Kwas chlebowy w proszku 500g masa netto 0,5kg,
Skład: mąka żytnio-pszeniczna( mąka żytnia piekarnicza przesiana, mąka pszeniczna 1 sortu M36-30, woda, sól spożywcza jodowana, drożdże piekarnicze prasowane), słód żytni.
Najlepszy gatunek słodu nie zamiennik ryzowy!!! 100g produktu zawiera: białko 11,4g, tłuszcze 1,2g, weglowodany70,2g
Termin do spożycia to 1 rok od daty produkcji/zawsze świeży max do 2 msc od daty produkcj/
Badania wykazały, że kombinacja napoju chlebowego ze sprawdzonymi metodami leczniczymi, fitoterapią lub antybiotykami, może wpłynąć znacząco na poprawę zdrowia, w tym także chorych na nowotwory. Kwas chlebowy doskonale gasi pragnienie, wpływa na poprawę samopoczucia oraz stabilizację układu immunologicznego. Udowodniono, że osoby regularnie pijące kwas chlebowy trzy razy rzadziej chorują na grypę niż pozostali.
Napój kwasu chlebowego przede wszystkim reguluje system trawienny (zaparcia). Zawiera witaminy A, B, C, substancje mineralne, oraz żywe bakterie kwasu mlekowego, jest idealny na skórę, jelita i krew.
Jest skuteczny przy dolegliwościach związanych z: schorzeniem jelit, stwardnieniem tętnic, chorobą Parkinsona, astmą, hemoroidami, osteoporozą, prostatą, klimakterium, nowotworami, grzybicą, stwardnieniem rozsianym, bólami mięśni, reumatoidalnym zapaleniem stawów, migreną.
Sposób przygotowania: Zawartość torebki wsypać do emaliowanego lub glinianego naczynia i zalać 4 szklankami gotującej wody i szczelnie zamknąć/ważne przy zachowaniu klasycznego sposobu przygotowania gliniane naczynie/. Po 20 minutach otrzymaną masę dobrze wymieszać i przelać do naczynia większych rozmiarów też najlepiej glinianego ewentualnie emaliowanego i dolać 8 l wrzątku mieszając, następnie zamknąć naczynie lekkim przewiewnym materiałem najlepiej gazą i zostawić do odparowania, schłodzenia.
Po schłodzeniu zaczerpnąć szklankę i w niej rozpuścić 25 g. drożdży prasowanych piekarniczych następnie wlać z powrotem w kwas i dobrze zamieszać. Po 2 godzinach zlać kwas do drugiego naczynia zostawiając mętny osad, do tak przygotowanego kwasu dodajemy 3 szklanki cukru i wszystko dokładnie mieszamy do całkowitego rozpuszczenia cukru.
Tak przygotowany kwas rozlewamy do butelek zostawiając odrobinę miejsca/ ważne!/. Następnie zamykamy szczelnie odstawiając w ciemne i chłodne miejsce, najlepsza do tego celu jest piwnica bez względu na porę roku. Po pojawieniu się na powierzchni piany kwas można uważać za gotowy do spożycia.
Kwas do celów innych niż napój/kulinarne/ rekomenduje się przygotowywać bez dodatku cukru.
Przy przygotowaniu mniejszej lub większej ilości kwasu odpowiednio proporcje zwiększamy lub zmniejszamy.
Tak przygotowany kwas w metodzie nie odbiega od przygotowanego naszymi prababkami.
Polecam, najbardziej naturalny i kresowy z kwasów w proszku na rynku