Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Kurs Joomla 1.5! - Szybki start

11-07-2012, 17:19
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 24 zł     
Użytkownik se2a
numer aukcji: 2402020945
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 17   
Koniec: 06-07-2012 12:48:08

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

infoporadnki


Sprzedający

O mnie

Inne moje aukcje

Inni o mnie

Dodaj do ulubionych

Kontakt

Zadaj pytanie sprzedającemu

Tel.: 0 606 [zasłonięte] 729

e-mail

skypeskype

Czas dostawy

Paczka pocztowa ekonomiczna do 14 dni roboczych

Paczka pocztowa priorytetowa do 3 dni roboczych

Odbiór osobisty książek:
Ksiegarnia WITMIR
03-550 Warszawa
ul. Remiszewska 1 lok. 2
tel. 22 [zasłonięte] 40


Kurs Joomla 1.5! - Szybki start


wydawnictwo: Mark-Soft Wydawnictwo

format: DVD,

SPIS TREŚCI:
1. Wstęp – W pierwszym filmie przedstawiamy pokrótce system Joomla i mówimy o podstawowych cechach systemów CMS, a także o tym, dlaczego warto ich używać. W kilku słowach przedstawiamy również przebieg kursu. (02:18 min)
2. Komponenty – Do instalacji systemu Joomla! 1.5 potrzebne są pliki instalacyjne i pliki językowe, a jeśli chcemy zainstalować go na własnym komputerze, to należy mieć również serwer Apache z PHP i bazą danych MySQL (czyli np. pakiet XAMPP). W tym filmie pokazujemy, skąd pobrać te komponenty. (02:36 min)
3. Instalacja XAMPP – Zanim przejdziemy do instalacji Joomla! 1.5 trzeba zainstalować pakiet XAMPP, czyli serwer stron internetowych Apache i bazę danych MySQL. Zobacz, na co trzeba zwrócić uwagę podczas instalacji i uruchamiania tych aplikacji. (02:29 min)
4. Tworzenie bazy danych – Do działania Joomla! 1.5 niezbędna jest poprawnie skonfigurowana baza danych, bo to w niej przechowywane są wszystkie treści i ustawienia witryny. W tym filmie utworzymy bazę danych i użytkownika dla tej bazy. Ta procedura zajmie nam zaledwie kilka minut. (03:34 min)
5. Instalacja Joomla! 1.5 – Przechodzimy do zainstalowania systemu Joomla! na naszym komputerze. Sama instalacja przebiega bardzo sprawnie i po paru chwilach otrzymujemy działający i gotowy do pracy system. (05:55 min)
6. Konfiguracja języka – Zarówno nasza witryna jak i zaplecze systemu powinny być widoczne w języku polskim. W tym filmie zainstalujemy pobrany wcześniej pakiet językowy. (01:36 min)
7. Ustawienia globalne witryny – Po zainstalowaniu Joomli domyślna witryna posiada standardowe ustawienia, które nie pasują do naszej witryny. Ustawienia te powinno się jak najszybciej dopasować do własnych potrzeb i do treści witryny. W tym filmie zajmiemy się zatem zmianą globalnej konfiguracji naszej nowo stworzonej witryny. (04:34 min)
8. Szata graficzna – Niepowtarzalna szata graficzna strony internetowej jest bardzo istotna, bo stanowi o jej atrakcyjności i niepowtarzalności. W tym filmie zmienimy szablon odpowiadający za wygląd witryny na inny, a następnie dopasujemy logo, ikonę favicon i grafiki tak, żeby pasowały do treści witryny. (05:43 min)
9. Struktura witryny – Przed rozpoczęciem pracy nad poszczególnymi stronami i elementami witryny należy dobrze przemyśleć jej strukturę, czyli jakie informacje będą się w niej znajdowały, jak będą one poukładane, jakie dodatkowe elementy będziemy chcieli dodać i gdzie je umieścimy. Im lepszy plan stworzymy na początku, tym szybciej i łatwiej będą przebiegać prace. (01:33 min)
10. Zarządzanie mediami – W zamierzchłych dziejach internetu istniały podobno strony internetowe, które nie zawierały obrazków. Od tych czasów internet znacznie się rozwinął i dziś strona bez obrazków, grafik i innych mediów jest nie do pomyślenia. Zobaczmy, jak możemy w Joomli zarządzać mediami i gdzie należy umieszczać obrazki, żeby można ich było bez problemu wstawiać do artykułów. (02:44 min)
11. Tworzenie artykułu – Tworzenie artykułu w systemie Joomla! 1.5 jest proste i nie wymaga znajomości języka HTML. Do dyspozycji mamy bowiem bardzo rozbudowany i łatwy w obsłudze edytor. Jeśli mamy już przygotowany tekst artykułu, to utworzenie nowej strony zajmie nam zaledwie kilka chwil. (05:00 min)
12. Dzielenie artykułów – Joomla! 1.5 daje nam możliwość dzielenia długich artykułów na części i co najważniejsze, czynności te są dziecinnie proste, a efekty znakomite. Zobacz zatem, jak poprawnie podzielić artykuł na części i kiedy zastosować jaki podział. (03:48 min)
13. Ustawienia artykułu – Każdy artykuł w Joomli ma możliwość ustawienia wielu parametrów. Dzięki temu można bardzo dokładnie skonfigurować ustawienia każdego artykułu z osobna. To daje nam możliwość definiowania np. dla każdej strony innych opisów i słów kluczowych, daty publikacji artykułu, zastrzeżenia artykułu dla użytkowników zarejestrowanych i wielu innych opcji. (03:59 min)
14. Konfiguracja globalna artykułów – Jeśli nie wprowadzimy ustawień dla każdego artykułu z osobna, to artykuły ustawiane są tak, jak zostało to zdefiniowane w globalnej konfiguracji artykułów. Warto więc zapoznać się z ustawieniami, jakie mamy tu do dyspozycji. (04:54 min)
15. Edycja artykułu – W tym filmie zobaczymy, jak można zmieniać odstęp tekstu o obrazków zamieszczonych w artykule. Dowiemy się również, w jaki sposób dodawać odnośniki oraz jak wstawić do artykułu film z serwisu YouTube. Przy tej okazji będziemy musieli skorzystać z trybu edycji kodu HTML edytora. (04:18 min)
16. Sekcje i kategorie – Sekcje i kategorie służą do tworzenia grup i podgrup dla artykułów. Jak zobaczymy w kolejnych filmach, wykorzystywane są one też w menu. W tym filmie zajmiemy się stworzeniem kilku sekcji i kategorii dla naszych artykułów. (03:58 min)
17. Zarządzanie artykułami – Mając stworzone sekcje i kategorie możemy przyporządkować do nich nasze artykuły. W tym filmie zapoznamy się również z pozostałymi funkcjami służącymi do zarządzania artykułami. (03:29 min)
18. Usuwanie i przywracanie artykułu – Usuwanie artykułów w Joomli nie wiąże się z ich natychmiastową utratą. Usunięte artykuły są przenoszone do kosza, skąd można je przywrócić, a następnie ponownie opublikować. (01:42 min)
19. Konfiguracja strony startowej – Jak niemal wszystko w Joomli także i stronę startową możemy zmieniać. W tym filmie poznamy podstawowe i zaawansowane ustawienia dla strony startowej. Dzięki nim będziemy mogli dopasować ją do własnych wymagań. (04:02 min)
20. Tworzenie pozycji w menu – Większość napisanych do tej pory artykułów jest póki co niedostępna dla osób odwiedzających naszą witrynę. Najwyższy czas, aby to zmienić. W tym filmie utworzymy zatem odnośniki w menu, dzięki którym będzie można przeczytać wybrany artykuł. Dowiemy się również, jak usuwać pozycje z menu. (03:41 min)
21. Artykuły w sekcji – Stworzone wcześniej sekcje i kategorie wykorzystamy teraz do utworzenia paru pozycji w menu. Dzięki pogrupowaniu artykułów można bardzo łatwo stworzyć stronę zawierającą przegląd artykułów lub listę kategorii z danej sekcji. (04:17 min)
22. Pozycje podrzędne w menu – W tym filmie zajmiemy się utworzeniem paru podrzędnych pozycji w menu i przypiszemy do nich strony zawierające przegląd i listę artykułów z wybranych kategorii. (03:14 min)
23. Inne typy pozycji menu – W systemie Joomla! 1.5 mamy możliwość stosowania również innych typów pozycji menu. Dzięki nim możemy błyskawicznie dodać do witryny stronę do logowania się użytkownika, stronę z formularzem do wyszukiwania czy możliwość rejestracji nowego użytkownika. (03:14 min)
24. Rejestracja użytkownika – Aby mieć dostęp do zastrzeżonych artykułów, użytkownicy odwiedzający naszą witrynę muszą się na niej rejestrować. W tym filmie zobaczymy, jak wygląda procedura rejestracji i jak można w panelu administracyjnym aktywować konto nowego użytkownika. (02:04 min)
25. Zmiana strony startowej i strony sekcji – Strona startowa i strony sekcji zostały ustawione tak, że zawierają przeglądy artykułów. Jednak taki wygląd tych stron nie zawsze odpowiada naszemu wyobrażeniu. W tym filmie zobaczymy, jak można zamienić te strony na dowolne inne. (06:44 min)
26. Drugie menu – Planując naszą witrynę przewidzieliśmy na niej miejsce na drugie menu. Teraz stworzymy to menu i przeniesiemy do niego kilka pozycji z pierwszego menu oraz utworzymy parę nowych. (03:16 min)
27. Tworzenie modułu dla menu – Żeby menu było widoczne, należy utworzyć dla niego specjalny moduł, przypisać do niego nasze nowo utworzone menu, a następnie moduł ten opublikować. (02:22 min)
28. Zmiana pozycji modułu – Twórcy szablonu, który używamy do prezentacji treści w naszej witrynie, przewidzieli w nim kilka pozycji, w których można umieszczać moduły. Jako administrator możemy sprawdzić, gdzie się one znajdują, a następnie zmienimy odpowiednio pozycję modułu zawierającego nowe menu. (02:35 min)
29. Moduły Ścieżka powrotu, Szukaj i Logowanie – Dzięki standardowo dostępnym modułom w systemie Joomla! 1.5 możemy znakomicie rozbudować witrynę. W tym filmie dodamy do niej moduły Ścieżka powrotu, Szukaj i Logowanie. (04:22 min)
30. Stopka – Małym, ale ważnym elementem każdej strony internetowej jest stopka. Standardowy moduł tworzenia stopki nie daje nam zbyt wielu możliwości, dlatego użyjemy innego modułu, dzięki któremu można umieścić na stronie własny kod HTML. (02:08 min)
31. Moduł RSS – Moduł RSS pozwala na automatyczne dodanie do strony funkcji udostępniania artykułów w formacie RSS. Zobacz, na co należy zwrócić uwagę, stosując ten moduł. (01:59 min)
32. Moduły Najczęściej czytane i Gościmy – W tym filmie dodamy do strony kolejne moduły: moduł Najczęściej czytane i moduł Gościmy, który wyświetla na stronie informację o ilości przebywających na niej gości i zarejestrowanych użytkowników. (02:04 min)
33. Sonda – Kolejnym elementem, który umieścimy na stronie, jest sonda. Dzięki niej wprowadzimy do witryny jeszcze więcej interaktywności i pozwolimy użytkownikom na wydawanie własnych opinii na interesujące tematy. (02:56 min)
34. Strona kontaktowa – Strona kontaktowa to bardzo ważny element każdej witryny. Tworzenie takiej strony w systemie Joomla! 1.5 nie jest trudne, ale ma swoją specyfikę, ponieważ odbywa się w kilku krokach. W końcowej części filmu wprowadzimy też drobną, ale istotną poprawkę w konfiguracji strony startowej. (04:54 min)
35. Reklamy graficzne i tekstowe – Joomla! 1.5 umożliwia zamieszczanie na stronach witryny zarówno reklam graficznych jak i tekstowych oraz zarządzanie nimi. Ten film wyjaśni, jak krok po kroku dodać takie reklamy do własnej witryny. (05:58 min)
36. Galeria obrazków – Galerie obrazków są ciekawym urozmaiceniem artykułów. W tym filmie pobierzemy i zainstalujemy prosty dodatek o nazwie Simple Image Gallery. Dzięki niemu można szybko stworzyć atrakcyjnie wyglądającą galerię. (06:53 min)
37. Instalacja forum dyskusyjnego – Kolejnym często stosowanym komponentem na stronach internetowych jest forum dyskusyjne. My pobierzemy forum o nazwie FireBoard, które posiada ogromne możliwości. Forum to zostało stworzone dla starszej wersji Joomla! i aby je zainstalować, trzeba w naszej wersji włączyć tryb zgodności, czyli dodatek Legacy. (02:50 min)
38. Konfiguracja forum – Po zainstalowaniu forum przechodzimy do jego konfiguracji i uruchomienia. Korzystając z tego rozszerzenia można w ciągu kilku minut wyposażyć witrynę w działające forum dyskusyjne. (03:40 min)
39. Instalacja szablonu – Oprócz szablonów dostępnych standardowo po zainstalowaniu Joomla! można stosować szablony pobrane z różnych stron internetowych. W tym filmie zobaczysz, jak można zainstalować przykładowy szablon i jaki to ma wpływ na wygląd witryny. (03:45 min)
40. Edycja szablonu – Niewielka znajomość języka HTML, CSS i PHP umożliwia dokonywanie prostych zmian w używanym szablonie. Dzięki temu możesz jeszcze lepiej dopasować wygląd witryny do własnych potrzeb. (04:09 min)
41. Podstawy pozycjonowania – W tym filmie zajmiemy się skonfigurowaniem witryny tak, aby korzystała ona z tzw. przyjaznych adresów internetowych. Dzięki nim poszczególne strony witryny będą jeszcze lepiej indeksowane przez wyszukiwarki internetowe, co ma duży wpływ na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania. (05:26 min)
42. Przeniesienie witryny na serwer – Tworzenie witryny na własnym komputerze ma duże zalety, bo pozwala na darmowe i szybkie zapoznanie się z możliwościami systemu Joomla! 1.5. Ponieważ jednak docelowo każda witryna powinna być dostępna w internecie, trzeba ją po stworzeniu przenieść na serwer zewnętrzny. W tym filmie pokazujemy, jak to zrobić. (08:57 min)



Kurs Joomla 1.5! - Szybki start