Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Krewetka karłowata

29-05-2012, 13:01
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 1.50 zł     
Użytkownik Menefis_2005
numer aukcji: 2339161347
Miejscowość Nowy Sącz
Wyświetleń: 44   
Koniec: 18-05-2012 11:39:09
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Witam!

Do sprzedania posiadam krewetki karłowate z gatunku Caridina babaulti

Wygląd:

Kolor najczęściej zielony, niekiedy beżowy, brązowy, pomarańczowy lub niebieski. Niektóre żródła podają że kolor zmienia się gdy krewetka trzymana jest z nieodpowiednich warunkach (powinna być cały czas zielona), inne że zależy to od nastroju i tła na jakim krewetka przebywa. Jeszcze inne podają że różnokolorowe C. babaulti to odmiany kolorystyczne.
Pochodzenie: Indie.
Rozmiar: Samce do 3,5 cm, samice do 4 cm. Samice są masywniejsze.
Warunki wodne: Temp. 20 - 25 st. C, woda średnio twarda o pH 7.
Urządzenie zbiornika: Lubią zarośnięte akwaria z licznymi kryjówkami w postaci np. korzeni. Podłoże piaszczyste.
Pokarm: Glony, pokarmy sztuczne ze spiruliną. Można raz na jakiś czas podać żywy pokarm (ew. mrożonki) o niewielkich rozmiarach: larwy oczlika, naupliusy artemii. C. babaulti zjada również detrytus.


Caridina nie są groźne dla współmieszkańców akwarium, nie atakują ryb ani ślimaków. To raczej one wymagają odpowiedniego doboru sublokatorów. Drapieżne gatunki krewetek i większe ryby nie nadają się do wspólnej hodowli z nimi. Jeżeli więc chcemy trzymać w akwarium krewetki tego rodzaju trzeba zapewnić im towarzystwo raczej spokojnych ryb i absolutnie nie łączyć ich z drapieżnymi krewetkami, takimi jak Macrobrachium. Bez problemów jednak koegzystują z krewetkami filtrującymi Atya i Atyopsis, choć czasem pojawiają się doniesienia o pożeraniu świeżo wyklutych maluchów Caridina/Neocaridina przez krewetki filtrujące.

Naturalnym pokarmem tych krewetek są głównie glony oraz butwiejące liście roślin zawierających garbniki (w Polsce dąb, buk, olcha). Lignit i celuloza zawarte w korzeniach stosowanych do akwarium wydają się być również niezbędnymi częściami diety. W akwarium przyjmują chętnie pokarmy płatkowe wzbogacane w karotenoidy i spirulinę. Nie należy celowo karmić pokarmami mięsnymi.

Wiadomości oraz zdjęcie skopiowane z internetu

wysyłka tylko PKS

tel kontaktowy 664 [zasłonięte] 338

zapraszam na inne moje aukcje