Przed Tobą kurs, który pozwoli Ci na szybkie i efektywne opanowanie programu AutoCAD. Wszystkie lekcje nagrane są w formie video tutoriali, które krok po kroku demonstrują proces pracy z programem.
Do Twojej dyspozycji oddajemy ponad 6,5 godziny praktycznych filmów instruktażowych prowadzonych przez konstruktora - praktyka!
Wizualizacje 3D to dzisiaj temat, który rewolucjonizuje przemysł CAD. I nic dziwnego - dobrze przygotowana wizualizacja może usprawnić proces planowania w pracowniach architektonicznych, daje większe szanse na wygranie przetargu lub pomaga osadzić dany projekt w ramach już istniejącej infrastruktury (np. zlokalizować budynek w zabudowie miejskiej). Zobacz w praktyce, jak przygotowywana jest wizualizacja 3D budynku hali sportowej!
Multimedialna Edukacja Przez Internet przedstawia nowy kurs AutoCAD 3D, poświęcony projektowaniu 3D i usprawnianiu pracy w AutoCADzie. Zobacz, jak połączyć ładna prezentacje projektu z konstruktorską precyzją! Dodatkowo, kurs AutoCAD2 to prawdziwa gratka dla wszystkich średniozaawansowanych użytkowników AutoCADa, ze względu na spora sekcję poświęconą usprawnianiu pracy w AutoCADzie i dopasowywaniu interfejsu użytkownika.
Część I - Usprawniamy pracę w AutoCAD
Nasz kurs zaczniemy od zwiększenia wydajności pracy w AutoCADzie. Zaczniemy od skrótów klawiszowych i możliwości ich personalizacji. Następnie opowiemy trochę o zmiennych systemowych, cechach rysunku i polach oraz pokażemy jak wykorzystać ich opcje dola usprawnienia pracy w CADzie.
Zobaczysz tez jak dostosować interfejs użytkownika do własnych potrzeb tak, aby np. funkcje, których najczęściej używasz były zawsze w jednym miejscu. Dowiesz się także jak zapisać ustawienia interfejsu tak, aby w razie konieczności zmiany stanowiska pracy lub przeinstalowania programu nie musieć ustawiać wszystkiego na nowo.
Na koniec poćwiczymy trochę z Lokalnym Układem Współrzędnych w AutoCADzie, żebyś w praktycznej części kursu mógł kreślić szybko i płynnie.
W tej części kursu:
- Skróty klawiszowe
- Symbole
- Zmienne Systemowe
- Cechy Rysunku
- Pola
- Pola 2
- Pola 3
- Pola 4
- Etransmit
- Zabezpieczenie hasłem
- Dostosowanie Ekranu
- Dostosowanie Ekranu cz. 2
- Zapisywanie UI do pliku
- LUW
- LUW cz. 2
- Rzutnie
- Nawigacja
Część II - Budujemy halę
Zaczynamy kreślić w 3D! Wykorzystamy teraz w praktyce zdobyta wiedze i zbudujemy model hali widowiskowo-sportowej. Zaczniemy od stworzenia konstrukcji trybun - od ramy nośnej, słupa i wiązara.
Będziemy pracować z takimi funkcjami jak Wyciągnij, Odciśnij czy Przytnij i nauczymy się wykorzystywać także Szyk i Lustro w 3D. Tą część kursu zamkniemy gotowym modelem zewnętrznej części hali, wykonanej w oparciu o rysunki koncepcyjne dołączone do kursu.
W tej części kursu:
- Obiekty przestrzenne
- Rama nośna
- Słup
- Wiązar Dachowy
- Wiązar Dachowy 2
- Szyk i powielanie elementów
- Ściany
- Ściany 2
- Belki poprzeczne
- Belki poprzeczne 2
- Płyty audytoryjne
- Elewacje
- Przeszklenie
- Elewacje boczne
- Żaluzje
- Żaluzje dopasowanie
- Elewacje frontowe
- Żaluzje frontowe (funkcja_trim)
- Wykończenie elewacji
- Elewacje - Napis
- Elewacje - Napis cz. 2
- Pokrycie dachu
- Pokrycie dachu cz. 2
- Wykończenie dachu
Część III - Wnętrze hali
W tej części kursu zajmiemy się wyposażeniem naszej hali. Pojawienie się detali w naszym modelu to świetna okazja, aby omówić różnice pomiędzy obiektami 3D tworzonymi z brył i obiektami 3D tworzonymi z siatek. Wstawimy kosz do naszej hali, następnie tablicę z wynikami i barierki.
Kolejnym etapem będzie wstawienie krzesełek. Przy tej okazji dowiesz się, jakie są zalety używania modeli CAD dostępnych w bibliotekach modeli 3D. Ponieważ wraz z krzesełkami w naszym modelu pojawi się dużo drobnych elementów, powiemy kilka słów o optymalizacji wielkości modelu i sposobach odzyskiwania danych w wypadku błędu programu AutoCAD, spowodowanego przeciążeniem programu.
W tej części kursu:
- Barierki
- Barierki cz. 2
- Barierki cz. 3
- Barierki cz. 4
- Barierki cz. 5
- Wyposazenie hali
- Tablica
- Płyty posadzki
- Wstawianie krzesełek
- Wstawianie krzesełek cz. 2
- Manager odzyskiwania
- Uproszczone foteliki
- Wykończenie modelu
Część IV - Wizualizacja
Kiedy nasz model jest już gotowy, czas zająć się jego wykończeniem. W tej części kursu nauczymy się korzystać z biblioteki materiałów w AutoCADzie, omówimy typy materiałów i przypiszemy je do poszczególnych elementów naszej hali.
Następnie ustawimy światła i wyrenderujemy kilka przykładowych widoków naszej hali. Nowe wersje AutoCADa znacznie usprawniają proces renderingu 3D, pozwalając uzyskać przyjemne dla oka wizualizacje.
W tej części kursu:
- Wizualizacja - wstęp
- Opcje wizualizacji
- Przypisywanie materiałów
- Szklenie
- Materiały wykończeniowe
- Render
- Światła
- Światło dzienne
- Render końcowy
NAUCZYCIELE
Witam, nazywam się Piotr Antecki i będę Waszym przewodnikiem po kursie AutoCADa przygotowanym przez mepi.pl. W AutoCADzie pracuję od ponad pięciu lat, pierwsze kroki stawiałem na studiach, aktualnie wykorzystuję go na co dzień pracując w Pracowni Projektowej Konstrukcji Budowlanych Henryk Maćkowiak.
Zdaję sobie sprawę, że dla nie wtajemniczonych AutoCAD może wyglądać groźnie i skomplikowanie. Zapewniam Was że tak nie jest. Niektóre rzeczy będą łatwe i proste w zrozumieniu, niektóre będą trudniejsze. W takim przypadku zachęcam do ponownego obejrzenia lekcji. Zachęcam również do samodzielnego przećwiczenia zagadnień z danej lekcji, na pewno prowadzić to będzie do lepszego opanowania zdobytej wiedzy.
Gwarancja jakości kursu
Mepi.pl oficjalnie dołączyło do programu developerskiego ADN firmy Autodesk. Cieszymy się z zaufania, którym obdarzył nas Autodesk i wierzymy, że nasze video kursy dostarczają potrzebną wiedzę do obsługi oprogramowania naszego partnera.
|