Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Kurs Szeregi (DVD, licencja na 1k.)

11-07-2012, 18:19
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 55 zł     
Użytkownik etrapez
numer aukcji: 2458886986
Miejscowość police
Zostało sztuk: 10    Wyświetleń: 20   
Koniec: 30-07-2012 18:46:08

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Platforma: Tylko dla platformy PC
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

zobacz moją ofertę

Nazywam się Krystian Karczyński, mam 31 lat, jestem matematykiem z wykształcenia, absolwentem Politechniki Poznańskiej. Prowadziłem firmę korepetytorską i przez 8 lat nauczałem matematyki w tej formie. Od ponad roku też sprzedaję moje Kursy edukacyjne w Internecie. Przez ten czas pomogłem już tysiącom studentom z wszystkich rodzajów uczelni.

Dlaczego nowocześni studenci nie mają problemów z szeregami?

shutterstock_317073 Matematyka na studiach - skąd te trudności?

Za "moich" (nie tak bardzo jeszcze odległych czasów - mam 30 lat) czasów normalną częścią nauki matematyki w szkole średniej były granice ciągów i funkcji, pochodne, badanie przebiegu zmienności funkcji i inne zadania z analizy matematycznej. Na zajęciach fakultatywnych miałem też całki nieoznaczone, jak i oznaczone z zastosowaniami.


Systematyczne okrajanie jednak programu spowodowało, że dzisiaj (poza wyspami w postaci co bardziej elitarnych liceów) z taką pochodną uczniowie spotykają się dopiero na studiach i często jest to zderzenie czołowe (o całkach już nawet nie mówię).


Wykładowcy nie mogą poświęcać nauce takich matematycznych podstaw tyle czasu, ile potrzeba. Czasami może to być tylko pół wykładu - w takim tempie, że ledwo nadążymy notować. Pochodnych nie "załapiemy", a na nich opiera się cała dalsza analiza matematyczna. Na dalszych zajęciach już tylko notujemy, nie za bardzo rozumiejąc, co się dzieje na tablicy. Tracimy tak miesiąc lub dwa i budzimy się w sytuacji, w której w olbrzymim stresie trzeba ogarnąć to wszystko na KILKA DNI przed kolokwium, czy egzaminem...



W uzyskaniu dobrych ocen z matematyki na studiach pomogą Ci z pewnością moje multimedialne (obraz wraz z dźwiękiem) prezentacje matematyczne, nagrywane jako pokaz slajdów w PowerPoint (przykładowy fragment Kursu). Prezentacje przeznaczone są do odtwarzania na komputerze - przy ich pomocy możesz łatwo i samodzielnie nauczyć się tego, czego wymagają od Ciebie wymagają. Możesz to zrobić sam - we własnym domu i przy własnym biurku (albo nawet we własnej wannie, radzę jednak uważać w tym przypadku z laptopem).

Nagrane prezentacje są czytelne (dzięki zastosowaniu slajdów - koniec problemów typu "panie doktorze, co tam pisze?"), barwne i ciekawe. Omówiłem je żywym językiem, dalekim od monotonnego czytania z kartki.

Do każdej z nich dołączyłem Zadanie Domowe wraz z Rozwiązaniem Zadania Domowego. Dzięki temu podczas nauki nie stajesz się tylko biernym oglądaczem. Podczas samodzielnego rozwiązywania Zadania Domowego możesz utrwalić i nauczyć się (tak, tak, dopiero teraz w sposób najbardziej efektywny) przerabianego materiału. Masz też jasność odnośnie tego, czy coś umiesz - czy jeszcze "nie do końca". Solidnie przygotowany możesz podawać profesorom indeks pewną ręką i zapomnieć o nerwowym obgryzaniu paznokci na korytarzu przed egzaminem.

Materiał Kursu podzielony jest tematycznie na Lekcje (Kurs Szeregów składa się z 10 Lekcji). Uczę szeregów studentów różnych uczelni już od wielu lat - więc mogłem starannie wyselekcjonować materiał zostawiając rzeczy ważne, a wycinając poboczne dygresje. Nie musisz więc czuć się przytłoczony chaosem i brakami w swoich notatkach, wymieszaniem ćwiczeń z wykładami itp. Możesz w sposób przejrzysty zaplanować swoją naukę i zdefiniować swoje cele - a dzięki temu mieć większą do niej motywację.


Tylko sobie wyobraź...

Po dniu pełnym pracy i bieganiny, późnym wieczorem siadasz w wygodnym fotelu przy kawie i uruchamiasz swój Kurs. Możesz się odprężyć, spokojnie i bez pośpiechu zacząć oglądać i słuchać lekcji następnej po tej, którą skończyłeś ostatnio. Jeśli czegoś nie zrozumiałeś, przerwać i spokojnie przeanalizować raz jeszcze.

Możesz się uczyć w każdej chwili – wieczorem, w dzień, wcześnie rano, o 3 w nocy. Możesz robić sobie nawet miesięczne przerwy. Możesz w dowolnym momencie przestać się uczyć i w dowolnym momencie znowu zacząć. Od samego początku nauki wiesz jaki jest Twój cel i wiesz, jak daleko w danej chwili od niego jesteś, dzięki klarownemu i jasnemu podziałowi materiału na tematy. Jeśli nie chcesz się czegoś uczyć, uznajesz, że jest Ci to niepotrzebne – nie robisz tego. Uczysz się z ciekawych, barwnych i wciągających prezentacji multimedialnych.


To tak, jakbyś na każdym wykładzie siedział w pierwszej ławce sam, a wykładowca mówił tylko do Ciebie. Z tą różnicą, że jeśli potrzebujesz więcej czasu, żeby coś zrozumieć, możesz prezentację zatrzymać, albo przewinąć nawet po kilka razy do tyłu, tak, aby w końcu „załapać”. Twój multimedialny „wykładowca” nigdy nie okaże Ci zniecierpliwienia, nie musisz się wstydzić kolegów z grupy...


Na tym polega e-learning. Na tych zasadach opiera się Kurs Szeregów eTrapez eTrapez.


Teraz już tylko poświęć chwilkę i policz, czy to się opłaca. Jak myślisz, ile godzin korepetycji musiałbyś wykupić, aby nauczyć się szeregów?


Przyjrzyjmy się bliżej. Musiałbyś przerobić:


- obliczania sumy szeregu z definicji
- kryterium d'Alemberta
- kryterium Cauchy'ego
- kryterium porównawczego
- kryterium całkowego
- zbieżności bezwzględnej szeregu
- kryterium Leibnitz'a
- podstaw szeregów funkcyjnych
- kryterium Weierstrassa
- twierdzeń o całkowaniu i różniczkowaniu szeregów potęgowych
- wyznaczania obszaru zbieżności
- wzorów Taylora i Maclaurina
- szeregów Fouriera

Czy uważasz, że korepetytor zdąży wytłumaczyć Ci to wszystko w ciągu, powiedzmy, 4 godzin? Tak, żebyś naprawdę dobrze zrozumiał? Ja sądzę, że wyłożenie tego wszystkiego w sposób porządny to minimum 10. A ile za godzinę liczy sobie korepetytor w Twoim mieście? Masz już w takim razie policzone przybliżone koszty, prawda?


Jeśli tak, to po prostu PORÓWNAJ je z ceną wykupienia edukacyjnego Kursu Szeregów (a jest to 55 zł + koszty wysyłki za licencję na jeden komputer). Być może powinieneś też uwzględnić: koszty dojazdu do korepetytora (głównie stracony czas), koszty poświęcania czasu, który akurat za bardzo Tobie nie pasuje (godziny popołudniowe - gdy Ty wolisz się uczyć późno w nocy, albo w okienkach w szkole)...


A czy w ogóle aby na pewno MASZ zaufanego, doświadczonego i pewnego korepetytora w okolicy?


Jeśli porównanie wyszło na korzyść eTRAPEZA, na co czekać?

Kurs SzeregówKurs Szeregi DVD
Licencja na 1 komputer - wersja do ściągnięcia z Internetu w cenie 55 zł
+ koszty wysyłki


Z Kursu wykupionego w wersji “DVD” można korzystać tylko na jednym komputerze (chyba, że wykupi się dodatkowe licencje). Wymagana jest także jego aktywacja (bezpłatna). Aby aktywować i korzystać z Kursu nie potrzebujesz dostępu do Internetu. Numer seryjny dołączony do płyty DVD podczas aktywacji zostaje na stałe przypisany do wybranego komputera. W przypadku utraty komputera (na przykład poprzez uszkodzenie) konieczne jest wykupienie dodatkowej licencji.


Podczas aktywacji Kursu program poprosi o utworzenie zapasowego pliku danych licencyjnych z rozszerzeniem REG, który umożliwi korzystanie z Kursu w przypadku reinstalacji systemu operacyjnego lub sformatowania twardego dysku. Tak utworzony plik trzeba samodzielnie zabezpieczyć (np. nagrać na inną partycję, albo na CD), bo bez niego uruchomienie Kursu po reinstalacji będzie niemożliwe.


W przypadku utraty komputera (na przykład poprzez uszkodzenie) konieczne jest wykupienie dodatkowej licencji (w cenie 42zł).


Otrzymujesz pełną zawartość Kursu w postaci pliku instalacyjnego do ściągnięcia przez Internet. Po ściągnięciu pliku instalacyjnego nie potrzebujesz już dostępu do Internetu.


Składa się z 10 filmów, o łącznej długości około 14 godzin, na których tłumaczę i pokazuję jak rozwiązywać zadania z zakresu szeregów (szczegółowy zakres materiału poniżej). Do nagrań dołączonych jest 94 pytań testowych sprawdzających wiedzę, około 155 zadań praktycznych, a także wzory i schematy potrzebne do rozwiązywania szeregów, przygotowane do wydrukowania..



W tym Kursie dzielę się wiedzą zgromadzoną przez 8 lat intensywnego nauczania szeregów studentów różnych uczelni. Dowiesz się z niego, między innymi:

- co to w ogóle są szeregi
- kiedy najbardziej popularne kryteria stają się zupełnie bezużyteczne
-dlaczego kryterium całkowe jest takie fajne i dlaczego nie jest
- jak na pierwszy rzut oka sprawdzić rozbieżność niektórych szeregów bez stosowania kryteriów
- po co właściwie rozwija się funkcję w szereg i dlaczego to takie ważne dla inżyniera

…i wielu, wielu innych praktycznych, wypróbowanych “sztuczek”, które oprócz solidnej, ponad 13-godzinnej elementarnej porcji wiedzy pozwolą Tobie zadziwić może nawet samego siebie na kolokwium, czy egzaminie z szeregów.


Pojedyncza Lekcja składa się z:


  • prezentacji video
  • zadania domowego
  • rozwiązania zadania domowego
  • kartek z wzorami potrzebnymi do Lekcji

Wymagania sprzętowe:


  • Windows 2000/XP/2003/Vista/7
  • Około 1300 MB wolnego miejsca na twardym dysku
  • Ekran o rozdzielczości minimum 1024 na 768
  • Kodeki do odtwarzania filmów (pakiet przykładowych kodeków dołączony jest do Kursu)

  • Przeglądarka PDF (plik instalacyjny dołączony do Kursu)


Przykładowe fragmenty Kursu:





Szczegółowy spis treści:


Na KURS SZEREGÓW składa się następujący materiał:

- wzory na szeregi liczbowe
- wzory na szeregi funkcyjne
- wzory na pochodne
- wzory na całki

Lekcja 1: Zbieżność szeregu z definicji (suma szeregu)

- pojęcie szeregu liczbowego
- warunek konieczny zbieżności szeregu
- wyznaczanie sumy szeregu z definicji - 5 przykładów (rozkład na ułamki proste, logarytm, szereg geometryczny)

Lekcja 2: Kryterium D’Alemberta i Cauchy’ego

- pojęcie zbieżności szeregu liczbowego - wprowadzenie do kryteriów zbieżności
- kryterium d'Alemberta
- kryterium d'Alemberta - 7 przykładów
- kryterium Cauchy'ego
- kryterium Cauchy'ego - 3 przykłady

Lekcja 3: Kryterium porównawcze

- kryterium porównawcze
- szereg Dirichleta, harmoniczny i nierówności pomocne w kryterium porównawczym
- 10 przykładów na kryterium porównawcze

Lekcja 4: Kryterium całkowe

- kryterium całkowe
- kryterium całkowe - 3 przykłady

Lekcja 5: Warunek konieczny zbieżności szeregu

- warunek konieczny zbieżności szeregu - przypomnienie
- 2 przykłady na wykorzystanie warunku koniecznego zbieżności do obliczenia granicy ciągu

Lekcja 6: Zbieżność bezwzględna szeregów. Kryterium Leibnitz’a.

- pojęcie zbieżności bezwzględnej szeregu
- 2 przykłady na szeregi zbieżne bezwzględnie
- kryterium Leibnitz'a (zbieżność warunkowa)
- 8 przykładów na zbieżność szeregów bezwzględną i warunkową

Lekcja 7: Szeregi funkcyjne. Wybrane elementy.

- Ciąg funkcyjny. Zbieżność ciągu funkcyjnego.
- Zbieżność jednostajna i punktowa ciągu funkcyjnego.
- Szereg funkcyjny. Zbieżność szeregu funkcyjnego (punktowa i jednostajna).
- kryterium Weierstrassa
- 3 przykłady na zastosowanie kryterium Weierstrassa
- Szeregi potęgowa. Definicja. Własności (różniczkowanie i całkowanie szeregów potęgowych).
- Szereg geometryczny jako szczególny szereg potęgowy.
- 9 przykładów na sumę szeregów potęgowych wykorzystujących twierdzenia o różniczkowaniu i całkowaniu szeregów i szereg geometryczny
- 2 przykłady na obliczenia przybliżone

Lekcja 8: Szeregi potęgowe (obszar zbieżności)

- obszar i promień zbieżności szeregów potęgowych
- 10 przykładów na wyznaczanie obszaru zbieżności (w tym dodatkowo 2 na wyznaczenie sumy szeregu)

Lekcja 9: Szeregi Taylora i Maclaurina

- wzory na szeregi Taylora i Maclaurina
- reszta we wzorze Taylora i Maclaurina (postać Lagrange'a)
- 14 przykładów na rozwianie funkcji w szeregi Taylora i Maclaurina
- 4 przykłady na przybliżanie wartości funkcji

Lekcja 10: Szeregi Fouriera

- wzór na szereg Fouriera
- zbieżność szeregu Fouriera (warunki Dirichleta)
- 8 przykładów na rozwinięcia funkcji w szereg Fouriera (każdy z wykresem)

Gdy tylko pieniądze (55zł za licencję na każdy komputer + koszt wysyłki) wpłyną na moje konto wysyłam Kupującemu na maila numer seryjny do Kursu oraz link do ściągnięcia go z Internetu. DODATKOWO wysyłam mu Pocztą Polską Kurs nagrany na płytę DVD. Takie wysyłki robię w każdy piątek (z wyjątkiem dni świątecznych).

Po zakończeniu transakcji wysyłam Kupującemu fakturę drogę elektroniczną (email). Akceptacja takiej formy otrzymania faktury jest warunkiem koniecznym zakupu Kursu.

Uwaga1! Korzystanie z pojedynczego Kursu jest możliwe tylko na 1 komputerze (1 licencja = 1 komputer).

Jeśli chcesz korzystać z Kursu na swoim komputerze domowym, komputerze w akademiku i laptopie musisz wykupić odpowiednią liczbę licencji (każdy z osobną licencją) - np. chcesz uczyć się z Kursu na 3 komputerach - zakup 3 numery seryjne (łączna cena takiego zakupu to 55 + 55 + 55 + koszty wysyłki = 165zł + koszty wysyłki).


Uwaga2! Kurs wymaga aktywacji.

Po aktywacji Kurs zostaje przypisany do komputera. Od tej pory nie jest możliwe korzystanie z Kursu na innym komputerze.


Numer seryjny po aktywacji zostaje na stałe przypisany do komputera. Nie jest możliwa aktywacja Kursu na innym komputerze (chyba, że po wykupieniu dodatkowych numerów seryjnych). W przypadku utraty komputera (na przykład w wyniku uszkodzenia komputera) konieczne jest wykupienie dodatkowych licencji.

Koszty wysyłki (na terenie Polski) są następujące:



  • przesyłka polecona ekonomiczna - 5,20 zł
  • przesyłka polecona priorytetowa - 5,80 zł
  • przesyłka pobraniowa ekonomiczna (płatność przy odbiorze) - 13,50 zł
  • przesyłka pobraniowa priorytetowa (płatność przy odbiorze) - 17,50 zł
  • odbiór osobisty z siedziby firmy na terenie Polic - 0 zł