Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Kurs AutoCAD 2009 PC

19-01-2012, 11:27
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 35 zł     
Użytkownik netkom24
numer aukcji: 2051695026
Miejscowość Mikołów
Wyświetleń: 12   
Koniec: 10-02-2012 19:51:15
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

    Kurs AutoCAD 2009 PC


   

Opis

Kurs AutoCAD 2009

AutoCAD 2009 to najlepiej sprzedający się program do kreślenia i opracowywania częściowych rysunków 2D, który od lat wyznacza standardy dla całej branży. To doskonałe narzędzie dla każdego projektanta. Łączy wielkie możliwości z łatwą obsługą.

To program używany przez architektów, techników CAD, projektantów, inżynierów, menedżerów projektów oraz menedżerów CAD/IT z niemal każdej branży. Znajduje zastosowanie m.in. w budownictwie, produkcji przemysłowej, inżynierii lądowej i kartografii.

AutoCAD posiada bardzo bogaty zestaw narzędzi, dzięki którym wykonanie nawet najbardziej złożonego projektu nie sprawia żadnych problemów. Wielką zaletą tego programu jest olbrzymia ilość dodatkowych modułów i bibliotek elementów. Dzięki temu mogą z niego korzystać projektanci niemal z każdej branży.

Oczywiście na opanowanie podstaw AutoCAD trzeba poświęcić trochę czasu. Można jednak tą naukę znacznie ułatwić korzystając z naszego kursu.

Kurs pozwoli Ci poznać narzędzia służące do rysowania zarówno prostych jak i złożonych kształtów. Dowiesz się jak dodać kreskowanie oraz jak wprowadzać różne modyfikacje. Poznasz techniki pracy z warstwami oraz techniki wymiarowania. Poznasz po prostu wszystkie narzędzia niezbędne do samodzielnej pracy z programem.

Nasz kurs to zestaw filmów z komentarzem lektora. Taka forma nauki pozwoli Ci na opanowanie nawet najbardziej złożonych zagadnień.

 

Całkowita liczba filmów: 41

Czas trwania: 3 h

 

 

SPIS TREŚCI

Interfejs

1. Wstążka – W pierwszym rozdziale poznamy jeden z najważniejszych elementów interfejsu czyli tzw. wstążkę. (03:30)

2. Palety i paski narzędzi – Tym razem dowiesz się otworzyć paski narzędzi oraz jak korzystać z palet. (03:08)

3. Menu i opcje – Teraz omówimy menu programu AutoCAD. Pokażemy Ci również jak zmienić podstawowe opcje. (03:43)

4. Widok – W kolejnym rozdziale zajmiemy się tematami związanymi z widokiem np. powiększaniem czy panoramowaniem. (03:50)

 

Podstawy rysowania

5. Rysowanie linii – Rysowanie rozpoczniemy od tworzenia najprostszego obiektu czyli linii. Poznasz m.in. kilka podstawowych parametrów linii. (03:54)

6. Orto i śledzenie biegunowe – W kolejnym rozdziale poznasz sposób precyzyjnego rysowania lini. Dowiesz się m.in. jak stworzyć odcinki linii o konkretnej długości. (06:33)

7. Okręgi – Następny temat jaki omówimy to rysowanie okręgów. Poznasz wszystkie podstawowe sposoby tworzenia okręgu np. z wykorzystaniem średnicy, promienia itp. (02:44)

8. Wprowadzanie dynamiczne – Teraz poznasz sposób na precyzyjne rysowanie bez odrywania wzroku od obszaru modelu. (04:03)

9. Prostokąty – W kolejnym rozdziale pokażemy Ci wszystkie opcje związane z rysowaniem prostokątów. (06:25)

10. Elipsy – Kolejny temat jaki omówimy to różne sposoby tworzenia elipsy. (02:32)

11. Polilinia – Za pomocą polilinii będziesz mógł rysować różne złożone kształty. Pokażemy Ci jak wykorzystać to narządzie w praktyce. (06:53)

12. Kreskowanie – W tym rozdziale poznasz opcje kreskowania np. skalę czy wzór. (05:19)

 

Lokalizacja

13. Wstęp – Kolejny temat jaki omówimy to precyzyjne rysowanie z wykorzystaniem lokalizacji. (08:48)

14. Automatyzacja lokalizacji – Teraz dowiesz się jak zautomatyzować lokalizację aby jeszcze sprawniej wykorzystać jej możliwości. (03:01)

 

Podstawowe modyfikacje

15. Przenoszenie i kopiowanie – W tym rozdziale pokażemy Ci jak kopiować i przenosić dowolne obiekty. (03:53)

16. Obracanie – Teraz zajmiemy się obracaniem obiektów. Dowiesz się m.in. jak obrócić dany element o dowolny kąt. (03:37)

17. Polecenie "odsuń" – To polecenie oferuje szereg ciekawych możliwości. Pokażemy ci jak za jego pomocą utworzyć np. koncentryczne okręgi czy szereg linii w jednakowych odstępach. (05:28)

18. Zaznaczanie i usuwanie – Teraz poznasz różne sposoby zaznaczania obiektów. Przy okazji omówimy również metody usuwania. (04:37)


Zaawansowane modyfikacje

19. Ucinanie i wydłużanie – Będziemy teraz zajmować się poleceniami służącymi do zaawansowanej modyfikacji obiektów. Na początku omówimy ucinanie oraz wydłużanie. (05:03)

20. Zaokrąglanie i fazowanie – W tym rozdziale dowiesz dodać fazowanie do narożników. Dowiesz się również jak zaokrąglić narożniki na kilka różnych sposobów. (05:44)

21. Odbicie lustrzane – Teraz dowiesz się jak stworzyć lustrzane odbicie dowolnego obiektu. Dzięki temu zamiast rysować cały obiekt wystarczy stworzyć tylko jego połowę a resztę uzupełnić właśnie za pomocą odbicia. (03:44)

22. Szyk – W kolejnym rozdziale pokażemy Ci jak rozmieścić obiekty w szyku. Taka funkcja przydaje się jeśli chcesz szybko stworzyć dużą liczbę jednakowych obiektów i rozmieścić je równomiernie. (05:02)

23. Rozciąganie – Tym razem będziemy rozciągali obiekty. Przekonasz się ,że każdy obiekt można zarówno rozciągnąć jak i skrócić do dowolnych rozmiarów. (03:05)

24. Skalowanie – Kolejny temat to skalowanie, które umożliwia szybką zmianę rozmiarów dowolnego obiektu. (03:29)

25. Modyfikacja za pomocą uchwytów – Teraz omówimy kolejny sposób modyfikacji obiektów. Za pomocą tzw. uchwytów będziesz mógł szybko i sprawnie zastosować każde polecenie poznane dotychczas. (05:43)

26. Rozbijanie obiektów – W tym rozdziale pokażemy Ci jak rozbić obiekt na poszczególne części składowe. Wykonamy również czynność odwrotną czyli łączenie kilku elementów w całość. (04:07)

 

Warstwy

27. Praca z warstwami – Praktycznie każdy bardziej złożony rysunek wykorzystuje warstwy. Dlatego w tym rozdziale dowiesz się jak z nich korzystać. (03:04)

28. Właściwości warstwy – Teraz będziemy tworzyli nowe warstwy oraz modyfikowali ich właściwości. Pokażemy ci np. jak przypisać różne kolory do warstwy albo jak zmienić rodzaj i grubość linii. (07:14)

 

Tekst

29. Tekst jednowierszowy – Kolejny temat to tekst jednowierszowy. Dowiesz się jak taki tekst utworzyć oraz jak wprowadzać modyfikacje (02:15)

30. Styl tekstu – Stosując style tekstu będziesz mógł zmienić jego formatowanie. Dlatego w tym rozdziale pokażemy Ci jak takie style utworzyć i jak wprowadzać zmiany np. zmianę rozmiaru czy kroju czcionki. (04:15)

31. Tekst wielowierszowy – Teraz będziemy tworzyli tekst wielowierszowy, który przydaje się jeśli w projekcie chcemy umieścić większą ilość tekstu. Poznasz wszelkie niezbędne zagadnienia związane z tym tematem. (04:54)

32. Tabele – Tym razem poznasz sposoby tworzenie tabeli. Dowiesz się m.in. jak podzielić ją na kolumny i wiersze, jak wstawiać tekst itp. (03:20)

 

Wymiarowanie

33. Podstawy wymiarowania – W tym rozdziale poznasz wszelkie zagadnienia niezbędne do stworzenia prawidłowego wymiarowania. (06:09)

34. Styl wymiarowania – W kolejnym rozdziale będziemy modyfikować styl wymiarowania. Zmienimy m.in. rozmiar tekstu, wygląd linii czy strzałek. (03:11)

35. Wielolinie odniesienia – Poznasz teraz tzw. wielolinie odniesienia, które są doskonałym sposobem na opisanie wybranych fragmentów rysunku. (05:40)

 

Bloki

36. Definiowanie bloków – Bloki są bardzo pomocne w przypadku gdy w rysunku chcemy umieścić dużą liczbę identycznych elementów. W tym rozdziale dowiesz się jak zdefiniować blok a także ja go zastosować w praktyce. (05:11)

37. Modyfikacja bloku – W kolejnym rozdziale zajmiemy się modyfikacją bloku. Dzięki temu będziemy mogliszybko wprowadzić zmiany we wszystkich wystąpieniach naszego bloku. (02:26)
Przydatne narzędzia

38. Pomiar odległości – Ta funkcja pozwala na szybkie sprawdzanie odległości i wymiarów bez konieczności tworzenia wymiarowania. Pokażemy Ci jak ją zastosować w praktyce. (03:51)

39. Kalkulator – Kalkulator w programie AutoCAD umożliwia nie tylko dokonywanie obliczeń. Przekonasz się, że może być bardzo pomocny również podczas rysowania. (04:06)

40. Paleta właściwości – Poznasz teraz paletę, która umożliwia szybkie i wygodne modyfikowanie dowolnej cechy każdego obiektu. (04:56)

 

Wydruk

41. Opcje wydruku – W ostatnim rozdziale omówimy podstawowe opcje związane z wydrukiem. Omówimy m.in. rozmiar strony, orientację i skalę wydruku. (06:50)

Wymagania systemowe

Procesor 1GHz, 256 MB RAM, Windows 9.x/Me/XP/Vista/7, MAC OS, Linux, dowolna przeglądarka internetowa, Adobe Flash Player 9.0 lub nowszy, rozdzielczość ekranu 1024x768, karta dźwiękowa, głośniki