Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Krewetka Red Cherry Fire czerwona Krewetki + MECH

18-01-2012, 5:57
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 1 zł     
Użytkownik zoom83
numer aukcji: 2035981700
Miejscowość Białystok
Wyświetleń: 164   
Koniec: 13-01-2012 19:21:02
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Krewetka Red Cherry Fire czerwona  Krewetki + MECH


Krewetka Red Cherry Fire Red Neocaridina krewetki

Opis aukcji:

Krewetki mają wielkość około 1-1,5 cm

 

Do 10 sztuk 1  gratis + mech

do 20 sztuk 3 gratis + mech

do 30 sztuk 5 gratis + mech




Krewetka Red Cherry, Fire Red Neocaridina heteropoda var. red (dawniej: Neocaridina denticulata sinensis "Fire Red") zwana Fire Red lub Red Cherry (ognista czerwień bądź czerwona wiśnia) - słodkowodna krewetka karłowata z gatunku Neocaridina zamieszkująca wody Chin i północnego Wietnamu, wyhodowana na Tajwanie[1]. Żywi się głównie glonami. Osiąga od 2 (samce) do ok. 3 centymetrów długości (samice). Krewetka ta jest bardzo popularna wśród akwarystów. Łatwa w hodowli, przy odpowiednich warunkach szybko się rozmnaża.

Dymorfizm płciowy

Samice są większe i masywniejsze od samców, zazwyczaj bardziej wybarwione. Posiadają również charakterystyczne siodełka (w których rozwijają się jajeczka) oraz wypukły odwłok. Samce są mniejsze, smuklejsze, nie posiadają siodełka, zaś ich odwłok jest płaski.
Hodowla w akwarium

Akwarium

Woda w akwarium powinna mieć optymalnie ok. 25 st. C. Parametry wody: 12 GH, 5 KH, pH 6,8 - 7,5. W temperaturze niższej niż 20 st. C. może nie przystępować do rozrodu.

Akwarium nie musi być duże, kilka osobników można trzymać od 20 l wzwyż. Dno akwarium najlepiej wysypać piaskiem, lub drobnym żwirkiem. W akwarium powinny się również znaleźć liczne kryjówki, świetnie się do tego celu nadają korzenie, bądź kamienie. Warto umieścić w akwarium drobnolistne rośliny, wśród których krewetki będą się skrywać. Najlepszy jest mech jawajski.

Niezbędny jest w akwarium filtr biologiczny, gdyż krewetki są bardzo wrażliwe na związki azotu i miedzi. Nieodzownym elementem jest też kamień napowietrzający, skorupiaki te są bardzo wrażliwe na brak tlenu w wodzie. Braki tlenu w wodzie prowadzą do przyduchy, a następnie do śmierci krewetek. Nie powinny być trzymane z rybami gustującymi w skorupiakach.

Pokarm

Ponieważ glony składają się w większości z wody, krewetki powinny być dokarmiane. Dlatego podawane są pokarmy sztuczne zawierające spirulinę, pokarmy naturalne i sztuczne zawierające karotenoidy, cyklop, artemia. Podawanie pokarmów zawierających karoten powoduje, iż krewetki ładnie się wybarwiają. Krewetki również jedzą resztki pokarmu, szczątki roślin, ale również padlinę np. martwą rybę.

Krewetki hodowane w akwariach dokarmiane są marchewką, bananem, brokułami, kalafiorem, fasolką szparagową, groszkiem, ogórkiem zielonym, selerem, szpinakiem, papryka czy pomidorami. Wszystko przed podaniem powinno być odpowiednio spreparowane, tzn. ugotowane lub sparzone. Podawać można również sztuczne pokarmy np. Shrimp Sticks czy Spirutabin Forte 36%. Chętnie też zjedzą suszone liście buku, dębu, migdałecznika oraz olchy (również szyszki) zbierane z dala od miasta. W liściach tych znajdują się garbniki, które dezynfekują i lekko zakwaszają wodę - krewetki czują się w niej znakomicie. Niestety nie działa to w twardej wodzie.

Rozmnażanie

Krewetki osiągają dojrzałość płciową w wieku 3-4 miesięcy[1]. Fire Red nie trzeba w żaden sposób stymulować do rozrodu. Przy odpowiednich warunkach po niedługim czasie same zaczynają się rozmnażać. Wówczas pod odwłokiem samic pojawiają się małe jajeczka (w zależności od osobnika mogą one być żółte, pomarańczowe, a nawet zielone). U Neocaridina heteropoda var. red dochodzi do przeobrażenia niezupełnego. Po 3-4 tygodniach wykluwają się ok. 2 mm krewetki[1]. Młode nie są wybarwione.

Odchów młodych

Młode krewetki karmione są tym samym pokarmem, co dorosłe, tyle, że rozdrobnionym[1]. Nim krewetki osiągną duże rozmiary warto zabezpieczyć filtr, gdyż często młode są do niego wciągane, gdzie giną.

Wylinka

Krewetki przechodzą proces linienia, czyli zrzucania pancerza. Gdy zbliża się czas wylinki krewetki się ukrywają, przestają jeść, stają się apatyczne. Zdawało by się, że zdychają. Samo zrzucenie pancerza trwa chwilę, krewetki ukrywają się by przygotować się na ten bardzo męczący dla nich proces. Po zrzuceniu pancerza ukrywają się przez kolejne 2-3 dni czekając aż ich nowy pancerz stwardnieje.

 

Zdjęcia:




Odbiór osobisty:

Codziennie po godzinie 16:30

na osiedlu Wygoda

 

Kontakt:
kom.: 883 [zasłonięte] 533
e-mail:[zasłonięte]@darmet.com.pl