WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.
WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.
WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.
Cena nie zawiera skrzyneczki.
(M - 1024)
Materiał:
stal, rękojeść z drewna naturalnego
Producent: Denix Hiszpania
waga 1,2 kg
wysokość 16cm
długość 29cm
To nie jest blaszana zabawka tylko realistyczna replika, której wagę poczujesz w rękach (waga i wymiary wzorowane na oryginale).
Realizmu dodaje możliwość przeładowania i oddania suchego strzału.
Nasze repliki wykonane są ze specjalnych stopów, co uniemożliwia przystosowanie jej do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji (nasze repliki są pozbawione jakichkolwiek cech broni w rozumieniu ustawy o broni i amunicji). Nie jest to broń prawdziwa pozbawiona cech użytkowych w rozumieniu ustawy o broni i amunicji, gdzie proces pozbawiania cech użytkowych jest bardzo rygorystycznie regulowany prawem (specjalne zakłady rusznikarskie itp.). Nasze repliki nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako repliki mogą być kupowane bez zezwoleń.
Poniżej kilka danych technicznych i opis oryginału:
"Dane podstawowe
Państwo Niemcy
Producent Mauser
Rodzaj pistolet samopowtarzalny
Historia
Produkcja seryjna 1896 1936-
Wyprodukowano ponad 1.000.000 szt.
Dane techniczne
Kaliber 7,63 mm
Nabój 7.63 x 25 mm
Magazynek 6, 10 lub 20 nab.
Wymiary
Długość 288 mm
Długość lufy 140 mm
Masa
broni 1,1 kg
Inne
Zasięg skuteczny 200
Pistolet Mauser C96, pistolet opracowany w zakładach Mausera, pierwszy udany typ pistoletu samopowtarzalnego. Pistolet był produkowany w Niemczech w latach 1896 - 1936, a także w innych krajach (Chiny, Hiszpania), często bez licencji od producenta. Łącznie wyprodukowano ponad milion pistoletów tego typu.
Historia powstania
Mauser C96 został skonstruowany przez pracowników fabryki Mausera braci: Fidela, Friedricha, oraz Josefa Feederle. Swój pistolet zaprojektowali oni bez wiedzy pracodawcy, Paul Mauser dowiedział się o nowej konstrukcji dopiero w momencie prób prototypu. Pistolet oznaczony był jednym z pierwszych udanych typów pistoletów samopowtarzalnych. Była to jednak konstrukcja dość niepraktyczna, ze względu na umieszczenie magazynka przed rękojeścią, co skutkowało złym wyważeniem broni, która była "ciężka na lufę". W celu ułatwienia strzelania z tego pistoletu stosowano dołączaną kolbę. Ze względu na kształt uchwytu, nadano mu nazwę Broomhandle (kij od szczotki).
Wersje
Powstało bardzo wiele wersji tej broni - między innymi z krótką lufą, z odłączanym magazynkiem, a także wersje całkowicie automatyczne, jak np. M1932/M712 które mogły być używane jak pistolet maszynowy. Wszystkie wersje miały odłączaną drewnianą kolbę która służyła także jako kabura. Większość wersji używała amunicji 7,63 x 25 mm Mauser ale powstały także odmiany na amunicję 9 x 19 mm Parabellum, a w Chinach wyprodukowano odmianę używającą amunicji .45 ACP.
Broń ta w wersji 7,63 posiada wzglednie długą lufę przez co cechuje się doskonałym wykorzystaniem ładunku miotającego pocisku co skutkuje bardzo dużą siłą przebicia pełnopłaszczowego pocisku.
W czasie I wojny światowej na zamówienie niemieckiej Armii wyprodukowano 150000 pistoletów na amunicję Parabellum 9 mm. Ta wersja była znana jako "czerwona dziewiątka" z racji dużej liczby "9" wypalonej i czerwono wymalowanej na rękojeści pistoletu w celu odróżnienia ich od wersji na amunicję 7,63 mm.
Użytkownicy
Mauser C96 był komercyjnie dostępny w wielu krajach świata i używany był w wielu armiach. Był to ulubiony pistolet Winstona Churchilla, używał go w czasie bitwy pod Omdurmanem i II wojny burskiej. Pistolet ten był używany w czasie wielu wojen kolonialnych, w I wojnie światowej, w hiszpańskiej wojnie domowej czy w wojnie o Chaco. Znaczna ilość egzemplarzy została sprzedana do Rosji w czasie rewolucji gdzie były znane jako "Bolo" Mauser (Bolo to skrót od "Bolszewik") lub "Komisarz". Pistolety te, zarówno wersje oficjalne jak i lokalne "podróbki", używane były w Chinach gdzie otrzymały przezwisko "armata w pudełku" () z powodu drewnianej kolby ("pudełka")
Pomimo znacznej popularności pistolet ten nie został nigdzie przyjęty jako standardowa broń boczna"1.
1-Pistolet Mauser C96 [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2008-06-3 07:51Z [dostęp: 2008-09-9 13:15Z]. Dostępny w Internecie: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Pistolet_Mauser_C96&oldid=12[zasłonięte]925