Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

KSYLITOL FIŃSKI 6 kg 6OOO g 1kg=31,66zł KURIER Ozł

17-01-2012, 4:27
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 190 zł     
Użytkownik Maciek700-M1
numer aukcji: 2033188886
Miejscowość Poznań
Kupiono sztuk: 9    Wyświetleń: 467   
Koniec: 17-01-2012 04:27:02

Dodatkowe informacje:
Opis niedostępny...
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


Dane firmy:

P.H.U. METATEC
os. Kosmonautów 5/88
61-624 Poznań
REGON: 300[zasłonięte]695
NIP: 972[zasłonięte]078-69

Nr rachunku bankowego:

PKO BP COI   
50 1020 [zasłonięte] 555811
1596 [zasłonięte] 328053

Kontakt:

 506 [zasłonięte] 009
 [zasłonięte]@post.pl


Ksylitol Danisco Fiński

Bio Age Pharmacy

6000 gram (2x3000gram)

19/08/2014       

KsylitolKomentarze z ostatnich dni:

Komentarze

 

CENA ZA ORYGINALNY KSYLITOL Z ATESTEM WYNOSI
31,66zł za 1 kg
(190,00zł : 6,0kg = 31,66zł)

+ wysyłka KURIEREM za 0 zł
dodatkowo

Kupując produkt na tej aukcji korzystacie Państwo z promocji
DOŁADUJ DO 30 kg ZA O zł
oznacza to, że po zakupie przedmiotu na tej oraz innych aukcjach
 WSZYSTKIE przedmioty zakupione na naszych aukcjach wysyłamy całkowicie 
ZA DARMO
.

 

OPIS KSYLITOLU:

Ksylitol jest białą krystaliczną substancją, która wygląda i smakuje jak cukier.  Można go znaleźć w owocach, warzywach i grzybach, jednak na skalę przemysłową ksylitom pozyskiwany był z brzozy lub buku. W chwili obecnej produkcja bazuje na jednogatunkowym drzewostanie brzozowym, a polega na dzieleniu i wytapianiu strukturalnych włókien drewna czyli ksylanu. Z ksylanu w procesie biokonwersji uzyskujemy tzw. ksylozę, z której to finalnie powstaje ksylitol. Mimo zaawansowanych technologii wykorzystywanych w produkcji ksylitolu w celu uzyskania wysokiej jakości tej substancji wykorzystywana jest spora ilość drewna. Z tego powodu „naturalną stolicą” ksylitolu stała się Finlandia, która zajmuje 1 miejsce w Europie pod względem zalesienia (69 %) i zasobów drewna. Kraj słynie przy tym z racjonalnej gospodarki leśnej, dzięki czemu zasoby są ciągle pomnażane. W Finlandii ksylitol nazywany jest “koivusokeri” lub po prostu “cukrem brzozowym”.

Pod względem chemicznym mimo smaku i wyglądu ksylitol nie jest cukrem ale alkoholem cukru. Jego cząsteczka składa się z pięciu a nie sześciu atomów węgla, przez co różni się od innych popularnych substancji słodzących takich jak sorbitol, fruktoza, glukoza.

Ksylitol  jest produktem całkowicie bezpiecznym, o skutkach stosowania odwrotnych do działania cukru. W przeciwieństwie do tradycyjnego cukru, nie posiada właściwości toksycznych.

Ksylitol natomiast ma szereg zalet, dlatego polecany jest:

 

·       W leczeniu otyłości: jest o 40 procent mniej kaloryczny i ma o 75% mniej węglowodanów od tradycyjnego cukru, co oznacza, że jest idealnym produktem do walki z otyłością podczas stosowania diety odchudzającej. Około 30 procent spożytego ksylitolu zostaje zaabsorbowana przez wątrobę, a pozostała część w przewodzie pokarmowym, gdzie rozkładany jest przez bakterie żołądkowe na krótko łańcuchowe kwasy tłuszczowe.Dodatkowo wzmacnia poczucie sytości, w ten sposób redukując ogólne spożycie pokarmów i pozwalając na łatwą kontrolę wagi ciała. 

·     Dla diabetyków: ksylitol jest przez organizm absorbowany i przetwarzany powoli, co powoduje tylko niewielkie zmiany w wydzielaniu insuliny. Eliminuje efekt gwałtownego wyrzutu insuliny, charakterystyczny przy stosowaniu tradycyjnego cukru, czyli sacharozy. Indeks glikemiczny (IG) czyli miara szybkości trawienia i wchłaniania danego pokarmu , a także jego zdolności do podwyższania poziomu cukru we krwi wynosi zaledwie 8 jednostek podczas gdy referencyjna wartość dla glukozy wynosi 100. Dodatkowo stymulując niskie zapotrzebowanie organizmu na insulinę i utrzymując jej poziom, przeciwdziała procesom przedwczesnego starzenia się tkanek i narządów wewnętrznych oraz przyczynia się do przedłużania ich sprawności. Nie będąc cukrem, nie ulega rozkładowi w przewodzie pokarmowym, dobrze się wchłania, a metabolizuje bezpośrednio w komórkach.

 ·   Dla osób chorych lub zagrożonych osteoporozą: Ksylitol zwiększa przyswajanie wapnia i magnezu, przywracając właściwą konsystencję kości, poprzez ich mineralizację. Fińscy naukowcy w celu wzmocnienia gęstości kości zalecają spożywanie ok. 40 g ksylitolu dziennie (8-10 łyżeczek).

 

·     Przy próchnicy zębów i dziąseł: Ksylitol jest cukrem pięciowęglowym, co oznacza, że ma właściwości bakteriobójcze i bakteriostatyczne. Regularne płukanie jamy ustnej roztworem ksylitolu przywraca właściwe PH jamy ustnej, remineralizuje szkliwo, a nawet leczy (zasklepia) drobne ubytki. W tym celu wskazane jest nawet pozostawienie ksylitolu na zębach na noc. W przypadku większych ubytków, dochodzi do utwardzenia zmian próchnicowych i zahamowania dalszego rozwoju choroby. Ksylitol zapobiega również chorobom przyzębia, zapaleniu dziąseł, a co za tym idzie - parodontozie. Bakterie wywołujące choroby dziąseł mają zdolność przedostawania się do krwioobiegu, mogą więc być bezpośrednią przyczyną chorób serca i zawałów. Ksylitol stymuluje produkcję śliny, co jest istotne dla osób cierpiących na suchość w ustach, spowodowaną chorobą, wiekiem, bądź skutkiem ubocznym stosowania niektórych leków. Zapobiega zajadom i nieprzyjemnemu zapachowi z ust.

 

·    Przy infekcjach górnych dróg oddechowych: jedną z zalet ksylitolu (w postaci aerozolu) jest zdolność hamowania wzrostu bakterii wywołujących zapalenie ucha środkowego u małych dzieci. Również płukanie nosa roztworem ksylitolu stymuluje samoistne oczyszczanie przewodów nosowych, co redukuje problemy związane z alergiami i astmą oraz infekcjami zatok i gardła.

 

·    Ogranicza rozwój pleśni i drożdżaków w przewodzie pokarmowym- np. Candida albicans 

 

·   Jest skutecznym środkiem przeciwko szkodliwym bakteriom jelit - np. Helicobacter pylori, której przypisuje się m. in. owrzodzenie żołądka. 

 

Reasumując ksylitol jest produktem całkowicie bezpiecznym i prozdrowotnym, o skutkach stosowania odwrotnych do działania zwykłego cukru. W przeciwieństwie do tradycyjnego cukru, nie posiada właściwości toksycznych. W trakcie wieloletnich badań ksylitol uznano za substancję, szczególnie polecaną w walce z otyłością, próchnicą, cukrzycą, osteoporozą i za doskonałą substancję w wielu innych dziedzinach życia. W roku 1996 JEFCA (organ doradczy WHO i FAO) nie określiło górnej granicy spożycia (ADI – dopuszczalna dzienna dawka), co znaczy, że jest on całkowicie bezpieczny niezależnie od spożywanej ilości dziennej. 


Sposób użycia:

Ksylitol stosujemy w taki sam sposób jak zwykły cukier. Zakres temperatur w jakich można stosować jest bardzo szeroki - gotowanie, pieczenie, mrożenie, tak więc używając ksylitolu możemy piec ciasta, ciasteczka, robić desery, lody itp.

Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający. Z tego powodu Ksylitolu najlepiej nie podawać dzieciom do 3-go roku życia (lub w bardzo małych ilościach). Naukowcy fińscy zalecają spożywanie do 40g (około 10 łyżeczek) ksylitolu dziennie.

 

 

Zobacz nasze pozostałe aukcje, klikając w odpowiedni odnośnik z:


 

Skrobią Kukurydzianą (Corn Starch Bio)

  Ksylitolem - fińskim cukrem brzozowym


 

Zobacz fragment naszej ostatniej aukcji:

Ksylitol

 

ITD, ITD ... 

 

 

                          1.

Po zalicytowaniu przedmiotu prosimy o potwierdzenie zakupu e-mailem oraz wskazanie wybranej formy płatności lub wypełnienie formularza opcji dostawy. W korespondencji prosimy podpisywać się zawsze loginem z allegro oraz korzystać e-maila, podanego w serwisie.
.

2.

Przesyłki za pobraniem wysyłamy tylko osobom posiadającym co najmniej 5 komentarzy pozytywnych (bez negatywnych). Odstępstwa od tej zasady nie istnieją, dlatego początkujących użytkowników serwisu prosimy o rozwagę.

3.

W tytule przelewu prosimy wpisywać zawsze login z allegro. Jeżeli adres wysyłki różni się od podanego w allegro, prosimy umieścić go również w tytule przelewu, bezpośrednio za loginem. Brak adresu w tyt. przelewu może spowodować, iż paczka zostanie wysłana na adres podany w Allegro, za co w tej sytuacji odpowiedzialność ponosi kupujący.

 4.

Przy wyborze wysyłki w trybie „Poste Restante” prosimy o podanie w e-mailu potwierdzającym zakup, numer oraz adres urzędu pocztowego właściwego dla Państwa zamieszkania.

5.

Jeżeli powyższe zasady są w pełni zrozumiałe i akceptujecie je Państwo w 100% zapraszamy do zakupu.


Wszystkie sprzedawane przez nas produkty są oryginalne i fabrycznie zapakowane.

Produkty przygotowywane do wysyłki pakowane są w wysokiej jakości kartoniki, zapewniające bezpieczne dotarcie przesyłki.  Kartoniki są nieopisane co gwarantuje kupującemu 100% dyskrecję. W wyjątkowych sytuacjach bardzo małe produkty (np. pojedyncze blistry) przesyłane są w bezpiecznej kopercie bąbelkowej.

Przy zakupie więcej niż jednego przedmiotu wszystkie produkty wysyłane są w jednej paczce. W takich przypadkach cena ustalana jest indywidualnie w oparciu o rodzaj i wagę produktów.

Towar wysyłany jest w dniu zaksięgowania należności na koncie lub po otrzymaniu informacji o przesyłce za pobraniem.  W przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych towar może zostać wysłany dnia następnego.

Jeśli nie chcecie Państwo, aby paczka trafiła na adres domowy,  prosimy o podanie w formularzu opcji dostawy prawidłowego adresu. Istnieje również możliwość wysłania towaru w trybie "Poste Restante". W tym trybie  towar oczekiwać będzie na odbiór w urzędzie pocztowym.

Wszystkie zakupione towary możecie Państwo zwrócić bez podania przyczyny w przeciągu 10 dni zgodnie z ustawą z dnia 27 lipca 2002r o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz. 1176 z późn. zm.)