Kotły grzewcze typu KWM-SG są nową generacją kotłów z regulowanym procesem palenia, które nie wymagają stałego nadzoru w systemie całodobowym i służących do wysokoefektywnego spalania miału węglowego.
Bardzo wysoka sprawność energetyczna tych kotłów, dochodząca 86%, czyni je najtańszymi w użytkowaniu. Dodatkową zaletą tych kotłów jest znikoma szkodliwość wobec środowiska naturalnego.
Technologia zgodna z naturą. Kocioł posiada Świadectwo badania na "znak bezpieczeństwa ekologicznego".
Kocioł posiada: certyfikat ekologiczny, certyfikat zgodności wg kryterium efektywności energetycznej. Badania emisyjno-energetyczne kotłów przeprowadziły: Instytut Techniki Grzewczej i Sanitarnej w Łodzi, Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.
Ekspresowy termin realizacji zamówienia!
Zastosowanie
Kotły typu KWM-SG znajdują zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich, szklarniach, szkołach itp. Produkowane są o mocach: 19-95 kW. Kotły posiadają atesty ekologiczne i świadectwa zgodności na normę PN-EN 303-5 wydane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu oraz certyfikat wydany przez Urząd Dozoru Technicznego na badania projektu WE – moduł B1.
Zasada działania
Korpus kotła KWM-SG składa się z komory paleniskowej i wymiennika ciepła wykonanych z wysokiej jakości, atestowanej stali. Palenisko ma formę prostopadłościanu, w którym na ścianach umieszczone są dysze napowietrzające, a od dołu ruszt wodny wykonany z atestowanych rur grubościennych.
W kotle KWM-SG kanały konwekcyjne znajdują się w górnej części kotła (górnokanałowy). Taka budowa ma znaczący wpływ na jego żywotność ze względu na brak skraplania się spalin w części konwekcyjnej.
W przedniej części kotłów KWM-SG zamontowane są szerokie termiczne drzwiczki paleniskowe i zasypowe zakończone specjalną uszczelką termiczną. Całość kotłów obudowana jest wysokogatunkową izolacją termiczną która zabezpieczona jest obudową metalową. Kotły centralnego ogrzewania typu KWM-SG montować należy zgodnie z normą PN-91/B-02413 i BN-71/8864-27 dotyczącą zabezpieczenia urządzeń grzewczych wodnych systemu otwartego oraz naczyń wzbiorczych systemu otwartego.