Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

ks.W.Wadowicki + dziek. A.LEWICKI: orginalny DOK.

10-06-2014, 18:56
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 128.99 zł      Aktualna cena: 89.99 zł     
Użytkownik KOLEKCJONERSKA
numer aukcji: 4279355168
Miejscowość Ostrów Wlkp
Wyświetleń: 16   
Koniec: 10-06-2014 18:05:00
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Do sprzedania :

          ks.W.Wadowicki  + dziek. A.LEWICKI

                       sensacyjny - Autograf !.

                                        1895 rok.        

 

                ... CZYTAJ .........  dokładnie ! ..

 

 

 

Przedmiotem aukcji jest dokument o wymiarach (21 x 34 cm), z 23 stycznia 1895 roku sporządzony na firmowym papierze Wydziału Filozoficznego C. K. Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

    .......  Dokument jest własnoręcznie napisany przez Dziekana Wydziału UJ profesora Anatola Lewickiego (biogram poniżej) i dotyczy rozprawy pt. „Polityka Króla Jana III w latach 1674- 1678” napisanej przez księdza Wojciecha Wdowickiego (biogram poniżej) w ramach uzyskania przez niego stopnia doktora filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

     ..    Stan dokumentu bardzo dobry: żadnych rozdarć, grzybów czy zawilgoceń. Widoczne ślady złożenia na cztery. Papier pożółkły- stosownie do epoki

 

 

                              Treść dokumentu :
Do księdza Wojciecha Wadowickiego w Krakowie Przedstawioną nam rozprawę pod tytułem „Polityka Króla Jana III w latach 1674- 1678” uznali fachowi referenci za dostateczną aby na jej podstawie przypuścić księdza do składania egzaminów ścisłych w celu uzyskania stopnia doktora filozofii. O czem księdza zawiadamiam, z tem nadmienieniem, że do egzaminów ustnych możesz się ksiądz zgłosić bezzwłocznie. Kraków, dnia 23 stycznia 1895. Dr A. Lewicki Dziekan Wydziału

 .....................   CZYTAj ......................

 

1/...    Anatol Lewicki (ur. 4 kwietnia 1841 w Presowcach koło Zborowa, zm. 25 kwietnia 1899 w Krakowie), historyk mediewista, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. W dniu 27 czerwca 1883 został mianowany profesorem w katedrze historii austriackiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1887 został profesorem zwyczajnym historii austriackiej. W roku akademickim 1[zasłonięte]894-18 pełnił funkcję dziekana Wydziału Filologicznego, w roku następnym został prodziekanem. Od 1883 działał w Komisji Historycznej Akademii Umiejętności w Krakowie, w 1889 został sekretarzem komisji. 30 listopada 1889 został członkiem korespondentem Akademii Umiejętności. Od 1888 był członkiem komisji egzaminacyjnej dla kandydatów na nauczycieli gimnazjalnych i szkół realnych, a rok później został członkiem Komisji Centralnej dla badań i zachowania zabytków sztuki i pomników historii. Działał w Towarzystwie Nauczycieli Szkół Wyższych, w 1894 wybrany został na członka Wydziału Koła Krakowskiego Towarzystwa. W 1895 na jednym z posiedzeń Wydziału Filologicznego UJ dostał ataku serca. Kłopoty zdrowotne ograniczyły jego aktywność zawodową. Zmarł 25 kwietnia 1899, pochowano go na cmentarzu Rakowickim.

 

 

2/...  Wdowicki Wojciech (1[zasłonięte]868-19), dyrektor seminarium internum, dyrektor małego seminarium, superior domu, wykładowca, historyk Zgromadzenia w Polsce. Urodził się 12 IV w Kościanie w województwie poznańskim; był synem Władysława i Petroneli Wytyk. W wieku 14 lat (1882) przyjechał do Krakowa i rozpoczął szkołę średnią w Małym Seminarium Księży Misjonarzy na Klepaczu. W dniu 6 I 1885 r. rozpoczął seminarium internum a 7 I 1887 r. złożył śluby św. Studia filozoficzne i teologiczne odbył w seminarium księży misjonarzy w Krakowie na Klepaczu. Święcenia kapłański przyjął 12 X 1890 r. W następnym roku został dyrektorem seminarium internum. Jeszcze jako kleryk rozpoczął studia historii powszechnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uwieńczył je obroną pracy doktorskiej i otrzymaniem dyplomu w 1895 r. W tym samym roku otrzymał nominację na superiora domu misjonarskiego w Krakowie na Nowej Wsi, a po przeniesieniu tam Małego Seminarium w 1896 r. został jego dyrektorem. Mimo początków gruźlicy, spełniał rzetelnie obowiązki superiora i dyrektora. Celem poratowania zdrowia, z polecenia przełożonych wyjechał na kurację do Nizzy (koło Asti, północne Włochy) i Mcnlony (na północ od Rzymu), gdzie spędził miesiące zimowe 1900/1901 r. Po powrocie skierowano go do pomocy w pracy duszpasterskicj w Jczicrzanach koło Borszczowa i tam zmarł w dniu 15 I 1902 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

_______________________________    

 

     POLECAM ,  ..bo to ..Okazja , jest !!   , to ... WSPANIAŁA i jedyna !!     

 ******************************

                        .. stan : patrz - foto!! ...

REAL-FOTo , to kupujesz !..     jedyna okazja !! .. wszystko widzisz , na foto !.

 ************************************************************************************

 

 

 

******************************

 

Uwaga! Przed dokonaniem wpłaty proszę oczekiwać na maila,
 
 
....  w którym podam numer konta tylko do zaplaty !....!.
 
         .. Płatność tylko zwykłym przelewem ponieważ Payu jest ustawione na przekaz pocztowy i będzie
 do trwało zbyt długo......   

 

Rzeczy, które sprzedaję nie są nowe. Przedmioty, które wystawiam pochodzą z moich kolekcji lub stanowiły przedmioty, będące moją własnością przez okres ponad sześciu miesięcy, licząc od daty wystawienia.

______________________

 jest RĘKOPIS ......   , , ....... jest ... niespotykana - OKAZJA ..

       ..KOLEKCJONERSKA !!,.. do twoich zbiorów !! ..