Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Krótka historia Grupy Ładnie

19-01-2012, 14:49
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 37 zł     
Użytkownik www_bookoff_pl
numer aukcji: 1998313634
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 8   
Koniec: 13-01-2012 19:15:46
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

KSIĘGARNIA ARTYSTYCZNA BOOKOFF | UL. ŁUCKA 14 | 00-845 WARSZAWA | TEL. (22)[zasłonięte]253 62 | KOM. 503 [zasłonięte] 126

Krótka historia Grupy Ładnie


Dane książki
ISBN 978-[zasłonięte][zasłonięte]14076
Oprawa Oprawa miękka
Ilość stron 416
Język Polski

Cena: 37.00 PLN (wystawiamy faktury vat)

W celu obejrzenia książek zapraszamy do naszych księgarni w Warszawie:

Księgarnia Bookoff przy ul. Łuckiej 14 specjalizuje się w książkach i albumach fotograficznych.
Tel. (22)[zasłonięte]253 62 lub 503 [zasłonięte] 126

Księgarnia czynna jest w godzinach:
Pon-Pt, godz. 11-19
Sob, godz. 12-16

Księgarnia Muzeum Bookoff przy ul. Pańskiej 3 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Specjalizuje się w dziedzinach którym poświęcona jest działalność Muzeum, czyli sztuce, projektowaniu graficznemu, architekturze oraz urbanistyce.
Tel. 512 [zasłonięte] 208


Książka do wglądu w Księgarni Muzeum Bookoff.

Grupa Ładnie była bodaj największym fenomenem polskiej sztuki przełomu lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych. Została stworzona przez pięciu przyjaciół związanych z krakowskim światem sztuki: Rafała Bujnowskiego, Marka Firka, Marcina Maciejowskiego, Wilhelma Sasnala i Józefa Tomczyka Kurosawę. Nieoczekiwanie pojawiła sie na scenie artystycznej, wprowadziła na niej ożywczy ferment, po czym równie nieoczekiwanie zniknęła.

Wokół Grupy Ładnie i jej poszczególnych członków z czasem narosło wiele plotek, mitów i legend. Nieustanna gra z figurą awangardowego artysty oraz ideą grupy artystycznej sprawiła, że wizerunek formacji od samego początku był (i jest aż do dzisiaj) niezwykle trudny do uchwycenia. Co ciekawe, nie ułatwiają tego liczne wzmianki o Grupie umieszczane w popularnych publikacjach i naukowych opracowaniach, rozmowy ze świadkami organizowanych przez nią wydarzeń, ani nawet informacje przekazywane przez samych członków Grupy, między innymi w wydawanym przez nich artzinie „Pismo we Wtorek".

Krótka historia Grupy Ładnie zbiera rozsiane i nieuporządkowane szczątki informacji na temat Grupy. Tom składa się z historycznej monografii zjawiska, wyboru artykułów na temat Ładnie oraz rozmów z członkami Grupy, uczestnikami i obserwatorami animowanych przez nią wydarzeń, między innymi z Romanem Dziadkiewiczem, Łukaszem Gorczycą, Michałem Kaczyńskim, Maszą Potocką, Andrzejem Przywarą, Grzegorzem Sztwiertnią, Wojciechem Wilczykiem, Joanną Zielińską i Kiwim.

Autorzy Krótkiej historii Grupy Ładnie nie mieli ambicji tworzyć podręcznika. czy przewodnika – książka jest raczej performatywną narracją o reprezentacji i micie Grupy Ładnie. Opowiada o jej wizerunku, który – co paradoksalne – rozmywa się, w miarę przybliżania się do niego.

O autorach

Magdalena Drągowska – (1977) historyczka sztuki i niezależna kuratorka. Absolwentka historii sztuki (UW) i Muzealniczych Studiów Kuratorskich (UJ). Współpracowała z warszawskimi galeriami Raster i Yours, Fundacją Galerii Foksal oraz z Fundacją Nowej Kultury Bęc Zmiana. Współkuratorka wystawy Manual (2007, Galeria Kronika w Bytomiu). Mieszka i pracuje w Warszawie.

Dominik Kuryłek – (1979) historyk i krytyk sztuki, kurator. Doktorant w Instytucie Historii Sztuki UJ, pracownik Muzeum Narodowego w Krakowie. Stały współpracownik pism „Ha!art" i „Obieg". Autor wielu tekstów o sztuce publikowanych na łamach polskiej prasy i w katalogach wystaw. Stypendysta American Center Foundation (2007/2008). Pochodzi z Gdańska, mieszka w Krakowie.

Ewa Małgorzata Tatar – (1981) historyczka i krytyczka sztuki, niezależna kuratorka. Doktorantka w Instytucie Historii Sztuki UJ. Redaktorka Linii Wizualnej w Korporacji Ha!art, redaktorka naczelna pisma „Ha!art", członkini redakcji pism „Panoptikum" i „Obieg". Autorka wielu tekstów o sztuce. Stypendystka American Center Foundation (2007/2008). Pochodzi z Kielc, mieszka w Krakowie.























Aukcja stworzona 2<span class=hidden_cl>[zasłonięte]</span>011-12 19:15:46 przez sklep oparty na systemie IAI-Shop.