.5 ml wody PREPARAT O WYŻSZYM STĘŻENIU PRZEZNACZONY JEST TYLKO DLA OSÓB KTÓRE PRZESZŁY JUŻ KURACJĘ KWASEM MLEKOWYM O NIŻSZYM STĘŻENIU !! Poj. 30 ml .
Jeżeli dokonałeś zakupu na moich kilku różnych aukcjach, poczekaj na maila z kosztami wysyłki .
|