Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Kurs Joomla 1.5

02-06-2012, 6:26
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 31.89 zł     
Użytkownik infoporadniki
numer aukcji: 2336304426
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 13   
Koniec: 08-06-2012 23:17:26

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

mail: [zasłonięte]@enev.pl

telefon : 606 [zasłonięte] 729

1 dzień roboczy Przesyłka kurierska
3 dni roboczych Przesyłka priorytetowa
14 dni roboczych Przesyłka ekonomiczna

Po zakończeniu aukcji oczekujemy na e-mail z informacją o wybranej formie płatności. Przy płatności przelewem klient przelewa na nasze konto wylicytowaną kwotę, powiększoną o koszt przesyłki.

Wysyłka jest realizowana w ciągu doby od zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.

Zamówiony towar można odebrać w Księgarni WITMIR:
03-550 Warszawa
ul. Remiszewska 1 lok. 2

Kurs Joomla 1.5

Kurs Joomla 1.5


wydawnictwo: Mark-Soft Wydawnictwo

oprawa box DVD

Kategoria: Internet
Producent: Wydawnictwo Strefa Kursów
Opakowanie: box DVD
Wersja językowa: polska
Wymagania systemowe: Procesor 1GHz, 256 MB RAM, Windows 9.x/Me/XP/Vista/7, MAC OS, Linux, dowolna przeglądarka internetowa, Adobe Flash Player 9.0 lub nowszy, rozdzielczość ekranu 1024x768, karta dźwiękowa, głośniki
Z naszym kursem dowiesz się, jak zbudować nowoczesną stronę internetową opartą na darmowym systemie Joomla. Pokażemy Ci jak zbudować stronę od podstaw. Zaczniemy od instalacji systemu na serwerze. Potem opowiemy o konfiguracji systemu, a następnie przejdziemy do tworzenia zawartości strony internetowej. Dowiesz się również jak korzystać z różnych dodatków. Dzięki nim będziesz mógł na swojej stronie umieścić np. galerię zdjęć czy forum dyskusyjne. Przekonasz się, że Joomla to system o wielkich możliwościach, który jest jednocześnie łatwy w obsłudze.

Stwórz własną stronę internetową w jeden wieczór!

Cały kurs to zbiór filmów na płycie DVD. Wystarczy włożyć płytę do czytnika w komputerze i już możesz korzystać z kursu. Każdy film ma komentarz lektora dzięki czemu nie będziesz mieć żadnych problemów ze zrozumieniem poruszanych w kursie zagadnień. Dlaczego warto skorzystać z naszego kursu skoro na rynku jest wiele różnych wydawnictw dotyczących systemu Joomla?

Kurs, o którym teraz czytasz jest już trzecią wersją w naszej ofercie. Poprzednie wersje zdobyły dużą popularność. Dlatego wykorzystując dotychczasowe doświadczenia i uwagi naszych klientów stworzyliśmy kurs Joomla jeszcze raz od podstaw. Ta najnowsza wersja trwa ponad 4 godziny i jest niemal 2 razy dłuższa od poprzedniej! Całość zawiera aż 57 rozdziałów. To niesamowita ilość wiedzy, która pozwoli Ci stworzyć własną stronę szybko i wygodnie.



  • Co to jest Joomla?

Joomla to uznany i sprawdzony system do tworzenia stron internetowych. Wszystko czego potrzebujesz to pliki instalacyjne oraz miejsce na serwerze. Najpierw umieszczamy pliki instalacyjne na serwerze następnie uruchamiamy proces instalacji. Gdy Joomla zostanie już zainstalowana możemy zacząć tworzyć naszą stronę. Instalacja zajmuje tylko kilka minut!

  • Jak wygląda proces tworzenia strony w Joomla?

Po zainstalowaniu Joomla na serwerze uzyskujemy dostęp do panelu administracyjnego. To właśnie w nim zarządzamy zarówno zawartością jak i ustawieniami naszej strony www.

  • Czy do tworzenia stron w Joomla muszę znać jakieś języki programowania?

Absolutnie nie! Cała idea systemu Joomla polega na prostej i intuicyjnej obsłudze. Tworzenie zawartości naszej strony przypomina nieco tworzenie dokumentu w edytorze tekstu np. Word.

  • Jakie możliwości posiada Joomla?

Olbrzymie. W Internecie możemy znaleźć setki dodatków do rozbudowy naszej strony (galerie obrazków, fora dyskusyjne, sklepy internetowe itp.). Nawet nasza strona firmowa oparta jest na systemie Joomla.

  • Czy mogę wykorzystać Joomla do stworzenia strony firmowej?

Oczywiście. Licencja systemu Joomla zezwala na komercyjne zastosowania.

  • Ile kosztuje Joomla?

Nic! To system zupełnie darmowy

  • Gdzie mogę znaleźć więcej informacji na temat Joomla?

Zachęcamy do odwiedzenia polskiego serwisu Joomla www.joomla.pl. Znajdziemy tam najnowsze wersje plików instalacyjnych, różne dodatki, pomoc a także forum dyskusyjne.



Wstęp
1. System Joomla – W pierwszym filmie opowiemy o zaletach systemu Joomla. Dowiesz się dlaczego warto go stosować do tworzenia stron. (02:47)
2. Pliki instalacyjne – Do pracy z systemem Joomla bedziemy potrzebowali kilku niezbędnych plików. Można je bez problemu znaleźć w internecie. W tym rozdziale dowiesz się gdzie je znaleźć, pokażemy Ci również skąd ściągnąć różne przydatne dodatki. (05:29)
3. Wymagania – Aby zainstalować system Joomla niezbędny jest serwer z obsługą języka PHP oraz bazą danych MySql. Dlatego w tym rozdziale będziemy właśnie się zajmować tym tematem. (03:52)

Instalacja
4. Wysyłanie plików na serwer – Zanim przejdziemy do instalacji musimy przenieść wszystkie niezbędne pliki na serwer. W tym celu skorzystamy z dowolnego klienta FTP. Dowiesz się jak z niego korzystać. (05:32)
5. Instalacja za zewnętrznym serwerze – Możemy już rozpocząć instalację. Pokażemy Ci ten proces krok po kroku tak aby nie pominąć żadnych istotnych informacji. (06:09)
6. Serwer lokalny – System Joomla możemy również zainstalować na dysku naszego komputera. W tym celu musimy ściągnąć i zainstalować pakiet serwera wraz z bazą danych. (03:37)
7. Konfiguracja lokalnego serwera – Serwer, który zainstalowaliśmy na dysku w poprzednim rozdziale, musimy teraz skonfigurować. Utworzymy bazę danych oraz konto użytkownika tej bazy. (09:29)
8. Instalacja na lokalnym serwerze – Zainstalujemy system Joomla jeszcze raz, tym razem na lokalnym serwerze, który przygotowaliśmy w poprzednich rozdziałach. (05:01)

Konfiguracja systemu Joomla
9. Polska wersja językowa – Zainstalowaliśmy system Joomla, który domyślnie korzysta z języka angielskiego. W tym rozdziale zainstalujemy polską wersję językową. (03:39)
10. Podstawowe ustawienia – Tym razem zalogujemy się do panelu administracyjnego i zajmiemy się zmianą kilku podstawowych ustawień. Dzięki temu będziemy gotowi do dalszej pracy. (06:55)

Artykuły
11. Tworzenie pierwszego artykułu – Możemy już zacząć tworzenie zawartości naszej strony. W tym rozdziale pokażemy jak stworzyć artykuł. Przekonasz się, że jest to bardzo prosta czynność. Tworzenie artykułu nie różni się niczym od pracy z typowym edytorem tekstu np. Word. (03:03)
12. Wstęp i rozwinięcie – Każdy artykuł może podzielić na dwie części: wstęp i rozwinięcie. Dzięki temu zawartość naszej strony będzie bardziej przejrzysta. Dzielenie artykułu to wymaga wykonania kilku bardzo prostych czynności. (03:23)
13. Podział artykułu na strony – Dłuższe artykuły warto podzielić na kilka stron. W tym rozdziale dowiesz się jak to należy zrobić w prawidłowy sposób. (04:37)
14. Formatowanie – Teraz zajmiemy się formatowaniem tekstu w naszych artykułach. Przekonasz się, że można to zrobić na wiele różnych sposobów. Dowiesz się jak tworzyć listy, akapity czy jak zmieniać czcionki. (06:24)
15. Wstawianie zdjęć i odnośników – Artykuły w systemie Joomla nie muszą się składać wyłącznie z tekstu. Możesz w nich umieścić np. jakieś obrazki czy multimedia. Możesz też dodać odnośniki do innych stron. (04:19)
16. Publikowanie i usuwanie – Aby użytkownicy mogli obejrzeć nasze artykuły musimy je najpierw opublikować. Przy okazji pokażemy Ci także jak usunąć niepotrzebny artykuł. (02:38)
Zarządzanie zawartością
17. Sekcje i kategorie – W tym rozdziale dowiesz się jak podzielić zawartość na różne grupy. Ułatwi Ci to pracę z większą liczbą artykułów. Zyska również na tym użytkownik strony, który będzie mógł łatwiej odnaleźć interesujące go tematy. (04:48)
18. Przypisywanie do sekcji i kategorii – Skoro mamy już jakieś sekcje i kategorie to musimy teraz do nich przypisać artykuły. Ta stosunkowo prosta czynność nie powinna sprawić Ci żadnych problemów. (04:17)
19. Artykuły: blog – Artykuły w systemie Joomla możemy wyświetlać na dwa sposoby. Jako blog oraz jako listę. Oczywiście w tym rozdziale zajmiemy się pierwszym sposobem. (03:45)
20. Artykuły: lista – Jak łatwo się domyśleć będziemy teraz prezentowali artykuły na drugi sposób czyli jako listę. Warto poznać wady i zalety takiego rozwiązania. (03:55)
21. Opisy – Tym razem będziemy dodawali opisy do sekcji i kategorii. Dzięki temu użytkownik naszej strony będzie wiedział co się w nich znajduje (05:28)
Modyfikacja artykułów
22. Opcje globalne – Dotychczas tworzyliśmy różne artykuły. Teraz będziemy wprowadzali do nich zmiany. Zaczniemy od globalnych opcji, które wpływają na wszystkie artykuły z naszej witryny. (04:08)
23. Opcje pojedynczego artykułu – Zmiany, o których mówiliśmy w poprzednim rozdziale możesz wprowadzić również do pojedynczego artykułu. Dzięki temu uzyskasz większą kontrolę nad zawartością swojej strony. (03:35)
24. Prawa dostępu – System Joomla umożliwia zarządzanie prawami dostępu do artykułów oraz innych elementów strony. W praktyce oznacza to, że możesz ukryć pewne elementy na swojej stronie przed wybranymi grupami użytkowników. W tym rozdziale pokażemy Ci jak takie prawa dostępu ustawić. (03:51)
25. Publikacja artykułu – O publikacji wspomnieliśmy już wcześniej. Tym razem zajmiemy się tym tematem bardzo szczegółowo. (03:42)

Menu
26. Menu główne – W kolejnym rozdziale omówimy menu główne. Jest to podstawowy element nawigacyjny prawie każdej strony internetowej. (02:51)
27. Zmiana kolejności pozycji w menu – Domyślnie wszystkie odnośniki w menu umieszczone są w kolejności chronologicznej. Elementy umieszczone ostatnio znajdują się więc na samym dole. My jednak możemy tą kolejność dowolnie zmieniać. (03:18)
28. Modyfikacja zawartości menu – Zawartość każdego odnośnika w menu można dowolnie modyfikować. W tym rozdziale dowiesz się jak to należy zrobić. (06:48)
29. Pozycje nadrzędne – Do jednej pozycji w menu można przypisać kilka odnośników. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia nawigację szczególnie na bardziej rozbudowanych witrynach. Dlatego warto omówić ten temat. (02:31)
30. Tworzenie nowego menu – Dotychczas korzystaliśmy z menu głównego. W systemie Joomla możesz również stworzyć własne, dodatkowe menu i umieścić w nim dowolne odnośniki. (05:02)
31. Domyślna pozycja menu – W tym rozdziale ustawimy domyślną pozycję menu. Jest to pierwsza pozycja, która pokazuje się podczas otwierania całej strony. (01:54)
32. Usuwanie pozycji z menu – Oczywiście poszczególne pozycje z menu można w dowolnym momencie usunąć. Przekonasz się, że jest to bardzo prosta czynność. (02:20)

Moduły
33. Moduły: wstęp – Na początku dowiesz się co to jest moduł i do czego służy. (02:57)
34. Modyfikowanie modułów – Tym razem będziemy zmieniali opcje modułów. Zmienimy pozycję przykładowego modułu oraz jego tytuł. Zmienimy również kilka dodatkowych opcji. (07:06)
35. Tworzenie nowego modułu – System Joomla posiada szereg modułów, które oferują różne funkcje. Możesz jednak stworzyć własny moduł w którym umieścisz dowolną zawartość. (03:01)
36. Przypisywanie modułów do menu – Moduły można przypisać do wybranych pozycji w menu. Dzięki temu dany moduł możesz wyświetlić na wybranej przez siebie podstronie. Lub wyświetlić go na przykład tylko na stronie startowej. (03:54)
37. Moduł ścieżka powrotu – Ten moduł ułatwia nawigację na stronie. Użytkownik w każdej chwili wie gdzie się znajduje. Jak widać nawet prosty moduł może oferować przydatne funkcje. (04:23)
38. Moduł zegar – Prosty ale bardzo przydatny moduł, który wyświetla na stronie aktualny czas. Można dowolnie zmieniać jego wygląd oraz rozmiary. Przy okazji dowiesz się jak instalować dodatkowe moduły.(03:01)
39. Moduł przewijający tekst – Tym razem zajmiemy się modułem, który wyświetla przewijany tekst o dowolnych rozmiarach. (04:40)
40. Moduł RSS – Ostatni moduł jakim się zajmiemy służy do wyświetlania nagłówków wiadomości. W rzeczywistości w tym rozdziale omówimy dwa moduły. Pierwszy z nich umożliwi użytkownikom pobieranie nagłówków z naszej strony. A drugi działa odwrotnie czyli wyświetla na naszej stronie nagłówki wiadomości z innej witryny. (03:44)

Komponenty
41. Komponent kontakty – Pierwszy z komponentów jakim się zajmiemy służy do wyświetlania formularza kontaktowego. Za jego pomocą użytkownicy strony będą mogli wysyłać do nas wiadomości. (03:32)
42. Komponent sondy – Kolejny komponent służy do tworzenia ankiet. Taką ankietę możemy wyświetlić w dowolnym miejscu naszej strony. Oczywiści użytkownicy będą mogli zaznaczać wybrane przez siebie odpowiedzi. (03:56)
43. Komponent wyszukiwarki – Jeśli stworzymy rozbudowaną stronę internetową to użytkownicy mogą mieć problemy z odnalezieniem interesującej ich zawartości. Na szczęście system Joomla posiada wbudowaną wyszukiwarkę. W tym rozdziale dowiesz się jak taką wyszukiwarkę wyświetlić na stronie oraz jak ją skonfigurować. (07:07)
44. Komponent reklamy – Ten ciekawy komponent umożliwia wyświetlanie reklam na stronie. Reklamy mogą mieć formę grafiki lub tekstu. (04:41)
45. Galeria zdjęć – W tym rozdziale zainstalujemy dodatkowy komponent. Posłuży on nam do stworzenia galerii zdjęć. Pokażemy jak utworzyć kategorie oraz jak dodawać zdjęcia. (06:22)
46. Forum dyskusyjne – W tym rozdziale dowiesz się jak na swojej stronie stworzyć forum dyskusyjne. Zainstalujemy odpowiedni komponent o nazwie Fireboard. Pokażemy jak stworzyć kategorię i przypisać do nich poszczególne fora. (07:05)
Zarządzanie użytkownikami
47. Logowanie – Na naszej stronie możemy wprowadzić rejestrację użytkowników. Oczywiście musimy im udostępnić specjalny moduł, dzięki któremu będą mogli się zalogować. W tym rozdziale opowiemy właśnie o module logowania. (04:29)
48. Tworzenie nowego konta – Konto użytkownika w systemie Joomla można utworzyć na 2 sposoby. Użytkownik może się zarejestrować samodzielnie korzystając ze specjalnego formularza. Możemy również sami utworzyć mu konto jako administrator naszej witryny. Oczywiście omówimy w tym rozdziale obydwa sposoby. (05:46)
49. Zmiana danych użytkownika – Być może, któryś z zarejestrowanych użytkowników chciałby zmienić swoje dane np. hasło do konta. W tym celu musimy mu udostępnić specjalny formularz. Możemy również sami te dane zmienić w panelu administracyjnym naszej witryny. (03:13)

Różne
50. Dodatki – W tym rozdziale opowiemy o dodatkach, które pełnią różne funkcje w systemie Joomla. Dowiesz się gdzie znaleźć listę zainstalowanych dodatków oraz jak je wyłączyć. (03:00)
51. Menadżer mediów – To narzędzie ułatwia zarządzanie mediami np. obrazkami, dokumentami itp. Za jego pomocą możemy w łatwy sposób wczytywać pliki do systemu Joomla z naszego komputera. Pokażemy Ci jak z niego korzystać. (04:03)
52. Reklamy Adsense – Stronę w systemie Joomla można wykorzystać do zarabiania. W tym rozdziale dowiesz się jak zainstalować oraz skonfigurować specjalny dodatek do wyświetlania reklam systemu Adsense. (06:22)

Szablony
53. Zmiana szablonu – Wygląd strony opartej na systemie Joomla można bardzo łatwo zmieć korzystając z szablonów. W tym rozdziale pokażemy jak zmienić szablon oraz jak przypisać różne szablony do różnych elementów strony. (03:31)
54. Instalacja szablonu – Tym razem będziemy instalować dodatkowe szablony ściągnięte z Internetu. Dowiesz się również gdzie takie szablony znaleźć. (03:35)
55. Modyfikacja szablonu – Czasami gotowe szablony mogą nam nie odpowiadać. Być może chcemy stworzyć jakąś oryginalną grafikę dla naszej strony. Dlatego w tym rozdziale będziemy wprowadzali zmiany w wyglądzie szablonu. Pokażemy m.in. jak zmienić logo czy wielkość czcionek. (07:57)

Pozycjonowanie w wyszukiwarkach
56. Translacja adresów – Omówimy 2 ważne elementy, które wpływają na pozycję naszej strony w wyszukiwarce. W pierwszym rozdziale stworzymy tzw. przyjazne adresy. (03:41)
57. Mapa Strony – W drugim rozdziale utworzymy tzw. mapę strony. Dzięki niej nasza strona będzie lepiej współpracować z wyszukiwarką co oczywiście może mieć wpływ na jej pozycję. (04:07)


FHU WITMIR W. Zawko 03-526 Warszawa ul. Sw. Wincentego 40/43

BRE BANK S.A.

76 1140 [zasłonięte] 2[zasłonięte]0040002 [zasłonięte] 258166

W tytule przelewu prosimy wpisać numer aukcji oraz nick allegro i formę wysyłki/odbioru.

Wszystkie towary dostępne na aukcjach objęte są roczną gwarancją producenta.

Podstawą reklamacji jest paragon lub faktura zakupu.

Wszystkie towary są nowe.