Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Kultura materialna w rzeczywistości społecznej

28-02-2012, 14:10
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 34.90 zł     
Użytkownik arik_ksiegarnia
numer aukcji: 2029715129
Miejscowość SANOK
Wyświetleń: 6   
Koniec: 30-01-2012 10:13:06
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Arik, podręczniki akademickie

e-mail: [zasłonięte]@arik.pl
tel: 510 [zasłonięte] 753


» Strona "o mnie"
» Inne moje aukcje
» Dodaj do ulubionych





Stron: 240
Format: 15x23 cm
Rok wydania: 2007
Oprawa: oprawa broszurowa



Kultura materialna w rzeczywistości społecznej Wartości, działania, style życia

Tim Dant

Książka ta powinna być podstawową lekturą dla drugiego roku studiów w zakresie socjologii i studiów kulturowych […]. Jest ona syntezą podstawowej literatury i prowadzi przez zawiłe dyskusje, a jednocześnie jest przystępna, wciąga i inspiruje […]. Ułatwi studentom spojrzenie na świat materialny i zobaczenie go w zupełnie nowym świetle oraz zapoznanie się z najważniejszymi dyskusjami teoretycznymi.
Keith Tester, profesor teorii społecznej, Portsmouth University

• Jakie relacje łączą nas z przedmiotami?
• W jaki sposób rzeczy wpływają na nasze związki z innymi ludźmi?
• W jakich relacjach pozostają ze sobą przedmioty materialne i zjawiska społeczne, takie jak moda, dyskurs społeczny, wzornictwo?

W życiu codziennym pozostajemy w stosunkach z przedmiotami na wiele rozmaitych sposobów: gdy nosimy ubrania, meblujemy mieszkanie, reagujemy na dzwonek telefonu, rozpoznajemy podpis pod obrazem, bierzemy do ręki przycisk do papieru. Nie są to bynajmniej stosunki o wyłącznie funkcjonalnym charakterze, zależą bowiem od tego, w jakich związkach pozostajemy z innymi ludźmi oraz od kultury konkretnego społeczeństwa, w którym żyjemy – są stosunkami o charakterze społecznym. Ta zajmująca książka czerpie z uznanych ujęć teoretycznych, w tym podejść Simmla, Marksa, McLuhana, Barthesa, Baudrillarda, jak również z wielu prac empirycznych rozmaitych dyscyplin humanistycznych. By zrozumieć cokolwiek z naszego obcowania z przedmiotami, sięga po zawarte w tym dorobku koncepcje, skupiając się na rozmaitych przypadkach: kopcach z kamieni i dżinsach, telewizorach i kolczykach na penis, domach i dziełach sztuki.

Tim Dant jest starszym wykładowcą i kierownikiem kursu licencjackiego w zakresie socjologii na Manchester Metropolitan University. Prowadził badania dotyczące programu zasiłków państwowych, bezdomności, opieki społecznej i sytuacji ludzi starszych oraz opublikował wiele artykułów i był współautorem książek dotyczących tych dziedzin. Jego praca doktorska z socjologii wiedzy została wydana w roku 1991 pod tytułem Knowledge, Ideology and Discourse. Ostatnio pisał na temat kultury materialnej, planowania i socjologii wiedzy oraz jej powiązań z postmodernizmem. Jego obecne zainteresowania skupiają się na kulturze materialnej, teorii krytycznej oraz francuskiej teorii społecznej i kulturowej, zwłaszcza na dorobku Barthesa i Baudrillarda.