Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

KSIĄZKI CZASOPISMA BIBLIOTEKI KRAKOWA XIX XX WIEKU

08-02-2014, 19:40
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 49.99 zł     
Użytkownik inkastelacja
numer aukcji: 3930299055
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 3   
Koniec: 08-02-2014 19:34:59

Dodatkowe informacje:
Rok wydania (xxxx): 1988
Okładka: miękka
Stan: Używany
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SPISU TREŚCI

KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO OPISU KSIĄŻKI

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ INNE WYSTAWIANE PRZEZE MNIE PRZEDMIOTY ZNAJDUJĄCE SIĘ W TEJ SAMEJ KATEGORII

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ INNE WYSTAWIANE PRZEZE MNIE PRZEDMIOTY WEDŁUG CZASU ZAKOŃCZENIA

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ INNE WYSTAWIANE PRZEZE MNIE PRZEDMIOTY WEDŁUG ILOŚCI OFERT

PONIŻEJ ZNAJDZIESZ MINIATURY ZDJĘĆ SPRZEDAWANEGO PRZEDMIOTU, WYSTARCZY KLIKNĄĆ NA JEDNĄ Z NICH A ZOSTANIESZ PRZENIESIONY DO ODPOWIEDNIEGO ZDJĘCIA W WIĘKSZYM FORMACIE ZNAJDUJĄCEGO SIĘ NA DOLE STRONY (CZASAMI TRZEBA CHWILĘ POCZEKAĆ NA DOGRANIE ZDJĘCIA).


PEŁNY TYTUŁ KSIĄŻKI -
AUTOR -
WYDAWNICTWO -
WYDANIE -
NAKŁAD - EGZ.
STAN KSIĄŻKI - JAK NA WIEK (ZGODNY Z ZAŁĄCZONYM MATERIAŁEM ZDJĘCIOWYM) (wszystkie zdjęcia na aukcji przedstawiają sprzedawany przedmiot).
RODZAJ OPRAWY -
ILOŚĆ STRON -
WYMIARY - x x CM (WYSOKOŚĆ x SZEROKOŚĆ x GRUBOŚĆ W CENTYMETRACH)
WAGA - KG (WAGA BEZ OPAKOWANIA)
ILUSTRACJE, MAPY ITP. -

DARMOWA WYSYŁKA na terenie Polski niezależnie od ilości i wagi (przesyłka listem poleconym priorytetowym, ew. paczką priorytetową, jeśli łączna waga przekroczy 2kg), w przypadku wysyłki zagranicznej cena według cennika poczty polskiej.

KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ

SPIS TREŚCI LUB/I OPIS (Przypominam o kombinacji klawiszy Ctrl+F – przytrzymaj Ctrl i jednocześnie naciśnij klawisz F, w okienku które się pojawi wpisz dowolne szukane przez ciebie słowo, być może znajduje się ono w opisie mojej aukcji)

WYŻSZA SZKOŁA PEDAGOGICZNA im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
KSIĄŻKI,
CZASOPISMA,
BIBLIOTEKI
KRAKOWA
XIX i XX wieku

Materiały z Sesji Naukowej odbytej w dniach 6-7 maja 1986 r. w czterdziestolecie WSP w Krakowie
Kraków 1988 WYDAWNICTWO NAUKOWE WSP
Recenzenci
Doc. dr hab. IRENA BAR-ŚWIĘCH Doc. dr ADAM JAROSZ
IRENA PABIAN (redaktor)
ADAM RUTA (korektor)





Spis treści

Wstęp . . . . 5
Jerzy Jarowiecki, Kierunki rozwoju badań i kształcenie studentów w Katedrze Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej WSP w Krakowie w 1. 1[zasłonięte]975-19 . . 5
Wiesław Magiera, Prace magisterskie powstałe w Samodzielnym Zakładzie Bibliotekoznawstwa WSP w Krakowie w 1. 1[zasłonięte]977-19. 24
Roman Jaskuła, Źródła do historii książki i bibliotek
w XIX wieku w archiwach krakowskich. 41
Józef Zając, Od bibliotek społecznych do bibliotek
publicznych w Krakowie . 49
Alina Majerska, Księgozbiór Wydziału Historyczno-Li-terackiego Wyższych Kursów dla Kobiet im. A.Bara-nieckiego w zbiorach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie. 69
Henryka Kramarz, Biblioteka profesora Józefa Szujskie-go i jej rola r animowaniu życia naukowego w Nowym Sączu. 81
Jerzy Jarowiecki, Księgozbiór Józefa Ignacego Kraszewskiego. 99
Michał Zięba, Z dziejów drukarstwa i księgarstwa krakowskiego w 1. 1[zasłonięte]840-18. 158
Marek świerczek, Stan drukarstwa krakowskiego w okresie dwudziestolecia międzywojennego 1918-19J9. Produkcja poligraficzna . . . 157
Maria Wigluszowa, Produkcja polskiej książki rolniczej w Krakowie w XIX wieku. 177
Sylwester Dziki, Stan badań nad prasą krakowską . 196
Wanda Krotos, Wybory literackie w pismach krakowskich
z lat 1[zasłonięte]795-18. 211
Andrzej Buck, Od "Walki" do "Czarno na białym". Uwagi o prasie literackiej młodych Krakowa w 1. 194-5-1960. 222





WSTĘP

Niniejszy tom zawiera teksty referatów przedstawionych na Sesji naukowej nt. "Książka - czasopisma - biblioteki Krakowa w XIX i XX wieku", zorganizowanej przez Katedrę Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej WSP w Krakowie, w dniach 6 i 7 maja 1986 r. Sympozjum korespondowało z uroczystościami czterdziestolecia Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej oraz łączyło się ze Zjazdem absolwentów studiów bibliotekoznawczych Katedry. Dlatego też teksty referatów poprzedziły omówienia informacyjne: prof, dra hab. Jerzego Jarowieckiego o organizacyjnym rozwoju placówki, o prowadzonych przez nią - obok czynności dydaktycznych - badań; mgra Wiesława Magiery o tematyce prac magisterskich podejmowanych w Katedrze, o zarysowujących się pośród nich tendencjach, o wybijających się i nagradzanych dyplomowych elaboratach.
W Sesji uczestn. lyii nie pracownic;; absolwenci Katedry Bibliotekoznawstwa Informacji Naukowej ASP w Krakowie, ale również szereg osób spoza tego środowiska. Świadczy to, iż sesja spotkała się z szerszym oddźwiękien i wyszła poza lokalne ramy nabierając ogólnokrajowego charakteru .
Jeżeli chodzi o tematykę wygłoszonych referatów to układały się one w trzy bloki. Pierwszy z nich dotyczył zagadnień związanych z bibliotekami, z ich dziekani, bądź wybranymi pośród nich kwestiami. Lo Autorów, którzy poświęcili im swą
uwagę należą: prof, dr hab. Jerzy Jarowiecki, dr Henryka Kramarz, dr Józef Zając, dr Tadeusz Frączyk, dr Roman Jas-kuła i mgr Alina Majerska.
Druga partia referatów odnosiła się do produkcji książki w Krakowie i związanej z nią dystrybucji. Tematyka ta doczekała się opracowania przez dr Marię Wigluszową, dr Marię Ko-nopkę, dra Michała Ziębę i mgra Marka Świerczka. Ukazali oni kilka wybranych problemów dotyczących edytorstwa, druku i rozprowadzania książek na terenie całego kraju, mimo kordonów i więzów cenzury. Ich szkice znacznie rozszerzają naszą wiedzę o tej, jak dotąd, mało znanej strefie bibliologii.
Ha trzecią grupę prelekcji złożyły się rozważania o krakowskich czasopismach. Ogólny stan badań nad nimi przedstawił mgr Sylwester Dziki. Pozostałe wystąpienia: dr Wandy Krotos i mgra Andrzeja Bucka dotyczyły określonych tytułów i miały charakter jednostkowego opisu.
Wprawdzie nie wszystkie przedstawione na Sesji prace znalazły się w niniejszym zbiorze, ale te, które publikujemy stanowią przegląd aktualnych bibliologicznych badań i to nie tylko w krakowskiej WSP, ale także w innych środowiskach bi-bliotekoznawczych i prasoznawczycn w Polsce, ii niektórych przypadkach jest to jeszcze rozpoznawanie i sygnalizowanie podejmowanych dociekań. Niemniej jednak i w tej formie stanowią istotny wkład w wiedzę o kulturze książki w XIX- i XX-wiecznym Krakowie. Mamy nadzieję, że publikacja ta profesjonalistom przyniesie merytoryczne korzyści, zaś pracowników startujących do samodzielnych badań zachęci do dalszych w tym zakresie wysiłków.

RYSZARD ERGETOWSKI



WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


Możesz dodać mnie do swojej listy ulubionych sprzedawców. Możesz to zrobić klikając na ikonkę umieszczoną poniżej. Nie zapomnij włączyć opcji subskrypcji, a na bieżąco będziesz informowany o wystawianych przeze mnie nowych przedmiotach.