|
Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykłe, drewniane pudełko, ale w rzeczywistości jest to chyba jedyny taki kufer z zamkiem elektronicznym na świecie. Osoba, która go zobaczy nawet nie domyśli się jak go otworzyć. Żeby to zrobić konieczne jest podanie hasła. Nie ma tu żadnej klawiatury, hasło można wprowadzić na dwa różne sposoby:
1) poprzez zapukanie w skrzynkę w określony sposób lub 2) za pomocą telefonu komórkowego poprzez dźwięki tonowe klawiszy. Hasło może być 4-cyfrowe, 3-cyfrowe, 2-cyfrowe lub 1-cyfrowe, dowolnie wymyślone przez właściciela kufra. Akceptowane są cyfry od 1 do 9.
Jak to działa: Gdy skrzynka jest włączona i spokojnie sobie stoi wtedy jest w stanie czuwania i można od razu zacząć wprowadzać hasło pukając w skrzynkę. Dodatkowo już po pierwszym stuknięciu skrzynka akceptuje podawanie hasła na drugi sposób - przez dźwięki tonowe, wystarczy zbliżyć telefon i podać hasło wciskając jego klawisze (po wykryciu pierwszego tonu kufer przestaje reagować na pukanie). Każde zerejestrowane puknięcie lub ton sygnalizowany jest przez mignięcie zielonej diody ukrytej wewnątrz skrzynki. Gdy hasło jest prawidłowe wieko otworzy się samoczynnie. Gdy podane hasło jest nieprawidłowe zasygnalizuje to czerwona dioda. Skrzynka z powrotem przechodzi w tryb czuwania po skończeniu podawania hasła lub po 4 sekundach niewykrywania żadnego stuknięcia lub tonu. Skrzynkę można zamknąć i zatrzasnąć przez zamknięcie wieka. W stanie czuwania pudełko pobiera bardzo mało prądu, baterie wystarczają na wiele miesięcy, nie ma potrzeby wyłączania go.
1) Podawanie hasła przy pomocy pukania. Zasada jest prosta: ilość puknięć jest cyfrą, którą chcemy podać. Żeby przejść do następnej cyfry trzeba poczekać co najmniej sekundę po poprzednim puknięciu. Czyli na przykład hasło 1 2 3 4 obrazowo wyglądałoby tak: puk__________puk puk__________puk puk puk__________puk puk puk puk
2) Podawanie hasła przy pomocy telefonu. W telefonie komórkowym należy ustawić dźwięk klawiszy na TONOWY. Żeby zacząć podawać hasło tonowo najpierw trzeba obudzić skrzynkę - przynajmniej raz w nią puknąć.
3) Definiowanie nowego hasła. Żeby zdefiniować nowe hasło trzeba oczywiście najpierw otworzyć skrzynkę przy pomocy starego hasła, potem wcisnąć widoczny od góry przycisk (zacznie świecić się czerwona dioda) i przy pomocy pukania lub telefonu podać nowe hasło. Szybkie miganie zielonej diody oznajmi, że skrzynka zapamiętała nowe hasło, natomiast miganie czerwonej diody oznacza że nowe hasło NIE zostało zapisane (z powodu nie wykrycia żadnej akcji lub po próbie wprowadzenia cyfry spoza zakresu od 1 do 9). Skrzynka ma pamięć trwałą i pamięta hasło nawet po wyjęciu baterii.
Cechy: - skrzynka z litego drewna sosnowego - wymiary wewnętrzne (dł x szer x wys): 275mm x 155mm x 90mm - rygiel elektromechaniczny - konstrukcja metalowa - wewnętrzny sterownik elektroniczny z trwałą pamięcią przechowującą hasło - wbudowany sensor drgań rejestrujący puknięcia - wbudowany sensor dźwięków tonowych - zasilanie: 3 baterie AA (dostępne od spodu skrzynki) - włącznik umieszczony od spodu skrzynki - wersja lakierowana i nielakierowana (w jasnym, naturalnym kolorze) do wyboru
|
|